Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 074
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3 638
Моето изкривяване беше над 60 градуса, обаче не си спомням да ме е болял гърба. Може би зависи от самата кривина, не знам.

# 481
  • Мнения: 73
Здравейте.Докторката следяща ми бременоста ме изпрати в Горна баня,за да кажат как ще се ражда заради сколиозата.Въпроса ми има ли още съществуващ кабинет,който приема без записани часове,без значение от доктора или трябва да си запиша час и да си взимам ли направление или всичко се заплаща?

# 482
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
може да минеш по каса, да, но за часовете не знам. Ти оперирана ли си?

# 483
  • Мнения: 73
Благодаря.Да,оперирана съм,през 99 за поставяне на имплантите и през 2008 за махането им. Simple Smile

# 484
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Аз бях споменала в един от предишните си постове(не знам дали си чела назад), че съм родила и двете си деца нормално. При второто раждане дори ползвах еп. упойка. Всеки случй е различен разбира се...

# 485
  • Мнения: 73
Да,четох.Предполагам и при мен няма да има проблем за нормално раждане,но докторката ми иска да бъде сигурна.Взех си направление и живот и здраве другата седмица ще пътувам до Горна баня.
 Hug

# 486
  • Мнения: 8
ЗДРАВЕЙТЕ, МАМИ АЗ СЪМ НА 29 ГОД. И ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ДАЛИ НЯКОЯ ОТ ВАС ИМА ПРЕЖИВЕЛИЦИ КАТО МОИТЕ.ПРЕДИ БЛИЗО ДВЕ ГОДИНИ РОДИХ ПЪРВОТО СИ ДЕТЕ, И ТО СЪВСЕМ НОРМАЛНО.МАЛКАТА БЕШЕ НА ДВА МАСЕЦА, КОГАТО ПО НЕЛЕП НАЧИН ПАДНАХ ПО ЕДНИ СТЪЛБИ И СИ УДАРИХ МНОГО ЛОШО ГРЪБНАКА.НАПРАВО НЕ МОГА ДА ВИ ОПИША БОЛКИТЕ, КОИТО ПРЕЖИВЯХ(НОРМАЛНОТО МИ РАЖДАНЕ С МНОГОТО ШЕВОВЕ РЯПА ДА ЯДЕ).ДВА ДНИ СЛЕД ПАДАНЕТО ОТИДОХ НА ЛЕКАР, ОБЯСНИХ КАК СЪМ ПАДНАЛА ПО ГРЪБ, И КАК ТРИМА ДУШИ ЕДВА СА  МЕ ВДИГНАЛИ.НАПРАВИХА МИ СНИМКА И ПО ЖИВО ПО ЗДРАВО МЕ ИЗПРАТИХА ДА СИ ХОДЯ, КАТО МЕ УВЕРИХА, ЧЕ НИЩО МИ НЯМА.А АЗ МИЛАТА ТОЛКОВА ИСКАХ ТОВА ДА Е ИСТИНА, И ДА ПРОДЪЛЖА ДА СИ КЪРМЯ ДЕТЕТО, ЧЕ СИ ТРЪГНАХ БЕЗ МНОГО ДА СЕ ЦЕРЕМОНЯ.ДА НО НИЩО ПОДОБНО 8 МЕСЕЦА, СТОЯХ ТАКА, ГЛЕДАХ СИ ДЕТЕТО, ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ ПОСТОЯННО МЕ БОЛЕШЕ, А АЗ ПИЕХ ПО ЕДИН ПАРАЦЕТАМОЛ НА ДЕН ПО ПОЛОВИНКА СУТРИН И ВЕЧЕР, ЗА ДА НЕ ТРОВЯ ДЕТЕТО.ПОСТЕПЕННО ОБАЧЕ ОСЪЗНАХ, ЧЕ БОЛКАТА ВМЕСТО ДА СЕ НАМАЛЯВА, СЕ УВЕЛИЧАВА.ОТИДОХ НА ЛЕКАР ТУК В СОФИЯ, И СЕ ОКАЗА ЧЕ ИМАМ СЧУПЕН ПРЕШЛЕН, КОЙТО ВЕЧЕ СЪВСЕМ СЕ Е ИЗКРИВИЛ И Е ЗАГУБИЛ ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ОБЕМА СИ.КАКТО И ДА Е СЛЕД ЯДРЕНО МАГНИТНИЯ РЕЗОНАНС ЛЕКАРИТЕ ОТ ВМА РЕШИХА ДА МИ НАПРАВЯТ СТАБИЛИЗАЦИЯ НА ПРЕШЛЕНА С 4 ПИРОНА.ВСИЧКО МИНА ПО ВОДА С ОПЕРАЦИЯТА, БОЛКИТЕ МАЛКО МИ НАМАЛЯХА, НО НЕ СПРЯХА.ОТ ДВА МЕСЕЦА НАСАМ ГЪРБА И В ЧАСНОСТ ДВЕТЕ ОСНОВИ НА ОПЕРАЦИЯТА МНОГО МЕ БОЛЯТ, ДАЖЕ ДОЛУ КЪМ КРЪСТТА ОТ ДЯСНАТА СТРАНА ТАКА МЕ БОЛИ ВСЕ ЕДНО ИМАМ БЪБРЕЧНА КРИЗА, НАПРАВО МЯСТО НЕ МОГА ДА СИ НАМЕРЯ ОТ БОЛКА.И ПОРАДИ ТАЗИ ПРИЧИНА РЕШИХ ПАК ДА СИ НАПРАВЯ СНИМКИ.ОТ ТАМ ОТКРИХА, ЧЕ ИМАМ СКОЛИОЗА С 7 ГРАДУСА, И СЪОТВЕТНО ОТ ТАМ СА И БОЛКИТЕ.СЕГА МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ДА НЕ БИ ГРАДУСИТЕ ДА ПРОДЪЛЖАТ ДА РАСТЪТ.ДНЕС ОТ ТЕЛК МИ ОТКАЗАХА ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА БОЛНИЧНИЯ С МОТИВА, ЧЕ КАТО СИ СЧУПИ НЯКОЙ РЪКА МУ ДАВАЛИ 1 МЕСЕЦ БОЛНИЧЕН.КАКТО И ДА Е, ТОВА Е ДРУГА ТЕМА.ИНТЕРЕСУВА МЕ ДАЛИ ГРАДУСИТЕ МИ ЩЕ ПРОДЪЛЖАТ ДА РАСТЪТ ИЛИ ТОВА Е ВРЕМЕННО ЯВЛЕНИЕ.МОЛЯ АКО ИМА МАМА С ПОДОБНА СЪДБА ДА СПОДЕЛИ ОПИТА СИ.ПРЕДВАРИТЕЛНО МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСЯКА ОТГОВОРИЛА....

