Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 139
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 14
Благодаря за насоката. Ще потърся координатите на професор Танчев.

# 346
  • Мнения: 774
Копирам този пост от една друга тема.Мисля,че тук ще е по полезна тази информация.

Здравейте, бих искал да информирам всички майки на деца от 9 до 16 г. възраст, че към БАН се провеждат безплатни ЕМГ изследвания на деца с гръбначни изкривявания както и се
се осигуряват апаратчета(подсещащи децата да коригират стойката си, посредством вибрационен сигнал) за корекция на стойката в случаи на неправилна телесна стойка, кифози, сколиози и др.
Безплатните прегледи ще бъдат до 9 април 2010 г. 
За повече информация: 0899244279 или kit15@AB.GB, Skyр Kristian889

# 347
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Преди месец и половина оперираха дъщеря ми от сколиоза в Горна баня, ако някой иска информация относно цялата манипулация, нека ми пише на darinatt@abv.bg, финансираха ни от МНЗ и Фонда за лечение за деца... бих помогнала с удоволствие на всички които тръгват по нашият път.

# 348
  • Мнения: 7
Моля, ако има някой с диагноза сколиоза, който е опериран от д-р Росманов от Плевен да ми пише!!!

# 349
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Искам първо да се извиня,че се намесвам в темата,но ми омръзна да ходя по най различни лекари,и в Бургас,и в София.От 2006г. имам болки в гърба и кръста.Първата диагноза беше редуциран пети лумбален диск.Правих ЯМР и установиха пукнатина в прешлена,изписаха ми инжекции,облекчиха ме и ме увеличиха с 15кг.(до сега).След криза миналата година декември(не можех да се движа за 15мин.и много трудно дишах,сякаш някой ме удари в гърдите)отидох на лекар,направиха ми нови снимки и ми казаха,че имам две изкривявания на гръбнака-болката се отразявала по ребрата и се усещала като инфаркт-диагнозата им беше,цитирам хондроза на С2-С3.Пак ме пращат на ЯМР.Моля ви посъветвайте ме къде в София да си направя такъв,прочетох тук за това изследване на целия гръбнак.Искам да си направя такъв,защото този който ми направиха беше само на долната част,сега трябва нов на горната.С нашите доктори не искам да рискувам,да се окаже накрая,че трябва и друг да правя.Посъветвайте ме за лекар,който найстина да разбере какво ми е.Омръзна ми все да ме боли,вече се пристрастих към аулина,но той притъпява болката за няколко часа.Благодаря ви за вниманието и още веднъж ме извинете за безпокойството.Пожелавам ви приятен и слънчев ден на всички.
                                                                                                                                                          Поздрави:Ирка  bouquet

# 350
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Намерих последната диагноза,можете ли да ми я обясните,като за обикновенни хора.Цитирам я
Ренгенография на С прешлени
Изгладена физиологична лордоза.Хондроза на С2-С3.
Ренгенография на Тн прешлени
Изгладена физ.кифоза.

# 351
  • Мнения: 7
Irka 1978 влез в Google, напиши "изгладена лордоза" и ще видиш какво има там. След това напиши "кифоза". Там има много обяснения. Смятам, че ще са ти от полза. Успех в търсенето!!! Пиши след това!

# 352
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Благодаря ви за вниманието.Разбрах вече какво е лордоза и кифоза,с обикновенни думи имам изркивяване на шиините прешлени и пролапс(дупка кухина)на прешлен на кръста.Днес ходих на точков масаж и не  Partyсъм пила нито един Аулин.Случайно попаднах на това легло,моя позната е взела такова.Масажът е 40 мин. и изобщо не е скъп.След като станах от леглото,първо тазобедрената ми става изпука,при самото ставане,след това като се обърнах да кажа нещо вратът ми изпука и накрая като се обличах и ръцете,не знам какво беше това(нали съм обездвижена и се учудих-казах им Grinning че се разглобявам,много се смутих,пуках и ехтях в салона Embarassed )  но за първи ден съм много доволна,ще направя още 9 масажа,така ми казаха и ще пиша как съм.Не искам да правя реклама на познатата си,а просто да споделя,разберете ме,че всеки един ден при мен протича с много болка.Пускам ви линк за масажното легло,намерих го сега в нета,и аз започвам да чета.Пожелавам ви лека вечер и Hug Благодаря!!!
     http://diela.hit.bg/
                                                                                                                                   Поздрави:Ирка  bouquet

