Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 672
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 184
В Кауфланд (новия, на Т.Каблешков) видях намалени с 50% грамадните надуваеми гимнастически топки - фитбол или швейцарски топки ги наричат.

За 75 см диаметър цената е 9лв, като е приложена и помпа.

За 65 см е 8лв и малко.
също е с помпа.

Препоръчвам цената, но не знам качеството, отворих да проверя дали много миришат, но са вакуумирани. Но каквото и да е, цената е изключително инска. Нашата топка е 25 лв от Декатлон (без миризма).

В интернет има всякакви клипчета с фитбол , не помня дали ги споделяхме тук, в темата.

# 691
  • Мнения: 6 549
Някой подлагал ли се последните 1-2 години на операция? Може ли да сподели - какви градуси е бил,  как минава операцията, след това? И колко парички? Знам, че е относително, но поне някакъв ориентир.  Hug

# 692
  • Мнения: 67
Ето нещо, което смятам, че може да бъде полезно като информация!
Безплатни прегледи за гръбначни изкривявания:
http://asemgroup.net/news-archive/162-2014-04-09-09-05-25

# 693
  • Мнения: 2
Здравейте! Преди 2 г. разбрах, че имам сколиоза. Първата година правех само гимнастики, след това прекъснах, след това ме изпратиха в болница в София Горна баня и там казаха да си поръчам корсет. Някой има ли такъв пластмасов корсет и ако може да ми каже на каква цена е?

zdraveite predi 2 godini razbrah che imam skulioza 1 -ta godina  praveh samo gimnastiki sled tova prekasnah sled tova me ispratiha v bolnica v sofiq gorna banq i tam kazaha da si poracham korset nqkoi ima li takav plastmasov korset i ako moje da mi kaje na kakva cena e ?  Confused


Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 11 авг 2017, 00:53 от Не се сърди, човече

# 694
  • Мнения: 5 636
Здравей, simeonova6@abv.bg, да правили сме такъв корсет 2 пъти за дъшеря ми. За нас цената  беше около 300лв. за 1 бр. като знам, че има и по - високи цени. Сигурно са те насочили къде да ти изработят корсет? Кой лекар те е преглеждал? 

# 695
  • Мнения: 5 636
Здравейте отново, Аз бих искала в темата да се обсъжда повече това кой как се справя с проблема, къде и колко често ходи на плуване, рехабилитация или ако някой е открил и изпробвал други варианти, с които да е повлиял за по - благоприятно развитие на диагнозата. Не искам да кажа нищо лошо но ми се струва, че последните страници клонят към рекламна цел.
Нещо, което мен лично много ме притеснява е честото рентгеново облъчване. Вашите лекуващи лекари колко често ви карат да правите снимка? И така, дано всички са здрави и да попадаме на подходящите лекари!

# 696
  • Мнения: 5
Здравейте. Бих искала да помоля за малко насоки... Преди година при рентгенова снимка на детето ми на белите дробове, рентгенолога спомена, че се вижда и изкривяване. Личния лекар погледна, но каза че няма нужда от притеснения, но в мен остана съмнение. Искам да се консултирам със специалист, но не съм от София и не знам каква е процедурата. За сега съм се насочила към доц.Любен Станков от трета ортопедична клиника на Горна баня. Молбата ми е някой ако е запазнат да ме насочи за преглед и диагноза при доцент ли да отидем или при доктор, трябва ли да се взема направление от личния лекар, а също и друг добър специалист в детската ортопедия?

# 697
  • Мнения: 363
Здравейте. Бих искала да помоля за малко насоки... Преди година при рентгенова снимка на детето ми на белите дробове, рентгенолога спомена, че се вижда и изкривяване. Личния лекар погледна, но каза че няма нужда от притеснения, но в мен остана съмнение. Искам да се консултирам със специалист, но не съм от София и не знам каква е процедурата. За сега съм се насочила към доц.Любен Станков от трета ортопедична клиника на Горна баня. Молбата ми е някой ако е запазнат да ме насочи за преглед и диагноза при доцент ли да отидем или при доктор, трябва ли да се взема направление от личния лекар, а също и друг добър специалист в детската ортопедия?

