Клиники в Истанбул - тема №3

  • 98 607
  • 730
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 970
Lodos Appartments e на същия собственик като Holas или поне беше април месец. В същия район е, сигурно е подобно.

# 466
  • Мнения: 2 673
Lodos Appartments e на същия собственик като Holas или поне беше април месец. В същия район е, сигурно е подобно.
Благодаря! Hug Чакам цикъл всеки момент и съм притеснена, че всичко трябва да организирам за 1 ден.

# 467
  • Мнения: 1 970
Сиси, стискам палци за успех!

# 468
  • Мнения: 2 673
Днес докато си поставях  кринон гел, видях че част от лекарството е останало в пластмасовата тръбичка!Случвало ли се е на някоя от вас? Сега се чудя дали да си поставя още една доза или да изчакам до вечерта.
Относно ФСХ някой знае ли на кое влияе? Няма да се отговори добре на стимулацията или качеството на яйцеклетките ще е влошено?
DES_123 може да е някакво моментно състояние при теб тази стойност. Ти си още много млада за да имаш завишено фсх ! Аз се притесних, че ми е високо защото и възрастта ми е проблемна вече на 36 г съм!
Не се комплексирай излишно. Де да съм аз на 36г. На 40г. изследванията ми бяха идеални, тогава трябваше да започна процедура, но така се стекоха обстоятелствата, че чак сега започвам, хващам последния влак, така да се каже, но въпреки това не съм загубила надежда. С високо ФСХ не се започва, защото няма да отговорят яйчниците на стимулацията. Успех! Hug

# 469
  • Мнения: 1 554
Днес докато си поставях  кринон гел, видях че част от лекарството е останало в пластмасовата тръбичка!Случвало ли се е на някоя от вас? Сега се чудя дали да си поставя още една доза или да изчакам до вечерта.
Относно ФСХ някой знае ли на кое влияе? Няма да се отговори добре на стимулацията или качеството на яйцеклетките ще е влошено?
DES_123 може да е някакво моментно състояние при теб тази стойност. Ти си още много млада за да имаш завишено фсх ! Аз се притесних, че ми е високо защото и възрастта ми е проблемна вече на 36 г съм!


Може и да се смъкне, защото съм след операция. Въпреки че беше преди 5 месеца и все си мисля, че вече трябваше да се е оправило. Имах функционални кисти досега, сега май имам пак малка ендометриозна (1,4 см). Пих Примолут Нор/Дуфастон първите 3 месеца след операцията, последно пих Марвелон 1 месец. Не знам дали може да има влияние. Но може и ФСХ да си е високо, защото и AMH ми е 0,56 и явно резервът ми е зле. Тестостернът пък ми е доста нисък - 0,13 при долна граница 0,22. Явно си вървя към климактериум.

# 470
  • Мнения: 2 673
DES_123, през август пих Примолут Нор за задържан фоликул. През септември вдигнах ФСХ на 41,62. Октомври го свалих на 6,05. Със сигурност при теб е или от лекарствата, или от интервенциите, ти си млада, не мисля, че навлизаш в климактериум, освен това има много алтернативи за лечение, не се отчайвай. Моето АМХ е 0,13 и още не са ме отписали. Хормоните се менят всеки месец. Пробвай добавки. Аз съм доволна от инфолик, пия и много други. Доколкото разбрах от доктора, най-важно е колко фоликула правиш. Разбира се, както и качеството на яйцеклетките. Моят тестостерон е 0,31. Не мисля, че е толкова важен. Изследвай Витамин Д и Б12, ако имаш дефицит, е хубаво да приемаш добавки. Разбрах, че Витамин Д трябва да е поне 50 и над 50, за да е добре.

# 471
  • Мнения: 1 970
Green tree,
Това с кринона ми се е случвало при това не един път. Затова всеки път гледах преди и след поставяне апликатора към светлината. Ако наистина малко е останало, това най-вероятно е топчето, което е вътре и се вижда (можеш да срежеш апликатора и да поглднеш), нормално е малко да остава. Ако повече от половината е останала, аз бих повторила със същия апликатор или ако вече съм го хвърлила с нов.
Случвало ми се е също при отваряне на апликатора половината и повечето да излезе от него и да капне някъде.... Това е от разликата в налягането,  например на планина или лятото...(избягва се като се прави дупчица). Та всеки път беше голяма чуденка да слагам ли нов, какво да правя...
После пък почва да се събира и по някое време излиза на големи парцали, чудиш се какво става.
Но все пак това е много добро лекарство, въпреки всички премеждия, които понякога създава.

