Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 774
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 525
  • Бургас
  • Мнения: 1 638
не знам точно как се нарича но д-р Яблански ми спомена , че самите импланти наподобявали вида на кукички които се захващат и много често се стига до откачване на самите кукички с времето , ако науча как се казва ще спомена
Не случайно питам, защото на снимката нашите импланти са точно същите като на клипа, с винтове и движенията ни са все още ограничени. Нека споделят и останалите как изглеждат при тях...

# 526
  • Мнения: 16
Моите изглеждат така:

Скрит текст:


Нямам представа как се казват точно, снимката е правена преди 10 години (извинявам се за лошото качество, но използвах светлина от лампа и телефон, за да я направя)

# 527
  • Мнения: 3 638
Моите са като на Fashionista или поне доста приличат, но са слагани преди 18 години.

# 528
  • Мнения: 12
ами имплантите които да на Fashionista  обездвижват целия гръбнак доколкото знам

# 529
  • Мнения: 3
ами имплантите които да на Fashionista  обездвижват целия гръбнак доколкото знам
Само да добавя,че методът както и самите импланти в Горна Баня и в Токуда са идентични и да  имплантите срастват с гръбнака след около 2та година, но за пълна свобода на движенията след операцията ... не знам

# 530
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Искам да попитам вече оперираните, до каква степен се възстановяват движенията след операцията и след колко време вече може да се става и ходи? Какво от обичайните неща не можете да правите вече? За каква цена на операция става въпрос в Токуда например? Питането ми е ако са необходими повече пластини, 10-12 например? И дали някой знае да има и друг не толкова травматичен метод,който се прилага не тук, а в Германия например? Много станаха въпросите, но трябва да попитам. Ако някой желае да отговори, може и на лични.
 Hug

# 531
  • Мнения: 49
Здравейте момичета, оперирана съм от сколиоза преди 20 години при проф. П. Танчев, сега наскоро ми се наложи да търся информация за новите методи затова направо ще попитам скоро оперираните как тече възстановяването и въобще операцията. Стискам палци на iwoningilizowa и те моля да споделиш опит. Знам как е при старите методи, но медицината се е усъвършеснтвала за радост. Информацията ми трябва за близка моя приятелка. Успех на всички!

# 532
  • Мнения: 49
Като чета постовете на анбибиян назад, все едно аз съм ги писала, абсолютно същата история и с пироните, които още са си в мен и с драмата дали секцио или нормално, после същтото ми каза и детския отропед за моите деца. Поздрав Simple Smile!

# 533
  • Мнения: 12
операцията ми е на 17 януари когато се възстановя ще ви пиша

# 534
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
операцията ми е на 17 януари когато се възстановя ще ви пиша

# 535
  • Мнения: 49
Ивон желая ти късмет и много успешна операция с бързо и леко възстановяване. Всичко да ти мине по мед и масло!

# 536
  • Мнения: 3 638
операцията ми е на 17 януари когато се възстановя ще ви пиша
Успех  Hug

# 537
  • Мнения: 12
благодаря вии

# 538
# 539
  • Мнения: 34
Днес бях на консултация при ортопед, прегледа ме, доста изчерпателен и убедителен беше и каза, че сколиозата ми е 10 - 15 % като това не ми пречи да родя нормално. Все пак дали да не потърся още едно мнение? Не държа да родя секцио, просто искам да съм сигурна, че наистина това не би ми попречило да родя без операция. Вие как ислите?

Общи условия

Активация на акаунт