Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 016
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 255
НИКИФИН,
Проблемите с болките започват след 20  г.и не се заблуждавай , че може и да не започнат.Това заболяване е  значи ,че прогресира.Статиката на прешлените не е нормална , и с годините се влошава.Започват да се формират остеофити,шипове ,приплъзват се прешлените,с годините сколизата се компенсира,което пък значи , че се изкривява  гръбнака на две места/и съответно повече болки/.Пропуснах да кажа,че като се компенсира се завърта таза и се получава скъсяване на единия крак,което пък води до увреждане на тазобедрената става ..... и много други съпътстващи  заболявания могат да се появят/хиперлордоза,дорзална кифоза,дискова протрузия и т.н- от които повярвай ми много ,много боли.Аз имам всички изброени.
Не оставяй детето си така.Помогни му докато е време.После ще ти тежи на съвестта.Има много успешни операции.Болките понякога са нетърпими.....

Поздрави



Здравейте kalia77@yahoo.com и НИКИФИН,

относно въпроса

да дори и преди 20 може да изникне проблем с болката
аз съм със Шоерман и 90 градусов гибус
такива неща като лечебна гимнастика масажи не са ми помогнали
имах голям проблем с болката когато бях на 16 налагаше се да прибягвам до стабилно количество болкоуспокояващи
и сега от време на време имам нужда понеже болките са режещи почти не търпими
гръбнака ме боли непрекъснато но се свиква и дори започваш да не му обръщаш внимание
за корсетите имал съм корсет но не го носех понеже се задушавах единствения начин
за лечение е по оперативен път 4-ри импланта струват само 7000лв. а на мен в момента ми трябват
за удоволствието 20000лв а болницата ще е пирогов защото там са светилата прокарали технологията на операцията
и изобщо най добрия екип от Неврохирурзи в България

честно да си кажа по за мен болката не е лоша по лошо е ако спре да ме боли
тогава цялто усърдие отива на кино заедно със теб и заминаваш в Инвалидна количка


ПП за kuneto за гръбначното изкривяване едно направление и ортопедията в Горна баня
отива преглеждат го дете то след това вече там могат и корсета да му направят ако е необходим
а за невролога явно му е бедна практиката Joy


# 256
  • Мнения: 50
Искам да попитам тези със сколиоза ако изпитват болка в гърба каква точно е тя. Понеже аз имам сколиоза, не личи много с просто око но на рентген се вижда ясно. Освен това при обикновена домашна работа с ръце в изправена позиция на мивката примерно или чистене с прахосмукачка и след малко започва да ме боли гърба. Болката е мъчна и дразнеща, а често пареща и дори гърбът ми изтръпва. Интересно ми е дали тази болка е от сколиозата и може ли и как да се премахне. За мен е голям проблем защото на практика каквото и да правя по къщата и после си ме боли гърба.
Освен това ако има ползвали услугите на мануален терапевт при болки в гърба може да споделят впечатления

Здравей, NikiFin!
Тази болка ми е много позната, а при домакинската работа направо е(беше) ужас.
Аз освен  сколиоза имам и други изкривявания. Масажите доста ме облекчаваха, но много кратковременно.
Аз ходих на ЮМЕЙХО. По-добра терапия за тези проблеми не съм виждала, не съм чувала!!! Но не е за всеки де  Wink

# 257
  • Мнения: 11
Вижте на какво попаднах тая сутрин,като четях новините:
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1251971

# 258
Здравейте на всички, имащи неправилна стойка, сколиоза, кифоза или болка в гърба.
Бих могъл да Ви предложа ново алтернативно средство за борба с гръбначните изкривявания-апарат коригиращ неправилната стойка и създаващ траен навик за телодържане, посредством сигнал(звуков или вибрационен).
При заемане на неправилна стойка в страни или напрет се задейства вибрация, която ще Ви подсети да коригирате стойката си. Апаратът е български и има разрешение за внедряването му в здравната мрежа от МНЗ.

За повече информация: 02/ 986-36-95 или GSM: 0899-24-42-79

www.posture.hit.bg

# 259
  • Мнения: 746
Много моля,ако някой е изпробвал това изобретение да сподели.Дъщеря ми от началото на септември е с корсет и е доста изтормозена от него,а трябва да го носи поне 2-3 години.Това нещо изглежда по-поносимо.Но бих искала повече подробности от човек,който го е ползвал.

