Лотария "Зелена карта" 2019

  • 326 481
  • 3 904
  •   1
Отговори
# 1 200
  • София
  • Мнения: 3 414
Колите с ръчни скорости по ефтини ли са?
Вчера точно това казвах на М,отидем ли там,няма да има на кой да се скараш докато шофираш. Smile
В манхатън незнам как е но в Истамбул .....ужас

# 1 201
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
Колите с ръчни скорости по ефтини ли са?
Вчера точно това казвах на М,отидем ли там,няма да има на кой да се скараш докато шофираш. Smile
В манхатън незнам как е но в Истамбул .....ужас
Те са по-евтини, но не много, а и не са по-разпространени и докато намериш сносна кола на цена, която да те устройва... Хората са си улеснили живота. Колата на мъжът ми е с ръчни скорости, моята е с автоматични.
"Изпититът" тук не е нищо особено и уверявам всеки, който се съмнява в способностите си, че щом аз го взех, ще го вземе и той. Карала съм броени пъти в България и дори смятах, че за тази работа не ставам, а тук не слизам от колата. Отиваш с твоя кола. Първо държиш листовките, които са лесни и може предварително да упражнявате онлайн. След това е практическата част, която представлява едно кръгче по улицата около сградата и това е. Издават ти книжката на момента. Във Флорида имаш 30 дни да караш с бг книжка, след което искат да си изкараш флоридска такава. Ние общо взето не сме чакали този период, понеже така или иначе книжката ти служи и като документ за самоличност и е добре да я извадиш колкото се може по-бързо, а и както казах не е сложна процедура. Да кажа, че тук искат ссн и доказателство за адрес- сметки или писмо. Колкото до самото шофиране - много лесно и дори приятно ми стана. Платната са широки, няма толкова объркващи знаци и всичко е указано много ясно, хората са по-дисциплинирани. Има естествено и такива, които да ти вдигнат нервите, но не в такава степен. Извинявайте за романа... BlushYum

# 1 202
  • София, България
  • Мнения: 812
Дълго, дълго, ама информативно! Когато чета нещо, написано от теб всеки път има нещо полезно за научаване, та даже те подстрекавам да продължаваш с романите.

# 1 203
  • Down south
  • Мнения: 7 693
Във Вирджиния пишеше, че трябва да я смениш веднага.
В Илинойс, ако не ме лъже паметта може да се кара 9 месеца с нашата книжка. Общо взето, за някой шофирането в САЩ може да му се види скучно, ами то почти никой не те засича

Различно е за различните щати, при нас в рамките на  30 дни си длъжен да извадиш щатска книжка. Това, ако си резидент.
Марто, ти ме впечатли с тези 9 месеца в Илиной, стори ми се много щедро. Погледнах DMV-то им, 90 дни са  Blush

Някой питаше, защо не може да се кара с международна книжка, може, ако си с туристическа виза, ако ще ставаш резидент, законите на щата важат с пълна сила.
Дори при смяна на щат, трябва да се смени настоящата шофьорска книжка с такава от новия щат.  
В някои щати има и изпити, в други - не.
Дължи се на разликата в законите. Малък пример,  има щати, в които десен завой на червен светофар е забранен, има и такива, в които е разрешен.

Съгласна съм с казаното по-горе, че тук шофирането е по-лесно от това в България, поради факта, че всичко е доста по-широко, имам предвид улици, магистрали и т.н. Има знаци, светофари, платна за ляв завой и всичко е направено така, че да бъде лесно и удобно.
Много се впечатли от правилото на 4-те стопя, всъщност и до сега се впечатлява.
4 знака стоп, който пръв спре, той има предимство да мине пръв. Всички спират,  оглеждат се, за да видят, кога спират останалите и всеки си чака реда.

Като казвам, че всичко е широко, се сетих,  че не само улиците са широки, всичко е по-голямо, като стандарт- мебели, уреди, дори кухненските мивки са по- големи на размер.

# 1 204
  • Мнения: 338
Правилно, 90 дни. Не знам как си ги съчиних тия 9 месеца Grinning Ама все е с 9...ако не те спрат, може и цял живот с книжката от България да си караш. Simple Smile

# 1 205
  • Down south
  • Мнения: 7 693
Сигурно може, но защо да плащаш двойна и тройна цена за застраховка, като може да е съвсем приемлива с книжка от съответният щат.