за първоначален преглед не е нужно да идваш до софия. Всеки ортопед може да ти каже дали детенце има някакво изкривяване

# 698
  • Мнения: 5
Проблема е, че в Ямбол няма добри специалисти, а искам да избегна прекаленото облъчване на детето, тъй като предполагав, че пак ще се наложи рентгенова снимка. Само да спомена, че аз видимо забелязвам хлътване на едната гърдичка и определено детето има някакъв проблем.

# 699
  • Мнения: 363
Ооо, съжалявам. Нямам информация за Горна Баня.

# 700
  • Мнения: 5 636
Здравейте, при нас положението беше същото, аз настоявах, че детето има проблем, а според личния лекар само си въобразявах. При случайно падане и снимка се видя, че за жалост съм права. Този проблем не е маловажен и при възможност се консултитайте скоро.
За облъчването сте права, и ако вече сте решили да идвате в София, не е нужно да се правят много снимки. Не познавам този лекар и не знам дали работи с направления,  но да ако имате направление може да Ви прегледат в Горна Баня. Лекарите са доста. Колко е голямо детето?

# 701
  • Мнения: 5
На 5 години. А може ли да споделите Вие с кой сте се консултирали. Ако не е възможно в темата, може и на лични.

# 702
  • Мнения: 8
zdraveite predi 2 godini razbrah che imam skulioza 1 -ta godina  praveh samo gimnastiki sled tova prekasnah sled tova me ispratiha v bolnica v sofiq gorna banq i tam kazaha da si poracham korset nqkoi ima li takav plastmasov korset i ako moje da mi kaje na kakva cena e ?  Confused
   Здравейте.Дъщеря ми е с такъв корсет.Заплатихме 520лв

# 703
  • Мнения: 8
Здравей, simeonova6@abv.bg, да правили сме такъв корсет 2 пъти за дъшеря ми. За нас цената  беше около 300лв. за 1 бр. като знам, че има и по - високи цени. Сигурно са те насочили къде да ти изработят корсет? Кой лекар те е преглеждал? 
  Здравейте.Къде Ви правиха корсетите?След колко време правихте втория

# 704
  • Стара Загора
  • Мнения: 59
Здравейте ,вероятно  ще се повторя  с  някои  въпроси но се извинявам предварително, нямам време да чета  цялата  тема .
Сина ми е на 16 год. и има  установена  сколиоза. Няма да разказвам предисторията  как се  опитвах да убедя  личния лекар че  за моето некомпетентно  око ми се струва че има  изкривяване ,както  и  да  е ортопед ,снимки  иииииии  да  сколиоза.Та  лечението което ни назначиха  е лечебна физкултура.Отидохме  показаха ни  "вяло "някакви упражнения.Ходихме 10 дни след това си продължихме  с упражненията  в къщи .Разбрах че  другото което можем  да правим е терапия  с плуване.Ходим по няколко пъти  в седмицата на плуване (като  плува  заедно  с други  деца  стандартните  стилове ) не знам дали трябва  да има специална  програма.
Видях че преди моя пост andraia  е питала също  за  инфо  но   не ми стана ясно .
Разбрах за Горна Баня .От тук нататък -това ли  е  известния  център
http://orthomed-bg.com/%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B … D0%BC%D0%B5%D0%B4
разбирам че  имало и  клиника 
Искам да заведа сина си на специалист да го прегледа -от предишния преглед имаме снимки,но вероятно ще се наложи и още да се правят ,въпреки че  е видимо  и  с просто око .
И ако някой  е  ходил моля да ми напише телефони за връзка и информация за лекари и като цяло  каква   е процедурата  ,вероятно  е  с часове  при кой лекар да си.е запишем за преглед .
Ако  искате пишете ми на лични   .
За тези които са ползвали корсетите  -доволни  ли  сте  има ли смисъл от тях или всичко  е индивидуално?
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт