Лотария "Зелена карта" 2019

  • 326 421
  • 3 904
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Цитат
Ще караме 3 м с нашите книжки и после ще вадим техни.
Три месеца ли важат в щата, в който отивате?
Подгответе се с въпросите от България, и не чакайте цялото време, извадете тукашни, колкото можете по-бързо. С българските книжки, застраховките на колите са едни суми, с тукашните, различни.
Това, ако смятате да оставате, ако идвате само да активирате зелените карти, вероятно и само щатско ID ще ви е достатъчно.

# 1 186
  • София
  • Мнения: 293
Уж възнамеряваме да останем,времето ще покаже. Пък и до като ни пристигнат зелените карти,явно това ще правим или поне мъжа ми 😂, няма избор

# 1 187
  • Мнения: 338
Има онлайн въпроси за всеки щат. Аз изнамерих от някъде правилника /трябва да го има във всяко DMV/, той беше около 40 страници и за ден започнах да решавам листовките с толкова грешки, че щях да мина. Хората имат 5 знака на кръст, доста по-просто е. Скоро гледах един правилник, по който учат за книжка в България ииии не знам дали съм прав, но ако трябва сега да се явя на листовки сигурно ще ме скъсат. Grinning Grinning

# 1 188
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Скоро гледах един правилник, по който учат за книжка в България ииии не знам дали съм прав, но ако трябва сега да се явя на листовки сигурно ще ме скъсат. Grinning Grinning
.....ииииии, това не звучи добре, особено ако в момента се подвизаваш по улиците...с кола Grin

# 1 189
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Blue CarА на мен притеснението ми за UK е обратното движение Scream, в Америка листовките не биха ме тревожили Blue Car

# 1 190
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Blue CarА на мен притеснението ми за UK е обратното движение Scream, в Америка листовките не биха ме тревожили Blue Car
Виж, това вече си е основателна тревога  ooooh!
Теб ще те мислим след началото на май, може да не се наложи да се тревожиш  Peace

# 1 191
  • Мнения: 338
Скоро гледах един правилник, по който учат за книжка в България ииии не знам дали съм прав, но ако трябва сега да се явя на листовки сигурно ще ме скъсат. Grinning Grinning
.....ииииии, това не звучи добре, особено ако в момента се подвизаваш по улиците...с кола Grin

Хаха, не така де. Просто ми изглеждат супер сложни в момента, ако трябва да ги сравня с тия в САЩ. И да, с кола се подвизавам, 15 години и около 200 000км без аварийно. Simple Smile) Дано е все така. Grinning

# 1 192
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Марто, да не беше споделял притесненията си около правилника Bowtie С теб сме 'набори' по шофиране Simple Smile 15 години карам активно, от 19 имам книжка Scream Одъртях Grin
Daylily, за пръв път, откакто подавам, изпитвам смесени чувства с наближаването на май Head Band Не ми се мисли какъв шок и ужас ще настъпи от евентуално изтегляне. В момента, иначе, гледам квартири, работа, коли в UK, като за последните се чувствам стресирана, сякаш сефте ще се качвам на кола Grin Като бях сега при моята приятелка на гости, единственото, което правих бе да паркирам,с което се справих на ниво, но за каране не се осмелих. Ще е веселба август месец.

# 1 193
  • София, България
  • Мнения: 812
Интересни неща сте обсъждали. Бяха ми полезни. Аз съм с кипърска книжка, там са с ляво движение, както в UK...Сега съм в България, но това дясно движение ме плаши, а шофьорите също ме изнервят следователно още не съм се учила, нито имам наша книжка. Ако нещата с Америката станат - ще се уча там, ако не станат - взимам си кипърската книжка и айде в Англията, та там поне няма да ми е мъка шофирането и ще мога да си сменя книжките там. Но до този момент все още съм на stand by...

# 1 194
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
tissi, за Англията се ориентирай след май ( ако не те изтеглят, дано те изтеглят,де!!!) - след март 2019 като нищо ще настане пак визов режим Sad

# 1 195
  • София
  • Мнения: 3 414
Международната книжка освен на застраховката какво може да помогне в Америка?
Не ми е много ясно,как шофьоските книжки на някои европейски държави важат там,а българската не.Все пак за да караш по нашите пътища 20годни активно без птп и нарушения,това е равно на виртуоз с нобелова награда.

# 1 196
  • София
  • Мнения: 16 197
Тя книжката важи, обаче застраховките са доста по-скъпи, когато нямаш местна книжка.

# 1 197
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
За мен пък е нормално да искат да минеш листовки, за да  ти дадат местен документ за управление на МПС.  По-странното ми е в UK, където ще дадат книжка, на базата на твоята ( защото сте в ЕС), но в същото време новопристигналият ще трябва да се бори с мили в час, вместо с километри, съответно и различни ограничения, обратно движение и т.н. В крайна сметка, която и да е институцията, издаваща документ ( книжка, диплома, сертификат и т.н.) е нормално да иска доказателство за правоспособност - било то приравняване,със или без доучване, на диплома, било листовки ( само!), било някакъв изпит за ниво ( на владеене на език) и т.н.

# 1 198
  • София
  • Мнения: 3 414
Застраховката е скъпа,но ако парите не са проблем за някой,може ли да кара и с българска?
Аз разбрах че във всеки щат е различно,имаш право да караш на едно място 3 месеца на друго 6....

# 1 199
  • Мнения: 338
Във Вирджиния пишеше, че трябва да я смениш веднага.
В Илинойс, ако не ме лъже паметта може да се кара 9 месеца с нашата книжка. Общо взето, за някой шофирането в САЩ може да му се види скучно, ами то почти никой не те засича, не сменя лентите като луд, ами скука. Grinning В това описание не включвам Манхатън, там виждах такива неща, че чак бългасрки шофьор ще има какво да научи. Wink

Не знам дали има както тук - кормуване?  Знам, че отиваш на изпита с твоята си кола, или някоя на приятел или роднина. Преди това минаваш листовките де, записваш си час за кормуване в друг ден, взимаш изпитващия, возите се малко и готово. Ще ми е интересна реакцията на изпитващия, ако отидеш с автомобил с ръчни скорости, предполагам ще е силно респектиран от уменията, те там 90+% от хората /американците/, сигурно не са се качвали на такъв автомобил.

Общи условия

Активация на акаунт