Последна редакция: вт, 30 окт 2012, 19:20 от ATI 1983

# 487
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Здравей, АТI, съжалявам за това, което си преживяла. Пожелавам ти в най-скоро време всичко да се оправи и болките да изченат. На въпроса ти - до колкото ми е известно на тази възраст, на която си ти сколиозата не би трябвало да се увеличава, тъй, като костите са калцирани вече. По принцип 7 гр нищо не е и силно ме съмнява болката да е от това, освен, ако няма връзка със счупването. Защо не посетиш проф. Танчев, според мен той е може би най-добрия?

# 488
  • Мнения: 8
 ЗДРАВЕЙ *starlet*, БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО, И ДА СКОЛИОЗАТА МИ СЕ ПОЛУЧИ СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА И НАПРАВО НАД НИВОТО НА СТАБИЛИЗАЦИЯТА.НЕВРОЛОЖКАТА И ОРТОПЕДА ПРИ КОИТО ХОДЯ КАЗАХА, ЧЕ ОТ НЕЯ СА МИ БОЛКИТЕ.И ЗА ТОВА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ, А ОЩЕ ПОВЕЧЕ ЧЕ НА ПОСЛЕДНИТЕ СНИМКИ ЯСНО СЕ ВИЖДА, ЧЕ ЗАКОВАНИЯ ПРЕШЛЕН ИЗОБЩО НЕ Е ЗАРАСНАЛ,НЕ СЕ Е КАЛЦИРАЛ,А  ПАДНАХ НА 23.02.2011Г., И НА 27.10.2012 ЩЕ СТАНЕ 1 ГОДИНА ОТ ОПЕРАЦИЯТА.ДЖИПИТО МИ ДАДЕ НАПРАВЛЕНИЕ ДА ОТИДА ДА МИ НАПРАВЯТ ТЕСТ ЗА ОСТЕОПОРОЗА, ЗАЩОТО ЖЕНАТА СЕРИОЗНО ЗАПОЧВА ДА СЕ ПРИТЕСНЯВА.НАДЯВАМ СЕ ВСИЧКО ДА Е НА РЕД.ЩЕ СПОДЕЛЯ РЕЗУЛТАТА.

# 489
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Пак ще повторя - не е шега работа. Трябва си читав лекар. Още веднъж искам да те посъветвам да се консултираш с проф. Танчев... успех ти пожелавам!

# 490
  • Мнения: 8
КООРДИНАТИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ДАДЕТЕ НА ПРОФЕСОРА.БЛАГОДАРЯ...

# 491
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Телефонът му е: 028181600. След 12 часа мисля го вдига. Това е в кабинета му и лично той раздава часове.  newsm10

# 492
  • Мнения: 8
МНОГО БЛАГОДАРЯ, А КЪДЕ ПРЕГЛЕЖДА?НЕ СЪМ ОТ СОФИЯ, ОТ СКОРО СЪМ ТУК  ЗА ТОВА ПИТАМ ТАКА  ПОДРОБНО.ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА НАХАЛСТВОТО...

# 493
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
в ортопедията в Горна Баня. Май всяка сряда от 12 часа.

# 494
  • Мнения: 8
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО, ЩЕ СИ ВЗЕМА НАПРАВЛЕНИЕ, ВЗИМАВ ЧАС И ОТИВАМ.ЧЕ МИ ПИСНА ВЕЧЕ, ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ БЕЗ БОЛКА....

Общи условия

Активация на акаунт