Дами, дайте идеи и своето мнение за проект за апартамент !

  • 31 960
  • 317
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 38 824
И аз съм против ел. Уред в банята.
За съжаление, аз не можах да се преборя за параван и нямаме нищо пред душа. В другия ъгъл седят легените.

# 226
  • София
  • Мнения: 6 024
Ние живеем във второ жилище в което има пералня със сушилня в банята. Просто не мога да понасям пералня в кухня- хол ( общо помещение). И нямаше друг начин. Ето снимка, дано се види


тази  баня беше доста голяма и с прозорец ( за проветрение идеално) , пералнята беше вградена заедно с мивката, душ кабината беше далеч от пералнята и нямаше никаква хипотеза да се мокри. Нооооо контакта на стената и винаги при къпане контакта се издърпва от стената. Thinking
сега пак така, но по - малка баня - пак душ кабина, добре изолирана, пералнята е по близо пак със сушилня, но пак щепсела на стената и се дърпа при къпане.
Не е идеално, не казвам
Ама пералня да ми фучи насред хола няма да изтърпя, пък ако е със сушиля, тя суши дълго и упорито с часове, мирише , фучи, не става насред кухня и хол....

# 227
  • Мнения: 214
Ние живеем във второ жилище в което има пералня със сушилня в банята. Просто не мога да понасям пералня в кухня- хол ( общо помещение). И нямаше друг начин. Ето снимка, дано се види


тази  баня беше доста голяма и с прозорец ( за проветрение идеално) , пералнята беше вградена заедно с мивката, душ кабината беше далеч от пералнята и нямаше никаква хипотеза да се мокри. Нооооо контакта на стената и винаги при къпане контакта се издърпва от стената. Thinking
сега пак така, но по - малка баня - пак душ кабина, добре изолирана, пералнята е по близо пак със сушилня, но пак щепсела на стената и се дърпа при къпане.
Не е идеално, не казвам
Ама пералня да ми фучи насред хола няма да изтърпя, пък ако е със сушиля, тя суши дълго и упорито с часове, мирише , фучи, не става насред кухня и хол....


При мен  така или иначе няма как да бъде реализирано сушилнята да е в банята.
Ако можех бих го направил колкото до контакта вярвам, че има хитри начини той да бъде обезопасен.

# 228
  • Мнения: 1 354
Има си доста добри отзиви, аз също познавам човек с комбиниран уред пералня + сушилня. Не знам защо ще се вкарваш в този филм ел.уред и то в малка баня. Нека ти беше обширна баня - ОК.

Като параван в който и от двата варианта се спреш сумата е около 800-1000 лв. Само че си мисля, че параванът може да направиш и в много по-късен етап - нищо не пречи. Дали ще ти се мокри банята дотогава- не е голяма трагедия Simple Smile

# 229
  • Мнения: 12 429
Ренто, беше писал, че мивката не може да бъде местена, но все пак, ако на мястото на мивката сложиш сушилнята, а най-добре комбиниран уред, затворен с вратичка (вграден), а до него мивката срещу душа? В този случай ще се наложи да се откажеш от параван, но банята и без това е малка и преградена ще изглежда още по-малка. Мивката и да се мокри не пречи, шкафовете са от материал, който носи на влага, а и след ползване подсушаваш. В този случай тоалетната и пералнята/ сушилнята се от делят със завеса при ползване на душа и така не се мокри цялата баня. Над сушилнята и мивката може да имаш цял плот по дължина на стената, което ти дава допълнителна площ за дреболии, за които все не стига място. Би ли обмислил и такъв вариант?

# 230
  • Мнения: 214
Ренто, беше писал, че мивката не може да бъде местена, но все пак, ако на мястото на мивката сложиш сушилнята, а най-добре комбиниран уред, затворен с вратичка (вграден), а до него мивката срещу душа? В този случай ще се наложи да се откажеш от параван, но банята и без това е малка и преградена ще изглежда още по-малка. Мивката и да се мокри не пречи, шкафовете са от материал, който носи на влага, а и след ползване подсушаваш. В този случай тоалетната и пералнята/ сушилнята се от делят със завеса при ползване на душа и така не се мокри цялата баня. Над сушилнята и мивката може да имаш цял плот по дължина на стената, което ти дава допълнителна площ за дреболии, за които все не стига място. Би ли обмислил и такъв вариант?

Вариант за местене на мивка няма, аз не искам цялата баня да се мокри.За мен няма проблем пералнята със сушилня да е в кухнята, просто си го помислих като вариант за сушилня в банята.Решено е вече сушилня в банята няма да има и проекта си върви както си е. Вероятно ще има параван по цялата ширина на банята с две статични и две плъзгащи се врати.
Всичко друго е ясно за сега не съм избрал плочки за банята стени и под но и това ще стане.Апартамента ще стане добре.Всичко е ясно кое къде и какво.

# 231
  • Мнения: 1 354
Баняти си е добре Simple Smile
За паравана ти - защо да не е 1 плъзгаща врата от 50-60 см., а искаш 2 мини плъзгащи? 30 см. е доста малко.

