Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 519
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Мнения: 381
Предлагам да се организираме всички и да се обърнем към медиите и да потърсим отговорност на правителството относно фонда.В момента три деца се нуждаят от операция в Фейсбука вървят споделяния събират им пари. Независимо дали нашите деца ще се нуждаят един ден от операцията според мен трябва да превеждат пари на болница Токуда.Свързах се с 5 семейства преминали децата им през такава операция направени в Токуда и слава богу всички с добре и са доволни.Не казвам че всички ще стигнем до това но смятам че трябва да превеждат парите на Токуда защото там работят с най добрата апаратура.Желая на всички ви децата ви да са здрави но истината,че никой не може да ни гарантира какво ще стане с тази диагноза.

# 1 186
  • Мнения: 1 692
Предлагам да се организираме всички и да се обърнем към медиите и да потърсим отговорност на правителството относно фонда.В момента три деца се нуждаят от операция в Фейсбука вървят споделяния събират им пари. Независимо дали нашите деца ще се нуждаят един ден от операцията според мен трябва да превеждат пари на болница Токуда.Свързах се с 5 семейства преминали децата им през такава операция направени в Токуда и слава богу всички с добре и са доволни.Не казвам че всички ще стигнем до това но смятам че трябва да превеждат парите на Токуда защото там работят с най добрата апаратура.Желая на всички ви децата ви да са здрави но истината,че никой не може да ни гарантира какво ще стане с тази диагноза.
Твърдо съм за такава организация. Трябва фонда да намери вариант с болница Токуда. Там са най- успешните операции. Предлагам да направиме он лайн подписка с писмо до фонда и медиите. Това са сериозни животоспасяващи операции на деца.

# 1 187
  • Мнения: 381
elitsa аз също съм твърдо за това да се отпускат пари от фонда за операция на децата е нужда. Съгласна съм с вас.

# 1 188
  • Шумен
  • Мнения: 13
Твърдо съм ЗА . Трябва да се потърси и правна отговорност от МЗ за бездействието им ! Слушахте ли интервюто на бившия шеф на ЦФЛД д-р Тролева по БНР - бюрократи .

# 1 189
  • Мнения: 2 818
Дами, здравейте!

Моят син е на 14 г. и от днес е с диагноза "Сколиоза в тораколумбален отдел на гр. стълб".
Според личната лекарка трябва да набляга на спорт - основно танци и сам да се опита да си оправи походката и стоежа. Така каза.


Ще му дам да прави упражнения, ето това например или ще препоръчате нещо друго:
https://www.youtube.com/watch?v=sjMir7IJ3ho

Моля, дайте съвет. Това достатъчно ли е?

# 1 190
  • Мнения: 19 326
Танците изобщо, ама изобщо не са подходящи  ooooh!

# 1 191
  • Мнения: 5 708
Мами, не четете назад. Има неща, които сме коментирали. Всичко свързано с подрусване не е препоръчително за нашия проблем.
А за упражненията от интернет също имам негативно мнение. Всичко е индивидуално. Все пак погледнах клипчето. Повечето упражнения се припокриват с тези, които ни показаха на ЛФК в Токуда преди около 6-7 години. Всеки сам си решава Thinking.

# 1 192
  • София
  • Мнения: 5 200
Дами, здравейте!

Моят син е на 14 г. и от днес е с диагноза "Сколиоза в тораколумбален отдел на гр. стълб".
Според личната лекарка трябва да набляга на спорт - основно танци и сам да се опита да си оправи походката и стоежа. Така каза.


Ще му дам да прави упражнения, ето това например или ще препоръчате нещо друго:
https://www.youtube.com/watch?v=sjMir7IJ3ho

Моля, дайте съвет. Това достатъчно ли е?

 Ако тази с танците е поставила и диагнозата...

# 1 193
  • Мнения: 2 818
Дами, благодаря за мненията.

Ще прочета темата, разбира се. Сигурна съм, че има доста полезни мнения.
Ще започнем тогава тези упражнения от клипчето, все пак не мисля, че биха му навредили.
Диагнозата му я поставиха след снимка на гърдите за бронхит.

