Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 994
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2
Zna4i ot v4era otkriha 4e iam skolioza nqkade kam 10  15 gradusa , edvam si li4i.... ednata mi lopatka e malko po golqma ot drugata kakto i ednata garda ot drugata .... na 15 god sam momche ... ta da pitam za kolko vreme gore dolu 6e mi se vuzstanovi grabnaka ako hodq na pluvane, praq oneq tam uprajneniq specialno za tfa i masaji...i vazmojno li e do 1 goina ili nqkolko meseca napalno da mi se vazstanovi.

# 391
  • Мнения: 2
pitam 6tot iskam gore dolu to4en otgovor a ne obiknoveniq otgovor na ortopedite "Vsi4ko zavisi ot teb...."

# 392
  • Бургас
  • Мнения: 1 639
pitam 6tot iskam gore dolu to4en otgovor a ne obiknoveniq otgovor na ortopedite "Vsi4ko zavisi ot teb...."
Наистина всичко зависи от теб, но докторите може би имат в предвид , че Всичко зависи от теб дали ще спреш изкривяването или ще прогресира. Не искам да те отчайвам, но на 100% едва ли ще се оправиш / въпреки че има митове за ''Чудо''/. Бъди постоянен и не се отказвай, трябва да правиш всичко стриктно каквото ти казват физиотерапевтите или кинезотерапевтите,  поне докато минеш пубертета. От там нататък е божа работа.

# 393
  • Бургас
  • Мнения: 1 639
Помогнете и вие в разпространението на писмото, фейсбук страници, блогове, форуми и т.н...

http://mogilino.wordpress.com/2010/11/28/%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0% … %BE-%D0%BF%D1%80/

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 19:01 от daritt

# 394
  • Мнения: 3
Някой от Вас, които имате сколиоза опитвал ли е Техниката Боуен? Позната ли Ви е тази терапевтична модалност?

# 395
  • Стара Загора
  • Мнения: 58
Някой от Вас, които имате сколиоза опитвал ли е Техниката Боуен? Позната ли Ви е тази терапевтична модалност?
На 24.01.2011 г. откриха на дъщеря ми сколиоза. За сега й назначиха само упражнения. След като видях поста Ви, прочетох за тази техника. Знаете ли дали има такъв терапевт в Стара Загора?

# 396
  • Мнения: 1
В болница Токуда правят операции на сколиоза от екип от най-добрите лекари в света. Екипът от лекари идва всяка година два пъти -през април и декември. Вече 23 деца са оперирани от тях. На 3 ден от операцията децата започват да се раздвижват, а на 7 ден започват да вървят.Не се носят никакви корсети в следоперативния период, освен, че децата трябва да си припомнят какво значи да живееш без сколиоза.

# 397
  • Бургас
  • Мнения: 1 639
В болница Токуда правят операции на сколиоза от екип от най-добрите лекари в света. Екипът от лекари идва всяка година два пъти -през април и декември. Вече 23 деца са оперирани от тях. На 3 ден от операцията децата започват да се раздвижват, а на 7 ден започват да вървят.Не се носят никакви корсети в следоперативния период, освен, че децата трябва да си припомнят какво значи да живееш без сколиоза.
... и с железа в гърба... , не го описвайте, моля като цветна картина, защото изобщо не е така, ако има възможност да се избегне операцията , нека това е приоритет на всички!

# 398
  • Мнения: 23
Здравейте!Прочетох доста от нещата, които сте писали, но бих искала да споделя моето притеснение и да ви помоля за някакво мнение.Бременна съм в начална бременност.Преди година и 9 месеца родих момиченце(живо и здраво и сме много щастливи) секцио, със спинална упойка.След като ни изписаха, някъде около 7-8 дни след като се прибрахме,през нощта ,при опит да се обърна започна една неистова болка в кръста,до такава степен ме болеше, че мъжът трябваше да вдигне на ръце и така започнаха моите проблеми.Направиха ми снимка и се оказа, че имам 4 сплескани прешлена, като 2 от тях доста зле.Носих корсет 3 месеца и пих лекарства.Правиха ми и магнитен резонанс, след носенето на корсета още веднъж снимка.Нямаше промяна в прешлените,силните болки отшумяха.Имам болки в кръста от време на време, но се търпи.В крайна сметка така и не се установи как се е получило това сплескване-нито са ме изпускали по време на операцията за раждане, нито съм падала от високо и др. такива, които им бяла предположенията.Единственото, което ми казаха е , че според тях това със сигурност е стара травма.Съжалявам, че съм толкова подробна, но искам да съм добре разбрана, за да получа и адекватни мнения.Тъй като сега съм отново бременна и с мъжа ми се притесняваме дали ще мига да износя бебето и то без да осъкатея или нещо подобно и отново ще ходим да питаме в Горна баня за лекарското им мнение, но аз искам някой от вас, който има подобен проблем или е запознат или просто има мнение по въпроса, да ми пише, а също така и дали имате информация дали може да се носи нещо през самата бременност, което да не позволява допълнително сплескване или да облекчава тежеста от бременността върху гръбнака или нещо , каквото и да е ,което да ми помогне да се чувствам добре по време на самата бременност и след нея и кото да помогне на гръбнака ми да остане в това положение.БЛГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!Надявам се да ми отговорите и то колкото се може повече хора, защото съм ужасно притеснена, дори мъжът ми ми предлага да направя аборт(защото самата бременност нее планувана, но си я искаме ) само и само да си запазя здравето!
Ще чакам!Благодаря!!!

