Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 777
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Ехоооо,четвъртокласницииии!!!
Нещо много сме се отпуснали и не пишем!Защо така?

Моя хубавец го натискам яко да пише домашните. Все има нещо за довършване у дома. Започнаха им и входните нива. По математика има 5.

Вашите деца как се справят до момента?

# 691
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
При нашите минаха всички входни нива, без математиката. Има 6 на останалите четири (ЧО, ЧП, БЕЛ и английски).

От миналата седмица се прибира сама от училище, заедно с друго дете от съседния блок. Малко се притеснявах в началото, но засега се справят чудесно сами.

Тъй като тази години повечето деца си тръгват сами, за първи път им е официално разрешено да си носят телефоните в училище. В резултат, моята насъбра номерата на половината клас и сега падат едни чатове по вайбър, едни игри в мрежа - страхотия! Не ми пречи, ако другите неща са свършени и не прекалява.

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Моя от първи клас се прибира сам. Тогава училището ни беше в края на блока. От 3 клас е в ново училище,но и то ни е близо. През три блока,за 5 минути е в класната стая. Справя се отлично сам. А сега вече и прибира брат си,който е първи клас в същото училище. Махала я познават много добре. А и сутрин е пълно с ученици и родители,които карат децата си в училищата. Често тръгват със съседчетата които са в същото училище.До блока ни има две три детски градини,две училища,спортен център. Пълно е с деца.

# 693
  • Мнения: 4 204
Бяхме на концерт в края на миналата седмица с детския хор, имаше 2-3 тръгнали кашлящи и сополиви и изпозаразиха поне половината от останалите, вкл. и нас двете. Аз вече съм тръгнала към подобрение, но малката все още не, при нея и по-късно започнаха нещата. На фона на толкова отсъствия с контролните изостава.
Тази година ще продължим да се водим и прибираме, да е жива и здрава бабата, да се включва колкото се може по-дълго.

# 694
  • Мнения: 8 230
Моят син тази седмица е на спортен лагер и пропусна 3 входни нива, отделно уроците. В неделя ще му се стъжни живота. Подготвила съм му упражнения по български и английски. Това глаголи, прилагателни, съществителни - такава каша му е в главата. Много го зорят, а цяла учебна година прави безчет упражнения точно за тях. Иначе пък правописни грешки не допуска като пише, но много трудно открива такива в даден текст.

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Моя се е научил да пише печатно и много ме дразни. По лесно му било,а и в училище не му правят проблем.
Не иска и не иска да пише ръкописно.

# 696
  • Мнения: 8 230
Защо не го оставиш да си пише печатно щом предпочита така?
Големият ми син беше грознописец от класа - разкривено, различна големина букви, нагоре-надолу по реда. Ужас някакъв. Постоянно беше със забележки. По английски пишеше много по-красиво точно заради печатните букви. Трети-четвърти клас, когато класната им най-сетне ги остави да пишат както си искат, започна да използва повече печатни букви и постепенно да изоставя слятото писане. Като резултат, още в пети клас, оформи много хубав почерк. Така прегледно пише сега, че да е драго да гледаш.

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Интересно Стон,дано и на моя да се промени почерка,че много грозно пиша.
Друго си е да се пише ръкописно. Но в крайна сметка,както на него му е удобно.

# 698
  • Мнения: 2 418
Входните минаха и при нас.Има 5 по ЧО,а по останалите предмети 6.Остана само по английски да излезе резултат.За писането ,нека си пишат както им е удобно,ако не им правят проблем учителите.Нашата госпожа адски държи на красивото и слято изписване и даже им е казала,че ще слага  оценка по краснопис.Не искам да си мисля,каква ще е тази на моето гардже.Според мен е средно ниво в това отношение,а и все пак тепърва ще изграждат почерк.Старание да се влага е важно.
Да отворя тема за четенето.Синковеца чете гладко,но повечето деца от класа сричали и сега ще имат за домашно да четат текстове по дадени автори и да попълват нещо като читателски дневник.Все си мисля,че вече трябва в действителност да имат гладко четене.