Дали според вас има нужда да търсим други доктори? Ако да - къде, какви?
Какво да очакваме при такава диагноза?

# 1 194
  • Мнения: 19 326
Ортопед ли я постави?
Снимките на бели дробове и гръбнак се различават. Може да се види нещо и на снимка на бели дробове, но не е много показателно. Това съм го чувала и от ортопеди, и от кинезитерапевти.

Иначе за упражненията трябва да са такива, които изграждат мускулатурата на гърба и корема. При нас една кинезитерапевтка ги беше нарекла статични мускули, ако помня правилно. Демек тези, които поддържат тялото изправено часове наред. Не са подходящи всякакви активни спортове като тенис, танци и т.н.

# 1 195
  • Мнения: 5 708
Ева, задължителна е консултация с ортопед. В Горна Баня, в Токуда или ако сте извън София, където Ви е най-близо. Важно е колко е градуса на изкривяването и трябва периодично(на около 6м.) да се следи. След прегледа ще се "наплашите" и ще имате още повече въпроси. Полезно е плуването 2-3 пъти седмично за заякване на мускулатурата. Повечето деца правят и ежедневни упражнения.
Наистина е възможно да са сбъркали с диагнозата, но и на моето дете първо се видя изкривяването на снимка на белите дробове.

# 1 196
  • Мнения: 2 818
Ясно! Благодаря много за коментарите.

От София сме, все пак от Токуда и Горна баня кое да изберем? Евентуално някой доктор може ли препоръчате? Направление да взимаме ли от личната или са платени прегледите?

Извинявайте за многото въпроси, но наистина ми е притеснено  Hug

# 1 197
  • Мнения: 5 708
Ние сме ходили и следили основно в Ортомед при д-р М.Тодоров(Горна Баня)- с направление. Не е много по обясненията, затова, ако имаш въпроси си ги запиши, за да не ги забравиш. Там с направление (вече не помня кой го дава) може да посещавате 10 дни ЛФК, с цел да се заучат упражненията. Понякога сме плащали снимката - 20 лв.
В Токуда сме ходили на консултация впоследствие, с готови снимки и пак с направление. Потвърдиха каквото знаехме. В Токуда също с направление сме ходили на 10-дневно ЛФК. Разликата е, че в Токуда часове се записват за по-дълъг период напред.
Общо взето, според мен е все едно кой ще Ви прегледа и ще определи градусите, ако има изкривяване. По-важно е да се плува и да се правят подходящите упражнения всеки ден. А кои са подходящите упражнения.... всеки кинезитерапевт си има теория.
Може би рентгена в Токуда е по-нов и с оглед на това, че периодично ще се правят снимки е по-добър вариант, просто ние ходихме в Горна Баня, за да я следи един лекар.
Щом сте в София поне имате варианти за басейни. Надъхайте го, че ще стане с много хубави рамене и ще изглежда по-добре. От кой район сте?
Скрит текст:
Ева, понеже знам какъв стрес предизвиква тази диагноза, искам да Ви кажа да се запасите с търпение и много вяра. Понеже Ви знам от темата за базедова болест. Стресът ни е противопоказен.

Последна редакция: пт, 10 ное 2017, 14:18 от NOVA NADEJDA

# 1 198
  • Бургас
  • Мнения: 1 648
Не на плуване и всякакви безразборни спортове. Само асиметрични упражнения, показани от физиотерапевт индивидуално за конкретното лице със сколиоза, за да се задържи градуса на изкривяване. Това е моето мнение, което съм изказвала многократно тук...
И от време на време напомням, за тези които не са чели цялата тема, че децата със сколиоза имат право на Телк. Всяка стотинка ще е нужна за вашето дете, в предвид пътя който ще извървите.

Последна редакция: пт, 10 ное 2017, 16:40 от Морски бриз

# 1 199
  • Мнения: 5 708
Морски бриз, правото за ТЕЛК при колко градуса е?

Общи условия

Активация на акаунт