Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 747
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 5 203
При моите деца също има страхотен напредък! На малката и изчезна коремчето, а голяма, която е с лордоза вече се усеща и ходи изпъната, корема значително намаля, както и гънката в лумбалната област. Истината е, че съм много щастлива, защото виждам резултат при всички деца в групата. Вече правят упражненията си с лекота, самите те се редуват при командите за упражнения и броенето bowuu! Съревновават се по между си, кой ще се изправи на стената най-добре, т.е. ще се залепи........ голям смях  Grinning
Смятам, че с много любов и подкрепа нещата се случват, просто е необходимо търпение!
http://www.asemgroup.net/news-archive/125-zala-triaditsa

Изчетох 20 страници от темата преди този пост. За втори път.

Преди десетина дни установих, че и моето дете май е прибрало корема, съответно лордозата е намаляла. Ще помоля за измерване отново същия кинезитерапевт, след година и половина тренировки 2-3 пъти седмично в АСЕМ и 1 път седмично плуване .

Към момента има ли някой ортопед за препоръчване?
 Да не назначава излишни рентгенови снимки, а ако ги назначава, да са на място с най-слабото облъчване; да работи и с ЯМР като начало, а не само като станеш тежък случай, щото уж...
да не стресира пациентите и близките им, да обяснява добре
да е съвременен в диагноситката и лечението
да не е драстично комерсиален (да лекува с едно и също, защото го внася или произвежда)


Преди около 2 месеца писах за момиче, което е излекувано с корсет и масажи, дете е на мои близки. Но така и не се сещат за името на доктора! А масажистката била в някакъв център за масажи специално при сколиоза на бул.Македония. Нищо повече не разбрах. Затова и не пиша.

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 02:10 от ЗаСлон

# 796
  • Мнения: 5 718
ЗаСлон, здравейте,
Аз се интересувах и все още, от информацията за масажите, и с риск да съм нетактично настоятелна ще попитам отново дали не може да се уточни поне точен адрес на този "център за масажи специално при сколиоза" (и ако е било отдавана да се уточни поне годината).

Радвам се, че при някои от малките деца вче се вижда подобрение, за съжаление не винаги упражненията са достатъчни. 
Така, че оставам с надеждата да се включите отново с информация по въпроса.
Поздрави!

# 797
  • София
  • Мнения: 5 203
Кактус, благодарение на теб успях да изкопча безценна информация, защото цяла нощ съм чела и мислила какво да предприема, пуснах и нова тема за индивидуални ортопедични стелки (старата я заключиха след моята публикация тази нощ). Притиснах за поне пети път моя информатор и ето всичко:

За успешния случай на момиче, за който писах и получих и няколко запитвания на ЛС:

Ето тук детето е ходило на масажи, след преглед при тях http://www.dr-mihailov.com/
Мъже са правили процедурите, 2 или 3 пъти седмично.
Аз съм в търсене на остеопат и точно този доктор Михайлов се оказа такъв по диплома. Сега остава да се разбере дали практикува остеопатия или се  е задоволил с по-рутинни практики.

Ортопедът, който е назначил корсет е с малко име на галено Тити. Не се знае кой е Simple Smile Ако някой може да го разконспирира - в момента е над 55-годишен, преди 10 години е работел в Горна баня.

Изправителна гимнастика е провеждала Тренчева, в апартамент в жк Троица - били са няколко деца в група. Била е препоръчана от друг родител. Няма никакви контакти с нея.[/i]

Било е ежедневна борба и са успяли!

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 11:31 от ЗаСлон

# 798
  • София
  • Мнения: 5 203
Обадих се в клиника Михайлов и съм възхитена от нормалното отношение на самия доктор Михайлов, с когото говорих. Да, практикува остеопатия от 30 години.
Работи и с направление бланка №3 с код за физиотерапия, но касата покрива съвсем малка част от цената. Една пълна процедура е 30 лв, касата дава 5 - то няма никаква полза да даваш потребителска такса и да се виси по кабинетите...

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 17:21 от ЗаСлон

# 799
  • Sofia
  • Мнения: 26 551
  и ние ще го посетим  bouquet

# 800
  • Мнения: 9 991
И аз имам позната на 100 % изправена с упражнения.  Peace

# 801
  • Мнения: 42
zdr iskam da vi popitam s skolioza reklinghausen sum predi vreme hodih na telk no toi izteche predi dve godini do dnes ne bqx poluchila pismo da otida da si podnovq telka sega pusnax na novo dokumentite za telk zada moga da se qvq bqx s 50% namalena trudosposobnost iskam da znam shte mi vurnat li parite nazad i dali iam smisal da se zanimavam sled kato cheta po foromite che mnogo hora im rejat telkovete

# 802
  • Мнения: 5 718
Здравейте, някой провел ли е вече консултация с д-р Михайлов? Какви процедури предлага?

# 803
  • България
  • Мнения: 106
Здравейте ,ако някой вече е посетил д-р Михайлов нека ни разкаже .

# 804
  • София
  • Мнения: 5 203
На моето дете не предложи никакви процедури. объркана бях и затова не писах. Каза, че е ОК.

# 805
  • Мнения: 5 718
ЗаСлон, здравей, може ли по подробно Rolling Eyes, защо не е предложил процедури? Надявам се защото детето е добре?

# 806
  • Мнения: 19 339
Заслон, детето има ли диагноза от лекар, че има сколиоза? Ако няма такава, най-вероятно затова не е предложил лечение.

# 807
  • София
  • Мнения: 5 203
Да, каза, че детето е добре.
Скрит текст:
Аз като посочвам видими с просто око асиметрии в спокойно и в активно състояние, той казва, че не е проблем.
Ортопедите също казваха, че няма никакъв вид гръбначно изкривяване. Снимка нямаме досега по две причини - моето и най-вече тяхното нежелание (4 лекарски прегледа).

Единият голям мускул отстрани на гръбнака е поне 2 пъти по-едър (дори 3 пъти). Е?

Детето се почувства много добре от "остеопатията"  и най-вече от думите, че абсолютно всичко е в ред.
Исках да пиша подкрепено с руски и американски клипове за ОСТЕОПАТИЯ, но сега нямам възможност да ги издиря. Бях си изградила представа и не ме удовлетвори полученото, приличаше МИ на обиконвена манипулация от кинезитерапевт при сецвания.
Наблягаме на изправителната гимнастика - достигнахме 4 пъти в седмицата +1 път плуване. Дано да задържим това темпо! (отказах се от домашните занимания на този етап)

# 808
  • Мнения: 5 718
ЗаСлон, 2 неща:
-Радвам се, че нямате официална диагноза. Това е добре.
На колко години е детето, защото при нас нещата започнаха така, в продължение на година в периода, когато беше на 5г.-6г.-7г. аз забелязвах проблем но ме убеждаваха, че си въобразявам. Явно при малко, слабо телце е по-трудно да се установи незначителна асиметрия. После детето падна случайно и много ни уплаши. Направихме й снимка във връзка с падането. Оттам нататък нещата вече се изясниха, но за тези, вече 7-8 години настъпиха много промени. Така че, моят съвет е да продължите внимателно да следите детето.
-"Детето се почувства много добре от "остеопатията"- какво е остеопатия. Нали не става дума за юмейхо, което за мен е много насилствено "прегъване" на тялото?
Благодаря, че споделяш!

# 809
  • Мнения: 19 339
Аз доколкото разбрах от ортопедите, асиметрията не значи непременно сколиоза.

Общи условия

Активация на акаунт