# 699
  • София
  • Мнения: 6 182
Мен пък това ръкописно писане много ме дразни. Ако има съчетание "ип" с неговите кривундести букво прилича на "ш". Има още 4-5 такива комбинации. Казват, че при слятото писане се пишело по-бързо, защото не вдигаш ръката, но аз и дъщеря ми сме доказателство, че всичко си е до тренинг. Отделно все повече подозирам генетична следа в почерка. С дъщеря ми, на маймуна се обърнах от диктовки и преписи - почеркът и много прилича на този на мъжа ми и даже понякога не знам дали нещо го еписал той или тя. Малкият още не е оформил ясно свой почерк - явно са му малко диктовките Wink

# 700
  • Мнения: 2 418
Определено има генетика в почерка.при нас синчето е наследило писането на татко си-наклон,форма на букви,сливане ,че и дъщеря ми също.

# 701
  • София
  • Мнения: 3 060
накарахте ме да се замисля с тая генетика в почерка, но си спомням много ясно случки от моето детство/ученичество - имахме обичай в къщи да си оставяме един на друг бележки на едно огледало в коридора, от сорта на "излизам, ще се върна към 7", "отивам до магазина", "обядвай едикаквоси". В един момент майка ми не можеше да разпозвана кога бележката съм я писала аз и кога - баща ми... Наложи се да слагаме по някоя буква след текста, да се знае от кого е Simple Smile
Синът ми пише отвратително грозно, в седми клас пришка ми излезе на устата да повтарям, че никой няма да му разчете преразказа на матурата, винаги му взимаха и точки за грознопис. Но така пише само по БЕЛ. По АЕ и ИЕ не пише слято и са едни равни, кръглички, чудесни на размер букви. Но по БЕ пише слято-разлято, ГИ става Ш, М също бие на Ш, слага едни чертички след О, за да се свърже със следващата буква и то не се различава от А. Няма оправия! Малката (наборката) пише почти като него, с тая разлика, че буквите й са огромни, драска безобразно, ако сбърка - задрасква, прескача няколко реда и подхваща отново. Добре, че госпожата не драматизира чак толкова вида на тетрадките, че знам за случаи на педанти в това отношение. Все пак от време на време има по едно червено "пише чисто" или "не драскай".
Да си призная - аз ако пиша на ръка също много драскам, попдравям, пиша едро, неравно, но пък е четливо, защото не сливам буквите и са някак кръгли и разпознаваеми. Мога да пиша "технически", става красиво, но пък е бавно и избягвам да го правя. Не че ми се налага да пиша нещо на ръка, де...освен някой списък за пазаруване, в който пиша Х (хляб), КМ (кисело мляко), ПМ (прясно мляко) и такива мои си съкращения Flushed

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Идва момент,в който ще започнат да им отнемат и от оценките заради грозно писане!
Дано свикнат по-бързо с краснописа!

# 703
  • София
  • Мнения: 4 560
Голямата някъде трети клас подобри почерка малко. Не е кой знае какво, но се чете.
А брат ѝ започна супер миналата година - едни дребни, едни красиви ги пишеше. Но като започнаха с по-дългите диктовки, а неговата класна хич не си поплюва, и стана страшно. Трие, драска, големи и разляти букви - буквално гадаеш какво се случва.

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Оххх, момичета, голяма борба с математиката тази вечер.
Едни задачи, които не мога да си ги представя, как трябва да се решат,... То едни стомилиона, десетомилиона, па и естествени числа, пък другата задача колко километра били между Марс и Меркурий, ако незнам си къде и какво, колко......
Пълен блокаж съм!
Май и аз трябва да ходя на училище 🤔🙉🤔🙉🤔🙉

Общи условия

Активация на акаунт