Дами, дайте идеи и своето мнение за проект за апартамент !

  • 31 908
  • 317
  •   1
Отговори
# 165
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Привет,
бих ти препоръчала силно да си сложиш миялна машина - сериозно улеснение е. Не е задължително да е 60см широка, ако нямаш много място. Нашата е 45см и не е проблем за 2ма души. При повече мръсни чинии, просто я пускаш повече пъти.
Колко е мястото в коридора до ревизията на банята? Ако позволява, сложи си там пералнята и така ще освободиш място за миялната. Самата пералня може да се вземе и по-малка - да речем за 5кг и съответно да е по-плитка. Можеш да я вградиш в гардеробче и над нея да имаш рафтчета за перилните препарати и изобщо такива пособия.
Относно дръжките в кухнята имай предвид, че по този начин губиш полезно пространстяо. Най-вече при чекмеджетата. Не се опитвам да те разубедя, моите също са такъв тип. Идеята ми е да помислиш как да си осигуриш повече място за посудата. Тройката ти чекмеджета има по-малък полезен обем от същата тройка с дръжки. Горните шкафчета може да са до тавана, винаги има рядко ползвани уреди, които можеш да качиш там. Отделно си спестяваш бърсането на прах от тавана им.
Като цяло кухнята ми допада на мен. Не знам какъв ти е бюджета за нея, но ти препоръчвам да не се отказваш от плавното затваряне и Blum. Оскъпяват една кухня и човек е склонен да направи там компромис - недей точно с това.

За спалнята препоръчвам да сложиш възможно най-големия гардероб, който може да се побере, и някакъв скрин. Една жена има много дрехи, чанти, обувки. Летни, зимни ... трябва си място Simple Smile

Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 10:11 от stasy-bs

# 166
  • Мнения: 1 483
Скъпичка ми се струва тая оферта. Механизмите не са лоша идея, но спокойно може да са турски, вършат същата работа и същото качество. И аз съветвам горните шкафове да са догоре, също не виждам за какво са ти повдигащи механизми, като отварянето настрани е в пъти по-удобно.

# 167
  • Мнения: 1 354
Успех и от мен! Най-важното е да си дадеш време, не се настройвай за определен бюджет и време - и двете се завишават. Като си имаш настройката, всичко ще се нареди Simple Smile

За миялня - имам вградена и съм я ползвала 3 пъти. Не съм заложила в новата кухня.
За повдигане нагоре аз съм фен. Имаме ето тези механизми, за 5 години няма мърдане: https://rosi.bg/amortisaor-za-vratichka-samet-753.html

Офертата ти е висока в смисъл, че материалите са ти макс 600-800 лв. като плоскости и изработка. Механизмите може да са ти качествени, но едва ли надхвърлят пак толкова 600-800 лв. Ако имаш време прочети тази колко реално струва една кухня: http://www.bg-mamma.com/?topic=1004077;topicrefid=20
Пак ти казвам, че материалите ти като пдч, гръбче, плот са ти най-евтините, които са ти дали.

Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 11:13 от Magnifique

# 168
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Направи си план кое къде ще е разположено от самото начало. При сегашното ти разпределение цялата стая се превръща в една кухня. Лично на мен поече ми харесваше първоначалната ти идея за Г или П образна кухня. Така ще имаш поне две обособени зони. Това, че тухлите се ронят не е хубаво. Дано поне носещите ти стени са ок.

# 169
  • София
  • Мнения: 5 952
Миялна машина не бях имала, ами сложихме в новото жилище, вече 4 години. Всеки ден я ползвам, ама не съм фен по начало. Да събирам мръсни съдове в кухненски шкаф, щото ме мързи сега, не ми е Ок. Отделно имам ножове и купички за децата дето ползвам по 5 пъти на ден и тях и без това си ги мия непрекъснато. Та хем мия нещо непрекъснато, хем тъпча  в миялната. Малка ми е за цял ден през уикенда. През седмицата пък за съдовете от едната вечеря ми е голяма.

# 170
  • София
  • Мнения: 11 987
като добавиш чашите, приборите, купа за салата, тенджера/тава, колко пък да е голяма една миялна?

Предпочитам да я пусна непълна, отколкото да мия на ръка.

# 171
  • Мнения: 12 016
Иска да използва комина за аспиратора на печката. Не е най добрият вариант, но и аз бих изместила кухнята малко по-навътре (срещу прозореца, а тръбата за аспиратора бих скрила с гипсокартон. В такъв случай образуваната ниша между комина и кухнята бих използвала за етажерки (като по американските филми - тв, библиотека.. )
Така като се влиза в стаята първата половина ще е хол, а кухнята ще е във вътрешната част.

# 172
  • Мнения: 214
Иска да използва комина за аспиратора на печката. Не е най добрият вариант, но и аз бих изместила кухнята малко по-навътре (срещу прозореца, а тръбата за аспиратора бих скрила с гипсокартон. В такъв случай образуваната ниша между комина и кухнята бих използвала за етажерки (като по американските филми - тв, библиотека.. )
Така като се влиза в стаята първата половина ще е хол, а кухнята ще е във вътрешната част.



Няма комин, ако я изместя още по навътре ще увелича пътя на мръсен канал, пътя на тръбите за топла и студена вода.Трябва да се гледа наклона който е нужен за комуникацията от банята като тръби.

# 173
  • Мнения: 12 016
Проблемът ти е само до стаята. От там нататък тръбите вървят по стената и нямаш проблем с наклона. Само ще трябва да ги скриеш с гипсокартон или вратички.

# 174
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Не можах да разбера защо кухнята трябва да е в хола, като самата кухня е малка за стая дори и за един човек.
Аз имам холна маса, която се вдига нагоре (освен, че се разтяга настрани) и ям на нея.
Хладилникът може да стои и в коридора.
В спалнята трябва да предвидиш място за детско креватче, много деца спят с родителите си до 3-4 години.

# 175
  • Мнения: 1 354
За тези кв. явно ще прави компромиси и той е решил кои. Няма как всичко да стане. Засега спалнята е Ок според мен.

# 176
  • Мнения: 214
Линка по долу който съм дал,е  на кухня която сам си направих проект имам две питания към всички участници в темата:

1 Как намирате направения проект, и ако можете какво бихте променили?
2 Планирам пералнята да е под фурната, как намирате тази идея?

Забележка:Миялна  не е предвиждана, но ще бъде прекарана комуникацията за нея, за в бъдеще.
Микровълнова, може да заложа да е в градена над фурната, но това все още не съм решил.


https://prodboard.com/planner/#project-6576-18053

Последна редакция: пн, 20 ное 2017, 09:50 от rento_sam

# 177
  • Мнения: 13 188
Под фурната сложи чекмеджетата, а на тяхно място, вдясно от мивката- пералнята. Не виждам миялна.

# 178
  • София
  • Мнения: 11 987
При мен пералнята е под фурната. Няма проблеми. Къде планираш да са изводите за миялната?

# 179
  • Мнения: 214
При мен пералнята е под фурната. Няма проблеми. Къде планираш да са изводите за миялната?

Не съм го мислил това, но ще бъде предвидена миялна, за по нататък.

Общи условия

Активация на акаунт