# 472
  • Мнения: 1 554

Може и да се смъкне, защото съм след операция. Въпреки че беше преди 5 месеца и все си мисля, че вече трябваше да се е оправило. Имах функционални кисти досега, сега май имам пак малка ендометриозна (1,4 см). Пих Примолут Нор/Дуфастон първите 3 месеца след операцията, последно пих Марвелон 1 месец. Не знам дали може да има влияние. Но може и ФСХ да си е високо, защото и AMH ми е 0,56 и явно резервът ми е зле. Тестостернът пък ми е доста нисък - 0,13 при долна граница 0,22. Явно си вървя към климактериум.
През август пих Примолут Нор за задържан фоликул. През септември вдигнах ФСХ на 41,62. Октомври го свалих на 6,05. Със сигурност при теб е или от лекарствата, или от интервенциите, ти си млада, не мисля, че навлизаш в климактериум, освен това има много алтернативи за лечение, не се отчайвай. Моето АМХ е 0,13 и още не са ме отписали. Хормоните се менят всеки месец. Пробвай добавки. Аз съм доволна от инфолик, пия и много други. Доколкото разбрах от доктора, най-важно е колко фоликула правиш. Разбира се, както и качеството на яйцеклетките. Моят тестостерон е 0,31. Не мисля, че е толкова важен. Изследвай Витамин Д и Б12, ако имаш дефицит, е хубаво да приемаш добавки. Разбрах, че Витамин Д трябва да е поне 50 и над 50, за да е добре.
[/quote]

И аз пия Инофолик. Също Магнезий, Цинк, Омега 3,6,9. Друго не знам дали да пия и не смея да си самоизписвам. Витамин Д ми е 80. Б12 не съм изследвала, но ще го направя. Влияе на ФСХ/ АМХ ли?

# 473
  • Мнения: 251
Благодаря, steli4ka s ще сложа още една доза! Предполагам, че едва ли може да се предозира и да навреди по някакъв начин.

# 474
  • Мнения: 2 673
DES_123, Витамин Д ти е добре, чувала съм, че той влияел на АМХ. Тези два витамина ми ги искаха в задължителните изследвания за Бахчеджи.

# 475
  • Мнения: 1 554
DES_123, Витамин Д ти е добре, чувала съм, че той влияел на АМХ. Тези два витамина ми ги искаха в задължителните изследвания за Бахчеджи.

Значи на 3-ти ден от следващия цикъл ще пусна и Б12. Ти, щом си в Бахчеджи, може ли да ме ориентираш за цената на първичния преглед?

# 476
  • Мнения: 1 970
Не мисля, че една доза кринон повече ще навреди, стига да не е системно.
И още нещо много ВАЖНО, след поставяне на кринон се ходи 10 минути за да се подобри усвояването му!

# 477
  • Мнения: X
Имаше два вида вит Д, единият се пуска при проблем с надбъбречната жлеза.

# 478
  • Мнения: 2 673
DES_123, Витамин Д ти е добре, чувала съм, че той влияел на АМХ. Тези два витамина ми ги искаха в задължителните изследвания за Бахчеджи.

Значи на 3-ти ден от следващия цикъл ще пусна и Б12. Ти, щом си в Бахчеджи, може ли да ме ориентираш за цената на първичния преглед?
Не съм в Бахчеджи. В Мемориал ще започвам, но имах записан час за първичен преглед и в двете клиники. Докато пътувах към ТР, ми се обадиха, че докторът от Бахчеджи го няма, затова отидох само в Мемориал, там ми е бил късметът явно и не съжалявам. Витамините мисля, че може да се изследват по всяко време. Не знам каква е разликата във витамините Д, пишеше само Витамин Д. За Бахчеджи искат повече изследвания за първичен преглед. Иначе цената за първичен в Бахчеджи е около 200 лв.

# 479
  • Мнения: 1 554
Имаше два вида вит Д, единият се пуска при проблем с надбъбречната жлеза.

Ето това пусках Витамин D total (25-OH Vitamin D) - 81.47 nmol/l (50 - 120 граници)

Общи условия

Активация на акаунт