Дами, дайте идеи и своето мнение за проект за апартамент !

  • 32 004
  • 317
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 214
Здравейте  на всички

от днес вече работи и другия майстор, но имам едно питане към вас и отново ще помоля за мнение, отново на прицел е банята.На схемата по долу ще видите реалните размери на банята.......
Искам да ви попитам, какво мислите за баня в три допълващи се цвята плочки за стените.
Може би в случая два вида плочки биха били достатъчни, но ми е интересно да видя вашето мнение.
Като цяло тези плочки съм си харесал https://goo.gl/4TgNAA и може би  бих ги сложил на мястото на номер 3, а  другия момент е на мястото на номера 1 и 3 , като за мястото на номер две да се търсят допълващи плочки, за да може да се съчетаят, вече пода  там не знам ще е един цвят но какъв не знам.
Червената линия е прага на душ пространството, за да не бяга водата по цялата баня, двете кръглите са
 двата сифона.

# 241
  • Мнения: 12 793
Здравей. Моята баня е много малка, но е в три цвята и стои добре. Плочките купих от строителен хипермаркет и ми направиха безплатен проект. Така имах възможност да видя как ще стоят сложени и да внесем корекции. За пода обаче избрах други плочки, а не от серията. Съвсем умишлено търсех максимално грапави плочки, за да не се плъзгат и да се изпопребием. Цвета на подовите плочки го има в малка част от декорните, но се получи комбинация. Ще се опитам да снимам и да ти покажа какво имам предвид.

Скрит текст:
Това е от проекта.




Малки промени на практика.

Снимките не са форматирани и станаха доста големи.


Последна редакция: пн, 05 фев 2018, 08:45 от Mama Ru

# 242
  • Мнения: 214
Здравейте на всички, двете снимки по долу показват моят коридор, а допълнителните текстове описват различните елементи които са замислени на този етап.



Трите червени стрелки показват местата за които ще питам.
Искам да внеса арт елемент в апартамента, луничките се слагат над стените, за да осветяват арт елемента или елементите.
Моля за идеи, как може да се декорират стените с червените стрелки....
Какво мислите за тази идея https://tapeti-burgas.com/product-240.html , подобен тапет сложен на двете стени от ляво на влизане в апартамента.

Забележка:Декоративен камък е изключен като вариант поради високата си цена за мен, както да се купи така и да се положи.


# 243
  • София
  • Мнения: 39 161
Ами просто картини?

# 244
  • Мнения: 18 934
За декорацията - имаш ли някакво хоби, да бъде свързано с нея? Аз бих сложила снимки\галерия от снимки. Трябва ти и едно голямо огледало.

# 245
  • Мнения: 214

Да картини става, но какви да бъдат?

# 246
  • Мнения: 214
За декорацията - имаш ли някакво хоби, да бъде свързано с нея? Аз бих сложила снимки\галерия от снимки. Трябва ти и едно голямо огледало.

Ами реално хоби нямам, или поне не знам да имам, искам като вляза това което се  направи да ме накара да се усмихна.Именно, че не мога да си го представа питам за идеи тук.

# 247
  • Мнения: 1 483
Луничките според мене трябва да осветяват някакъв акцент на стената, примерно картина, декорация, но ей така празна стена не върви. А такъв тапет с надписи Берлин, Лондон, няма какво да му се осветява, не знам, на мен ми е много плосък. Ти искаш да те усмихва... ами знам ли, разходи се по магазините и виж какво ще те усмихне... Може би пейзажи, може би дори фототапет? Има също разни имитации на декоративни камъни, ако те кефят, може да са по-евтини.

# 248
  • Мнения: 214
Луничките според мене трябва да осветяват някакъв акцент на стената, примерно картина, декорация, но ей така празна стена не върви. А такъв тапет с надписи Берлин, Лондон, няма какво да му се осветява, не знам, на мен ми е много плосък. Ти искаш да те усмихва... ами знам ли, разходи се по магазините и виж какво ще те усмихне... Може би пейзажи, може би дори фототапет? Има също разни имитации на декоративни камъни, ако те кефят, може да са по-евтини.

Луничките се слагат с тази цел, да осветяват Нещо , но сега идеята е какво?
Фототапета също си  го мислих, но и там се чудя какъв да е?

# 249
  • Мнения: 12 793
Доста хора са съжалили, че са сложили лунички. Оплакват се, че често изгарят. Помисли и за това. Коридорът е добре да е светъл. Светлите цветове оптически уголемяват пространството. Огледалото също. Можеш да сложиш тапета/ картина като акцент.

# 250
  • Мнения: 19 385
Луничките така ги бях намразила вкъщи, защото постоянно изгаряха.Бяха направени по три с общ трансформатор (не съм сигурна, че така се казваше някаква джаджа вътре, която като изгори и трите луни не светят). Накрая ни ги направиха без това нещо и с лед крушки. Е, родихме се. Издържат много дълго, да не говорим, че светят и много по-силно.

Ако ще слагаш тапет, ми се струва, че е по-добре да е само от лявата страна на коридора и стената  срещу входа.
Иначе ще стане претрупано.
Ако нямаш огледало на портмантото, тогава на лявата стена ще е подходящо да сложиш голямо огледало. Трябва да помислиш дали ще изглежда добре на фона на фототапет.
Щях да пиша снимки в рамки, но пък с огледало там няма да стои добре.

# 251
  • Мнения: 18 934
Ако луничките са само заради картините, можеш да помислиш за осветителни тела, които са за картини - напр. https://bauhaus.bg/lampa-kartina-30-18

Иначе наистина помисли и за едно хубаво голямо огледало с красива рамка - то самото може да бъде като произведение на изкуството.

Аз през септември-октомври ще бъда на тема коридор, та ще събирам идеи от тук.

# 252
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
По план каква ще е стената зад портмантото - латекс, тапети, цвят? Аз бих оставила всички стени с врати без декорация. Бих сложила на останалите стени мазилка или някакви по-странни картини. Гранитогресът в коридора беше с мраморна шарка, която може да се пренесе и на стената:
Скрит текст:
Или нещо от дърво, за да внесе малко топлина, ако такава липсва и се търси (Може да е от материала за портмантото):
Скрит текст:


За осветление и аз мисля, че един артистичен прожектор или лампа за картини е добро решение. Ако държиш на луничките, бих предложила да са лед - горят много по-рядко и хабят по-малко ток.

# 253
  • Мнения: 214
По план каква ще е стената зад портмантото - латекс, тапети, цвят? Аз бих оставила всички стени с врати без декорация. Бих сложила на останалите стени мазилка или някакви по-странни картини. Гранитогресът в коридора беше с мраморна шарка, която може да се пренесе и на стената:
Скрит текст:
Или нещо от дърво, за да внесе малко топлина, ако такава липсва и се търси (Може да е от материала за портмантото):
Скрит текст:


За осветление и аз мисля, че един артистичен прожектор или лампа за картини е добро решение. Ако държиш на луничките, бих предложила да са лед - горят много по-рядко и хабят по-малко ток.

Зад портмантото ще бъде вероятно латекс, като цвета за сега халхабер си нямам какъв да бъде, моля за идеи.
Да гранитогреса е точно този с мраморната шарка, и идеите които даваш много ми допадат.
Луничките ще се използват първо като основно осветление в коридора, така и за акцент върху стените за които се търси решение как да се декорират.

# 254
  • Мнения: 1 483
Ами примерно светъл цвят, антрето обикновено няма естествена светлина и по-добре да е светла боя. Избери един нюанс от плочките и го сложи на стените.

Общи условия

Активация на акаунт