# 260
  • Мнения: 746
Да споделя и нещо хубаво от днес.На контролния преглед са казали.че има голямо подобрение и са коригирали доста корсета.Явно има шанс за изправяне.

# 261
Здравейте, на всички с гръбначни изкривявания и проблеми със стойката.
Предлагам на всички Ви апарат за корекция на стойката, посредством вибрационен сигнал.  Апаратът се поставя на гърба и когато вземете неправилна стойка напред (тип кифотична - отпусната стойка напред) или встрани(тип сколиотична стойка) се задейства вибрационен сигнал, който сигнализира, че стойката в момента е неправилна. При коригиране на стойката вибрационния сигнал престава да действа.
Апаратът създава правилен навик за телодържане и може да се комбинира с корсети, изправителни колани, кинезитерапия и др.
web страница: www.posture.hit.bg
За контакти: kit15@abv.bg тел: 02/ 986-36-95 или GSM: 0899-24-42-79
Кристиян Тахтаков

# 262
  • Oslo
  • Мнения: 659
Кристиян - каква е цената на продукта и как може да се поръча?

# 263
Здравейте, има 2  вида апарати със звуков сигнал и вибрационен сигнал.
Цената на този със звуковия сигнал е 35 лв., а този с вибрационния сигнал е 45 лв.
При желание, можете да си закупите и книжка с упражнения - цена 10 лв.
Апаратът и книжката  можете да си го закупите от мен.
Тел: 02/986-36-95 или  GSM: 0899-24-42-79  mail: kit15@abv.bg

# 264
Здравейте,
Предлагам апарат за корекция на стойката, посредством напомнящ вибрационен сигнал.  Апаратът се поставя на гърба и при заемане на  неправилна стойка напред (тип кифотична - отпусната стойка напред) или встрани(тип сколиотична стойка) се задейства вибрационния сигнал, който сигнализира, че стойката в момента е неправилна. При коригиране на стойката вибрационния сигнал престава да действа.
Апаратът създава правилен навик за телодържане и може да се комбинира с корсети, изправителни колани, кинезитерапия и др.
web страница: www.posture.hit.bg
За контакти: kit15@abv.bg тел: 02/ 986-36-95 или GSM: 0899-24-42-79
Кристиян Тахтаков

P.s. В тази връзка, бихте ли могли да ме свържете с някоя предаване да пополяризирам продукта, тъй като е нов.

# 265
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте мами!

Не съм писала досега в тая тема, но се вмъквам в нея, тъй като мисля, че имаме проблем, за който можете да ми помогнете със съвети и конкретни насоки.
Моят син е със силно изразено плоскостъпие, което носи със себе си всички последствия от това-бързо се изморява, има грозна походка, не може да тича бързо. Миналата година в Горна баня му направиха силиконови стелки-половинки, които носи известно време.
Напоследък обаче забелязвам, че той започва сериозно да се изгърбва. Днес го водих на преглед при една доцентка, която има частни приеми-доц.Стоянова, и тя ни каза, че няма сколиоза или кифоза, и за момента не се налага никакво лечение, освен носенето на ортопедични и специално пригодени за неговото стъпало стелки.
Притесявам се обаче дали не изпускаме нещо с това прегърбване. Аз като майка виждам, че има прегърбване, но не виждам никакво странично изкривяване за момента. Какво друго мога да направя, за да хванем нещата навреме и да има възможно по-леки последствия?

# 266
Za vsi4ki koito stradat ot skolioza i sa o4aqni, i specialno za kalia77! Parvo iskam da se izvinq za latineca no sam jivqla po golqmata 4ast ot jivota mi v Kanada i pismeniq mi bulgarski s kirilica mi e malko truden. Kazvam se Ralica i sam na 19 godini. Ot malka imam skolioza. Maika mi be6e poludqla po temata i probvahme kakvo li ne ot ispravitelni gimnastiki do elektro terapiq no uvi ni6to ne pomogna. Predi 1 godina se omajih i se varnah da jiveq v Bulgaria, no za moe ne6tastie po4nah mn da boleduvam. Predi dva meseca ne6to v men seriozno se obarka i po4nah postoqno da pripadam. Saotvetno vleznah v bolnica. Otkrihme 4e imam anemiq i golqm nedostatak na jelqzo. No doktora go trevoji6e i garba mi i me isprati da si napravq snimka na celiq mi grabnah. Tam otkrihme 6okira6toto. Az sam samo na 19 godini imam 3 stepen skulioza i na absolutno vseki pre6len imam golemi 6ipove. Doktora ne moje6e da povqrvam 4e sam tolkova mlada a mi e tolkova seriozno zabolqvaneto. No nai stra6noto za men be6e kogato doktorite mi kazaha 4e imam nai-mnogo 10 godini predi 6ipovete da stanat tolklova golemi 4e da mi blokirat grabna4niq stalb i az da ostana invalid. I az kato Kalia ispadnah v ujasna depresia za6toto samo za tova  mislih 4e imam okolo 10 godini i po natatak ne se znae. Mnogo tejko go izjivqvah  a i bolkite po celiq grab bqha dosta bolezni i po celi ve4eri ne mojeh da spa (tova s nemojeneto da spa mi be6e problem ot 9 meseca). Imam edna priqtelka koqto me vidq kolko sam depresirana i me razpoloji da i razkaja vsi4ko koeto me ma4i. Tq togava mi saob6ti 4e predi 3 godini e imala 4 stepen skolioza. No az parvona4alno ne i povqrvah za6toto nqma i gram sleda ot iskrivqvane. Tq mi razkaza 4e e bila probvala vsi4ko dori e nosila izpravitelen korset speciqlno napraven v italia no vsi4ki lekari sa i kazali da se operira. Tq i roditelite i kategori4no otkazali. No sadbata gi sre6nala s edna jena koqto gi zapoznala s edna kompaniq koqto se zanimava s bilkovi produkti. Maika  na priqtelkata i bila mn skepti4na no re6ila da gi probva. Za neino 6tastie se okazalo 4e produktite rabotqt i sega tq nqma i sleda ot skolioza. Kogato mi kaza za tqh az ne se i zamislih vednaga otidoh i gi kupih nqmah drug izbor. No i za moq golqma iznenada o6te na 3-tiq den po4uvstvah oblek4enie ot bolkite. Tezi produkti naistina deistvat, zatova4e predi da se podlojite pod noja i da platite bezumni pari i nai-ve4e da riskuvate oslojneniq probvaite gi nqma ni6to da izgubite samo moje da spe4elite! vie go daljite na sebe si. Ako nqkoi e zainteresovan i iska pove4e informaciq moje da se svarjete s men na 0878381886 ili na ralitzaassenova@yahoo.ca prosto iskam da raskaja na vseki s moito zabolqvane za tqh dalja go na vsi4kite hora za6toto nikoi ne zaslujava na kakvato i  da e vazrast da se o4aiva ot jivota. Na men depresiqta mi mina i v momenta sam izpalnena s nadejda za6toto znam i vqrvam 4e 6te se opravq. Nadqvam se da se 4uq s mnogo hora i vsi4ki posle da razpravqme i da pomagame na horata

# 267
  • Мнения: 495
    gabiplus                             ,някои лекар мерил ли е краката на детето?Още при прохождането дьщеря ми куцаше и замяташе л. крак.Правихме прегледи ,масажи,снимки на тялото  на няколко места от крьстта надолу и -нищо.Сега е на 7,6 и преди около2 г. разбрахме защо е било така.Че то л.и крак е бил по-кьс.Има си и причина за това.Никои не се сети да мери тогава/с изключение на неврол.,но др. лекари отхвьрлиха.Пьк тя била права/.И стелки носеше като по-малка.И сега вече си има и сколиоза.

# 268
  • Мнения: 4
Elbosi, ако не те притеснява, моля да споделиш каква е причината за по- късия крак, че и ние имаме сходен проблем с дъщеря ми(тя е на същата възраст), но не може  да се установи причината за разликата.

# 269
Здравейте,аз съм на 16 години и имам видима разлика в талията, и там градусите са ми 39. Аз ходя на йога и от време на време плувам. Порастнала съм в близките 2 години с 2 см? Според вас дали е възможно да се е увеличило?

Общи условия

Активация на акаунт