# 399
  • Мнения: 3 638
В болница Токуда правят операции на сколиоза от екип от най-добрите лекари в света. Екипът от лекари идва всяка година два пъти -през април и декември. Вече 23 деца са оперирани от тях. На 3 ден от операцията децата започват да се раздвижват, а на 7 ден започват да вървят.Не се носят никакви корсети в следоперативния период, освен, че децата трябва да си припомнят какво значи да живееш без сколиоза.
аз нещо не можах да намеря информация на сайта на токуда
кажи нещо повече
от къде са тези доктори, кои са и т.н.?
ред за прегледи, цени на прегледите, как се записва?

ето какво намерих аз по въпроса
http://doctoronline.bg/view_article.php?article_id=1773
daritt тук се говори за биологични импланти, не за железа, на мен лично темата ми е интересна и се надявам да намеря повече информация

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 15:39 от anbibian

# 400
  • Мнения: 21
Анбибиан може и да не намериш със сигурност знам че програмата е замразена, поне за сега за по-нататък незнам. Този декември не е имало операции. Пък и не всеки може да се добере до там. Те си избират случаите по някакви критерии.

# 401
  • Мнения: 3 638
Анбибиан може и да не намериш със сигурност знам че програмата е замразена, поне за сега за по-нататък незнам. Този декември не е имало операции. Пък и не всеки може да се добере до там. Те си избират случаите по някакви критерии.
За мен е доста късно, не се интересувам, за да се добера до там, но колкото повече информация има тук за майките, които търсят варианти за децата си, толкова по-добре.
На мен от статията ми стана ясно, че програмата се спонсорира от американска фондация, а основният критерий е сложността на случая, пишеше че правят животоспасяващи операции на деца с тежка форма на сколиоза.
Като цяло темата ми е доста интересна като човек с метален имплант, аз от тази статия за пръв път научавам, че има органични импланти, а преди време доста порових из нета да прочета специално в америка как се правят операциите, но това съм го пропуснала.

# 402
  • Мнения: 1
Здравейте на всички!Аз съм майка на едно от оперираните деца в болница Токуда през  2010 г. Първо по повод информацията ,че май са замразили програмата-нарича се Боачи и не са оперирали през декември смятам ,че не е вярно-оперираха 6 деца през декември 2010 г.Сега да ви кажа това което знам от личен опит-наистина хирурзите  избират децата по техни критерии,но те  са САМО от гледна точка на степента  на изкривяването,наличието на придружаващи заболявания , доколко е прогресираща сколиозата и т. н.и изобщо не се интересуват от социалния ви статус.Това което знам е ,че Токуда работи  и със здравна каса .Първия ни преглед,а и всеки следващ беше при доктор Яблански-началник на отделението по ортопедия и травматология и участник в операциите от българска страна.
Това е сайта на организацията която стартира операциите по програма Боачи в България-има малко информация  http://www.eata.bg/static.php?content_id=34  но вижте също и актуалните им новини.А сега за имплантите-носи си ги екипът от чуждестранни лекари. Те преценяват и кой вид импланти е най-подходящ за детето ви.Ако някой иска подробна информация с удоволствие ще помогна с каквото мога.Мога да кажа,че наистина детето ми беше оперирано от един невероятен екип от български и чуждестранни лекари.

# 403
  • Мнения: 3
При всяка операция се използват метални импланти -  най-често титаниеви за да държат прешлените в коригираната позиция. И биологични импланти - костни за да срастнат прешлените. Биологичните могат да са кост от пациента, кост от донор или синтетични. Но не само биологични. Няма начин. Всичко опира до това колко добър е хирургът. Тук в България оперират обикновени ортопеди с някаква специализация. Същите, които оперират ръце и крака... А по принцип по света си имат гръбначни хирурзи, които правят само гръбнак. И няма никаква по-различна технология от тази чрез метални импланти - куки, винтове и други да се изправи гръбнака. Знам, защото самата аз съм претърпяла операция и ходих и в "Токуда", където доктор Яблански прилежно ми обясни отново как се процедира. Просто моето положение беше тежко и нямах повече време да чакам за да ме включат в програмата. Още повече, че вече бях на 22. Малко над възрастта.
A доколкото дали операцията е добър изход - не не е. Но когато лекар я е препоръчал - явно има защо. И да - изкривявания над 40-50 градуса прогресират и след края на костния растеж. Както и в моя случай. Моето прогресира СЛЕД 18 годишна възраст от 60 градуса на 107. Nice, а? Така, че хубаво си помислете преди да давате глупави съвети против оперативна намеса, когато е препоръчана  от лекар. Операцията дори и да не оправи нещата на сто процента, ако е успешна, ще спре прогреса. Успехът и зависи и от пациента. Не трябва да се вдига тежко, да се усуква тялото и да се навежда в областта на фузията. А и с лежане пред телевизора и гледане на сериали тоже не става - гимнастика, плуване, ходене.
Това представлява постериорна (с разрез през гърба) фузия. Целта на операцията е да срастнат засегнатите прешлени.
http://www.youtube.com/watch?v=WBIf4AQj5s0

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 00:24 от darkness_n_silence

# 404
  • Мнения: 3 638
darkness_n_silence къде те оперираха?

Общи условия

Активация на акаунт