# 232
  • Мнения: 214
Баняти си е добре Simple Smile
За паравана ти - защо да не е 1 плъзгаща врата от 50-60 см., а искаш 2 мини плъзгащи? 30 см. е доста малко.

За мен няма особенно значение, дали са една или две  плъзгащи врати.Офертата която получих е за две, няма проблем да попитам и за една плъзгаща.
Оферта за паравана с две плъзгащи и две статични е 505 лв без монтажа, паравана е като този от линка, просто с моите размери излиза 505 лв. https://baniastil.com/%D0%B4%D1%83%D1%88-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B … BE-(15)-3712.html

# 233
  • Мнения: 1 354
Цената е добра, но 5 мм стъкло е смешна история.
Стандарта си е 8 мм и не е така напразно. Това, че слагат 5-6 мм е несериозно. Явно се търси цена. Като питаш за паравани питай каква  писмена гаранция дават за непропускане на вода навън и за неръждясване на елементите.

# 234
  • Мнения: 1 483
Търсете само 8мм закалено, че това тънкото ако се счупи... Scream Ако цената ви притеснява, мислете нещо отварящо с панти, държачите отгоре при плъзгащите повишават цената. Помислете дали искате прагче и къде ще е сифона.

# 235
  • Мнения: 214
Цената е добра, но 5 мм стъкло е смешна история.
Стандарта си е 8 мм и не е така напразно. Това, че слагат 5-6 мм е несериозно. Явно се търси цена. Като питаш за паравани питай каква  писмена гаранция дават за непропускане на вода навън и за неръждясване на елементите.


Ако приемем  дори за миг че тук имате право, и наистина имате право, при мен се появява друг проблем - цената
За подобни размери вероятно ще се иска 800-1000 лв, без монтажа, които за мен са проблем.
Има  и друг вариант (може някак си да го преглътна) да се сложи завеса, ако дължината на площта за къпане е 85 см,  може завесата да се сложи на 80 см, така че като се стича да е в площта за къпане а не от вънка.
Тук идва другия въпрос - има ли завеси които са по тежки, така че малко по трудно да става излизането на вода към сухата част на банята и ако има как да ги търся за да видя какво представляват и тяхната цена.
Не знам дали стана ясно, но мога да помисля за завеса.......

# 236
  • Мнения: 12 429
Завеси за баня има най-различни. По-хубавите са около 20-30лв. Дължината им е 200-210см, а ширина и до 200см има. Ще ти трябва и шина/ корниз - цената също е от порядъка на 20-тина лева. Говоря малко наизуст, че отдавна не съм купувала. Подменят се рядко, та не ти е разход. И не пропускат от другата страна, освен ако не са по-къси, за да няма гафове си монтирай шината на правилната височина, а тя се монтира лесно. И още нещо - нека да ти направят нужния наклон за отичане на водата към сифона.
http://www.praktiker.bg/bg//Баня-и-кухня/Аксесоари-за-баня/Завеси-и-корнизи-за-баня/c/P13030901?pageselect=12&page=3&q=:price-asc&text=&layout=List&sort=price-asc
https://www.keramo-bg.com/aksesoari-za-bania/dush-zavesi-i-postelki
Само ориентировъчно.

Последна редакция: ср, 31 яну 2018, 21:27 от Mama Ru

# 237
  • Мнения: 214
Завеси за баня има най-различни. По-хубавите са около 20-30лв. Дължината им е 200-210см, а ширина и до 200см има. Ще ти трябва и шина/ корниз - цената също е от порядъка на 20-тина лева. Говоря малко наизуст, че отдавна не съм купувала. Подменят се рядко, та не ти е разход. И не пропускат от другата страна, освен ако не са по-къси, за да няма гафове си монтирай шината на правилната височина, а тя се монтира лесно. И още нещо - нека да ти направят нужния наклон за отичане на водата към сифона.

Това ще бъде проверено и  изговорено, между другото видях параван който може би ще ми свърши работа освен ако не ми  отрежат главата http://www.keranova.org/img/upl/RIGA%201.jpg една статична преграда на 50 см и още една на 50см. подвижна.Ще трябва да проверя тук за 8мм стъкло за какви пари говорим.

# 238
  • София
  • Мнения: 17 592

Принципно кухнята по-лесно би могла да се премести в малката спалня, отколкото в голямата.
Но като цяло.. си е малко за две спални.

Ако конструкцията го позволява, вероятно бих
махнала стената м/у кухнята и голямото помещение с идеята, че ако е нужно в последствие би могла да бъде изградена лека (дървена) стена.

# 239
  • Мнения: 1 354
Аз пак ти казвам - банята ти не е супер малка, физически душ простр. е добре. Завесата си е компромис, но според мен винаги може да се добави душ параван. Много важно освен стъклата е обкова - може да ги видиш наживо. За 500 лв наистина много ме съмнява, че ще намериш нещо читаво. Около 300 лв е само системата отделно, една нормална дръжка е 25-30 лв и пр.

Общи условия

Активация на акаунт