Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 766
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 5 203
За вторите не съм чувала, но в АСЕМ виждам, че правят индивидуални консултации и упражнения.
Има едно дете, което идва 5 пъти в седмицата и може би е сдвойна тренировка *така предполагам)
Мисля, че 1 такава, плътна седмица ще ви стигне за научаване на упражненията.
Родителите категорично могат да присъстват!
Моят личен съвет е първия път ти да правиш упражненията наравно с децата. Така ще ги научиш най-добре, а и като усетиш на другия ден мускулите си, ще знаеш с какво е работено и че има смисъл Simple Smile Нататък -както желаеш, може само да гледаш Simple Smile

# 826
  • София
  • Мнения: 607
Извинявайте за невежеството ми, но какво е АСЕМ.
Дъщеря ми има сколиоза под 10% и ходихме в Горна баня, немога да кажа че съм очарована от докторите и рехабилитаторите. В мен остана чуството че само искаха да си вземат направлението и да им се махаме от главата. Даже една от докторките ми каза че ни няма нищо и си въобразявам  ooooh!. Сега ни предстои профилактичен преглед и се чудя къде да отидем. Ще съм благодарна ако някой ми препоръча. От София сме.

 Hug

# 827
  • Мнения: 1 693
Асем груп това им е сайта:http://asemgroup.net , ако прочетеш темата назад ще видиш споделения опит на други майки. Относно Горна баня в коя килника бяхте Ортопедочната голяма болница или ортомед:orthomed-bg.com, те са 1 до друга. питам защото планирам да водя малката в ортомед,но незнам как са рехабилитаторите там, моля ако някой има мнение да го сподели

# 828
  • София
  • Мнения: 607
Благодаря за сайта определено ще се обадя да запиша час.
Прегледаха ни в Ортомед, всъщност като са замисля въобще няма опция в болницата да те прегледат.
Преди 15 години когато голямата ми дъщеря се роди седалищно ни изпратиха на 21 ден на консултация с ортопед и ни прегледаха в болницата. Декември месец когато ходихме ме отпратиха директно в другата. За да не влиая на преценката няма да описвам отношение и неуредици. ooooh!
Но определено не бих отишла втори път. Peace

# 829
  • Мнения: 5 718
.

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 13:59 от Kaktus s usmivka

# 830
  • Мнения: 5 718

За всички, които се интересуват от Ортомед, мога да споделя, че ние сме се консултирали само там, с д-р М.Тодоров. Не мога да споделя мнение от други лекари, но от него имам впечатления през всички тези години: прегледа преминава различно, в зависимост от това колко хора чакат отвън, колко е тежко изкривяването и колко подготвен е родителят да задава въпроси.
Надежда, винаги се неглижират по-леките градуси. Мисля, че до 10 градуса изобщо не се приема за проблем.
На колко години е детето, момче/момиче? Сигурно знаеш, че е хубаво да плува.
И ако може да дам съвет, разбира се ти си прецени, не ходете на профилактичен преглед, така както съветват на 6м., защото няма как да изкажат мнение само като прегледат детето. Винаги искат рентгенова снимка, а облъчването се натрупва.


Еlitsa_b, в siz.bg, работи Борислав Чонгов, който е един от рехабилитаторите към Ортомед. Според мен упражнения може да се научат и за по-кратко време (може да ги заснемете на камера), по-важно е правилно да се прецени с кой ще работите.

# 831
  • Мнения: X
Кажете, моля, за това плуване - колко точно трябва да се плува. Със сигурност колкото повече, толкова по-добре, но все пак.  2 пъти седмично по 1 час добре ли е? Има ли определен стил на плуване? Има ли някаква програма, която се следва или всеки трябва да си създаде за себе си ритъм....хич не ми е ясно. Докторите казват "Плувайте" и до там.
Питането ми се отнася и за възрастен човек.
Благодаря предварително.

# 832
  • Мнения: 1 693
Много ви благодаря за споделената информацията. Записахме се за рехабилитация точно при г-н Чонгов. 

# 833
  • Sofia
  • Мнения: 26 554
Колко пъти седмично е тази рехабилитация,индивидуална или групова е?

# 834
  • Мнения: 5 718
Питала съм кой стил плуване е препоръчителен и съм получавала все различни отговори.

# 835
  • Мнения: 19 339
Може ли да препоръчате ортопед за преглед на дете?
Казаха ми, че в Горна баня претупвали нещата.

# 836
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Питала съм кой стил плуване е препоръчителен и съм получавала все различни отговори.
Според физиотерапевтката, при която синът ми ходеше на лечебна гимнастика, най- удачни са бруст и гръб.

# 837
  • Мнения: 5 718
Много ви благодаря за споделената информацията. Записахме се за рехабилитация точно при г-н Чонгов.  

После може ли да споделите инфирмация. Г-н Чонгов беше на специализация в чужбина и преподава различни упражнения (нова система).

Pink, може ли да споделите повече за работата с физиотерапевтката.

# 838
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638


Pink, може ли да споделите повече за работата с физиотерапевтката.

Какво повече да дам като информация, което би могло да е полезно - педиатърката ни даде направление и попаднахме на тази жена. Тя работи в 22 ДКЦ - Дора се казва. С направлението имаме право на 10 процедури. Упражненията бяха различни- на земята на дюшек, на шведска стена, на пейка, на кушетка, на една дъска, закачена за шведската стена. Детето ги научи и тя само му казваше кое да изпълнява и по колко пъти, като го наблюдава дали ги изпълнява правилно - имам предвид дали са изпънати краката, гръбчето и други такива... Имаше и други хора при нея, по едно време дори се засякохме с друго дете, та правеха упражненията заедно. Детето я хареса, а и тя него много, така че работата вървеше. При нея идват хора с всякакви проблеми, след счупвания от зимата имаше най- много... Според мен при нас ефект имаше, но най- важното е след като се научат упражненията да се правят всеки ден у дома. разбира се не всички могат да се правят в домашна обстановка, но повечето могат. Освен това в близката градинка направиха фитнес уреди, има и стена, на която като излизаме на разходка детето прави упражненията. Такива упражнения можеш да видиш в интернет, има доста информация. Аз обаче държах да ходим при специалист, защото освен всичко синът ми е много изпълнителен към други хора, а у дома се скатава. Тя ни препоръча още плуването, за което вече споменах, кънки (защото според нея при карането на кънки има също укрепване на гръбначната мускулатура от въртеливите движения на торса за балансиране), както и езда. Основната цел е укрепване на мускулите на гърба, които държат изправен гръбначния стълб.
Аз лично съм доволна от нея. Несериозни сме после в домашното изпълнение Embarassed Но тя ми казваше за деца, които идват и само се лигавят, а родителите им не могат да ги озаптят и разбира се при подобно положение не може да се очаква положителен ефект...така че освен ролята на физиотерапевта, основна роля имат самите деца и родителите. Дано да съм била полезна.

# 839
  • Мнения: 10
А да попитам тук,за упражнения за сколиоза но за дете на година и половина.Прочетох доста коментари но не намерих упражнения за малки деца или поне доктор при които да отида да  остонови какви да са 

Общи условия

Активация на акаунт