# 353
  • Мнения: 7
    Отново моля, ако има някой със заболяване "сколиоза" и е опериран от д-р Венци Росманов от Плевен, да пише!

# 354
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Отивайте в София, това е моят съвет, преди месец и половина дъщеря ми я оперираха там...

# 355
  • Мнения: 1
Аз съм на 26 год. и бих искала да успокоя всички на които им предстои или са преживели сколиозата.Оперира ме доц. Танчев преди 14 год.. Оттогава имам пирони в гръбначния стълб и се чуствам добре. Понякога когато се претоваря, ме наболява гърба, но мисля,че и без пироните пак бих с ечуствала така след натоварване. Носих 6 месеца гипсов корсет и 1 год ин половина пласмасов корсет. Имах 30 % изкривяване, като процентите мис е вдигаха изключително бързо затова се наложи да се оперирам. Аз лично бих препоръчала клиниката в Горна баня, макар че и в Плевен правят операции, но базата там е доста зле. Сега имам двама кръщелници близнаци и на единия му предстои такава операция. Стискаите палци ,макар да знам че всичко ще е наред Simple Smile Успех!!

# 356
  • Мнения: 8
Здравейте на всички!

Спешно ми трябва допълнителен коментар и отзиви (не че до този момент не съм се информирал, просто искам последно да чуя няколко мнения по въпроса). Благодаря ви предварително на всички!

Имам торакална сколиоза, която за щастие е ограничена само в долния шиен и торакален отдел на гръбнака (врат и нивото на гърдите). Проблемът е, че страдам от постоянни болки, които на моменти са направо нетърпими. В сряда ме приемат (да, точно тази седмица, само след 2 дни) в Пирогов и ще ме оперират.

Бих искал да ви попитам, какви отзиви сте чували за проф. Габровски и д-р Узунов от МБАЛ "Пирогов", София.

Благодаря отново!

Последна редакция: пн, 19 апр 2010, 18:30 от thebugaboo

# 357
  • Мнения: 631


Бих искал да ви попитам, какви отзиви сте чували за проф. Габровски и д-р Узунов от МБАЛ "Пирогов", София.

Благодаря отново!



Тук ще ти отговоря - за Габровски само хубави мнения - той е завеждащ  отд неврохирургия, а за Узунов просто нищо не мога да кажа...

# 358
  • Мнения: 1
Моята дъщеря е на почти 7 години и има сколиоза мисля че 2ра степен-21 градуса. Освен това има 3 сърдечни операции, от които аз мисля, че се получи това изкривяване. В момента носи пластмасов корсет(геройски) и бих искала да пообщувам с хора с подобни проблеми, да ми споделят повече за това заболяване и има ли някакви шансове това дете да се оправи. Сега от скоро ходим и на лфг но незнам достатъчно ли е 3 пъти в седмицата... Жалкото е, че нямаме басейн в града, където живеем и не може да плува, макар че не е препоръчително за нея да спорува....Какви са предимствата и недостатъците на този корсет, защото ми казаха в Горна Баня,че трябва да го носи докато не спре да расте гръбнака й и цялата костна система.... Ако някой може да сподели това би ми било от голяма полза Simple Smile

# 359
  • Мнения: 31
Здравей Noche! Надявам се дъщеричката ти да се оправи и бързо да стане една прекрасна дама!

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 15:07 от Rosito_p

Общи условия

Активация на акаунт