Вагинални промивки по време на бременност - може или не може?

  • 17 990
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
Докторката и мен ме беше предупредила да не се правят вагинални промивки. Аз понеже не мога да се подмивам без сапун ползвам Fa sensitive и съм доволна от употребата му. На мен ми бяха казали, че може външно измиване с тетра да се прави.
Спокойна и разхубявяваща бременност  Wink

# 16
  • Мнения: 262
Вагиналните промивки не се препоръчват вече нито по време на бременност, нито през останалото време. С тях се нарушава естествената среда на влагалището и може да ти докарат повече вреда отколкото полза.
За лечение на каквито и да е течения, болки и други - САМО консултация с гинеколог, особено по време на бременността.

# 17
  • Мнения: 3 092
И аз подкрепям мнението , че е най-добре да се консултираш с доктора ти.
Аз лично не съм си правила промивки а само  се миех със смрадлика и сода, може и лайка да не е смрадлика.Това са билки и са безобидни , но не си спомням точно на кой етап от бременноста си съм го правила -в началото беше но кога точно newsm78 и измиването е  само външно

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
И аз знам, че промивките са вредни по принцип. Нарушава се киселинността и оттам - широко отворени врати за всякакви гадове.

Добро измиване отвън със специални препарати (Lactacyd, Sebamed) или само с вода е необходимо и достатъчно Peace

Ако има гъби - глобули - да, промивки - не!

# 19
  • Мнения: 855
 Naughty без промивки

# 20
  • Варна
  • Мнения: 478
Не може да си правиш промивки през цялата бременност-опасно е.Не се притеснявай  при всяка бременна жена се увеличава вагиналното течение.Гъбичките трябва да ги лекуваш но на по късен етап защото може да ги предадеш на бебо по време на раждането.Желая ти успех.

# 21
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
недей да рискуваш; ако все пак се налага някакво лечение, потрси мнението на лекар, а не действай на своя глава!!!

Леко бременеене Peace

# 22
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
По принцип съм говорила с няколко АГ лекари за вагиналните промивки и повечето са против този вид процедури. Няма да навлизам в подробности (не е предмет на темата, а и не ми е работа). Така че аз се разделих с тях преди около 7-8 години.

Със сигурност знам, че има на пазара препарати, които се ползват за подобни проблеми при бременност и кърмене. Както се казваше в една рекламна брошура "за повече инфо се обърнете към вашия лекар"  Joy

# 23
  • Мнения: 106
моят гинеколог каза твърдо не,защото промивките отстраняват микроорганизмите които се грижат за флората на влагалището.Има едни глобули за гъби4ки при бременните но им забравих името.консултирай се с лекар

# 24
  • Мнения: 1 555
НЕ !!!! Ама твърдо не и откъде накъде пък реши профилактично да го правиш, при условие че ти няма нищо !  Naughty Thinking
Лека бременност   bouquet

# 25
  • Мнения: 660
За гъбите по време на бременност момичетата са ти отговорили - след завършване на органогенезата /след 12 г.с./ може да се слагат глобули и да се маже външно. През устата не се приема нищо, промивки не се препоръчват.

Профилактично промивки НЕ СЕ ПРАВЯТ, дори и извън бременност!!! Naughty

Преди 12 г.с. може да се мажеш с нещо /напр. Клотримазол/ външно, ако е непоносим сърбежът.

За промивките с Лактацид в ранния период не се притеснявай, не си навредила, но сега вече не го прави (може да се миеш с гела за миене).

Желая ти леко и щастливо бременеене и един чудесен бебок на финала!  bouquet  ylinfant  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 069
Абсолютно са забранени промивките по време на бременноста.

# 27
  • Мнения: 394
Абсолютно са забранени промивките по време на бременноста.
newsm10Твърдо НЕ.

# 28
  • Мнения: 8 505
Недей, не е желателно. Може да си правиш само с разрешение от гинеколога си.

А той ще разреши само при нужда,иначе не би рискувал.

# 29
  • у нас
  • Мнения: 660
Никакви промивки Naughty.С първата ми бременност получих гъбички съвсем в началото.Тогава доктора ми каза,че дори не мога да слагам никакви свещички,а само да се измивам с вода и разтворена в нея сода бикарбонат.Мисля че някъде до към 12г.с. не може нищо да се прави.

Общи условия

Активация на акаунт