# 1 206
  • Мнения: 338
Не знам колко по-скъпи са, като нямаш книжка? За информация - застраховка за 6 месеца в Чикаго, без да имаш тяхна книжка беше 200$. Нямам идея много или малко е това? Колата беше Хонда Сивик от 2002ра, това също не знам дали е от значение.

# 1 207
  • Down south
  • Мнения: 7 693
Това е много евтино, но има огромно значение и каква е застраховката.

# 1 208
  • Мнения: 338
А, това не знам. Предполагам е най-евтината възможна. Все пак емигрантите не отиват с чували с пари, в началото май всеки гледа да минава колкото може по-тънко, вече като се стъпи на крака се гледа по друг начин. Simple Smile

# 1 209
  • Down south
  • Мнения: 7 693
Да, разбираемо, но само донякъде.

Vehicle liability insurance has two components always included together: Bodily Injury coverage and Property Damage coverage. Vehicle liability insurance is the basic insurance coverage that covers injuries or damage to other people or property if you're at fault for an accident.

И това

Full-coverage insurance. Full-coverage insurance includes liability insurance, but also includes collision coverage and comprehensive coverage. ... If you were to become involved in an auto accident and your vehicle was totaled, your insurance company would pay off your car loan to the finance company.

Аз със застраховки никога не съм се занимавала, това е ангажимент на съпругът ми. Сега, обаче имаме новоизлюпена шофьорка у дома и по неволя обърнах внимание.
Информативно, за тези, които идват с тинейджъри. Тук взимат книжки на 16 и застраховките са умопомрачителни. За момчета, сумата е по-висока, отколкото за момичета.
Мисля, че за дъщеря ми (вече на 17 и шофира от година) е три пъти и половина пи-висока от нашите.

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 16:06 от Daylily

# 1 210
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
Не знам колко по-скъпи са, като нямаш книжка? За информация - застраховка за 6 месеца в Чикаго, без да имаш тяхна книжка беше 200$. Нямам идея много или малко е това? Колата беше Хонда Сивик от 2002ра, това също не знам дали е от значение.
Уау, това е много евтино. За Хонда Сивик 2000, каквато карам аз, тук плащаме 450$ за 6 месеца. Не е с минимално покротие застраховката, но не е и с пълно. В началото за двете коли общо плащахме 1000$ на шест месеца. Приятелят ни плаща около 250$ за форд ескейп 2014г, а е тук от 8 години. В Илинойс явно голям толеранс дават. Не знам как стоят там нещата.

# 1 211
  • София, България
  • Мнения: 812
Дали има някаква статистика кой щат е най-добър за живеене? За България си спомням, че имаше такава статистика и от няколко години е все Варна, а пък за Европа по мои спомени беше Норвегия. Дали има такава статистика и за САЩ?

# 1 212
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ние эа две коли плащаме 220 на месец ,фул и лайабилити.Не искат да иэдадат эастраховка с бг книжка.КОмпанията е AAA.Дори и да имаш тукашна книжка в началото винаги са високи эастраховките.В ТХ можеш да караш 3 м с бг книжка.

# 1 213
  • Мнения: 338
Дали има някаква статистика кой щат е най-добър за живеене? За България си спомням, че имаше такава статистика и от няколко години е все Варна, а пък за Европа по мои спомени беше Норвегия. Дали има такава статистика и за САЩ?

Оххх, дано ако имат, статистиката им не е като тукашната, в противен случай изобщо не трябва да се взима предвид. Grinning Варна, ако е най-доброто място за живеене, не знам какво е по другите. Grinning

# 1 214
  • Мнения: 292
Мисля, че съм споменавала и преди, че нашите застраховки се качиха почти двойно след като се преместихме от щата Вашингтон в Южна Флорида. Същото покритие, същите автомобили. Има много незастраховани шофьори тук, трафикът е ужасен и съответно шансът да подадеш клейм е по-висок. Когато взех книжка и ме добавиха към полицата на мъжа ми, застраховката не се вдигна с нито цент, въпреки липсата на опит. Сега също автомобилът с по-скъпа застраховка е записан на мое име и полицата е с 28 долара по-ниска от тази, ако разменим основния шофьор на двата автомобила. Освен мощността и прочие на автомобила, голяма значение е и в коя група на рискови шофьори попадате според пол и възраст.

Общи условия

Активация на акаунт