Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 133
  • 1 687
  •   2
Отговори
# 315
Амии аз днес бях на ортопед и поставиха като диагноза сколиоза. При мен несе забелязва външно искривяването и за това и несъм предполагала че го имам. Имах болки в кръста след дълго стоене права или работа свързана с навеждане. Та един ден когато отивах на басейн с мои приятелки майка ми забеляза ,че в средата на гърба сякаш гръбнака ми е искривен. На рентгеновата снимка се виждаше ясно как е добил "S-образна"  форма в профил и ако се спусне отвесна линия от първия прешлен до последняи те съвпадат и за това и несе е забелязвало когато съм с дрехи. Та мисълта ми беше, че аз неизпитвам никакви комплекси от това че имам искривяване. Мисля, че и др с моя проблем нетрябва да се притесняват дори и да се забелязва стига да се открие на време е поправимо.

# 316
  • София
  • Мнения: 1 724
моля ви, препоръчайте детски ортопед в Горна баня за преглед със съмнения за сколиоза

# 317
  • Мнения: 1
Здравейте  Simple Smile Аз Съм Красимира Иванова на 14 години  Simple Smile Искам да попитам удобни ли са пластмасовите корсети и виждат ли се много !  Simple Smile

# 318
не се вижда корсета при носене въобще. ще си го поръчаш бал и като сложиш една блузка отгоре въобще не се вижда. Аз на моята дъщеричка отдолу и слагам боди за да не се вдига на горе ако е блуза се вдига от корсета слагаме корсета и върху него някоя по  тънка блуза и въобще не си личи че има корсет. В по-топлите дни за да е с къс ръкав боди корсет и върху него потник с тънки презрамки и се скрива.

# 319
Вижте този материал и ако желаете ме подкрепете.  Simple Smile

http://vbox7.com/play:abbfc381

http://vbox7.com/play:1c6a157c

# 320
  • Мнения: 233
   Здравейте, бих искала да закупя апаратчето. Дъщеря ми е на осем години с пилешки гърди и много минимално изкривяване /скулиоза/. Носи ламела за корекция на пилешките гърди. Но е невъзможно да я коригирам непрекъснато за стойката. Приветствам ви за изобретението! Как да се свържа с вас?

# 321
здравеите искам да попитам как да разбера дали имам гръбначни изкривявания без да ходя на лекар дано нямам такова нещо Cry

# 322
  • Мнения: 1
преди 3-4 години откриха на дъщеря ми, че има гръбначно изкривяване. от тогава не е спирала да плува по 3 пъти седмично, успоредно с това всеки ден си прави лечебна гимнастика, 2 години  близо у дома идваше кинезитерапевт, които и правеше масаж. сега вече е по-добре, върви изправено, и което е най-важно няма болки. ако някой се интересува да ми пише на мейла, ще му дам телефона на кинезитерапевта, от когото наитсина сме много доволни. elis_vas@mail.bg

# 323
  • Мнения: 17
renisa, това открих при инфото на единия клип във Vbox - gsm: 0899244279, skyp: kristian889

# 324
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Здравейте! Дъщеря ми е със прогресираща сколиоза 58 градуса, назначиха ни операция на 30.11.2009 г
След обстоен разговор в Горна баня , разбрахме че операцията  се поема от здравната каса, но не и инплантантите ,сумата която трябва да заплатим за тях е 9000 лв.

Последна редакция: нд, 27 мар 2011, 23:38 от daritt

# 325
  • Мнения: 3
Здравейте! Синът ми е на 17 г. Преди няколко години личната лекарка каза, че има гръбначно изкривяване. Ходи известно време на ЛФК, но ефект никакъв. Преди година го оперираха от херния. След операцията започнаха много силни болки в гърба, които си ги има и досега. Поради операцията  и прегърбването заради болките, изкривяването явно се е увеличило. Правихме снимка, която обаче нашите некомпетентни ренгенолози дори не знаеха в какво положение да направят - легнало или седнало. Накрая решиха да я направят в легнало и то по гръб и резултатът беше ,че няма проблем с прешлените. Изкривяването обаче е видимо. Болките също са доста. Искам да го заведа при добър ортопед.
Моля препоръчайте ми специалист и кажете за да се установи какво е изкривяването и колко, как се прави снимката в легнало или седнало положение?
Много бързо израстна и е висок 1,86 см.

Здравейте,

аз от 3 месеца ходя при един много добър специалист. Имам изкривяване на гръбначния стълб и болки в кръста. Правя упражнения всеки ден и ходя на терапия, за този период имам значително подобрение. Ето и координатите на терапевта - Георги Илчев, тел: 0885 16 17 46 и 0896 65 55 88, сайт - http://georgiilchev.com/?page_id=13. Успех!!!

# 326
  • Мнения: 9
Здравейте, На 31 години съм,не си спомням на колко бях,когато ми откриха сколиоза.Спомням си,че ходих на някакви лагери,които бяха лечебни,но полза нямаше никаква.Дори не знам колко градуса и коя степен ми е заболяването.Просто искам да кажа,че никога не сам изпадала в депресии за това,никога не съм се интересувала какво ще кажат другите.Бях много красиво момиче,слабо,а може би и сколиозата ми не е чак толкова голяма степен,затова и нигока не съм обръщала чак такова внимание на това.Но най-вече искам да кажа на другите,че на 26 родих със секцио по мое желание,а не че ми е препоръчано ,дъщеря ми е вече на 5 и да чукна на дърво,не съм забелязала при нея да се е появило някакво изкриваване. След раждането напълнях доста, и това дава отражение- сколиозата сега е по видима,но започнах да ходя на фитнес и да спазвам диета и мисля,че всичко ще се нормализира пак. Пак казвам -може при мен да е в по-лека форма,може да не е прогресиращо /поне аз не забелязвам да се е променило нещо /,но мисля,че ако се поддържа добра спортна форма всичко ще е о.к. И най-вече,няма никакво притеснение относно това дали ще родиш -та това е най-прекрасното нещо за една жена.Ако някой иска да ми пише, ще му отговоря с удоволствие.

# 327
  • Поморие
  • Мнения: 162
Здравейте, дайте отзиви за др. Джеров от клиниката в Горна баня-имаме час при него за следващата седмица .

# 328
  • Мнения: 34
Здравейте, дайте отзиви за др. Джеров от клиниката в Горна баня-имаме час при него за следващата седмица .
За голямо мое съжаление, живота ме сблъска с този / и не само с него/ лекар преди две години и половина. Не мога нищо лошо да кажа за него като лекар и човек. Сигурна съм, че ще ви обърне необходимото внимание и ще ви обясни 1:1 всичко.

# 329
  • Поморие
  • Мнения: 162
Здравейте, дайте отзиви за др. Джеров от клиниката в Горна баня-имаме час при него за следващата седмица .
За голямо мое съжаление, живота ме сблъска с този / и не само с него/ лекар преди две години и половина. Не мога нищо лошо да кажа за него като лекар и човек. Сигурна съм, че ще ви обърне необходимото внимание и ще ви обясни 1:1 всичко.
Благодаря за отговора

Общи условия

Активация на акаунт