Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 938
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 5 190
http://sofia.dir.bg/news.php?id=17679854
Безплатни ортопедични прегледи за деца
От утре до петък ще се проведе благотворителна кампания за профилактични безплатни прегледи на деца в специализираната болница по ортопедия в Горна баня.
Няма нужда от предварително записване, съобщи БНР. Кампанията е на Института за семейна политика, чийто председател е бившият социален министър Христина Христова.

60% от децата в училищна възраст имат проблеми с костно-мускулната система. Почти 13% от тях на възраст между 7 и 9 години страдат от гръбначни изкривявания, които по-късно оказват влияние и на здравния им статус.

"От болницата са създали чудесна организация. Четири кабинета са отворили. В тях ще приемат децата най-добрите специалисти в България по ортопедия. Ще има и кинезитерапевт. Не е необходимо записване. Не е необходимо и да се носи никаква медицинска документация. Ще бъдат направени прегледи на всички", обясни Христова.

Децата, които имат нужда от продължително лечение, ще бъдат насочени от ортопедите в Горна баня. Те ще подготвят и упражнения, които да могат да правят вкъщи или пред компютъра.

# 766
  • София
  • Мнения: 5 190
Дочаках заниманията в Спортна София Simple Smile
Получих мейл:
Скрит текст:
Превантивна и лечебно изправителна гимнастика в Спортен комплекс Спортна София Зона Б 5

Заповядайте на 5 НОЕМВРИ (сряда) 2014 г. на първото ни занимание!

Заниманията ще се провеждат 2 (два) пъти седмично в групи, с продължителност 60 минути.

Месечна карта: 40 лева (валидна в рамките на един месец)

График на заниманията:

Сряда от 18.00 до 19.00 часа

Петък от 18.00 до 19.00 часа

Заниманията се водят от квалифицирани кинезитерапевти и са комбинирани с игри (съобразени с възрастовата група), чиято цел е максимален интерес от страна на децата и ефективност при изпълнението на упражненията.

Целта на Превантивната и лечебно изправителна гимнастика е общото укрепване на двигателно-опорният апарат, изграждане на правилна стойка „телодържане“ и най-вече да предотврати процеса на гръбначните изкривявания, които се развиват в детска възраст.

На всяко дете участващо в заниманията ни правим безплатно обследване за гръбначни асиметрии.

За информация и записвания:

0898 711 123; 0882 870 009

# 767
# 768
  • Мнения: 67
Здравейте момичета, дълго време се коментираше, че няма занимания по изправителна гимнастика в съботно-неделните дни. Нещата се промениха  Grinning! Ето и новия график:
Превантивна и лечебно изправителна гимнастика в JK FITNESS & …  COMPLEX NAUTILUS

# 769
  • София
  • Мнения: 5 190
Най-после!Благодаря! Копирам от линка:

Събота
   

от 17.00 - 18.00 часа;

Неделя
   

от 17.00 - 18.00 часа;

ПП Ние ходим там на плуване точно в събота и неделя вечер, от 18.30 или 19.15ч.
Маруся, възможно ли е първо на тренировката и почти веднага на плуване?

# 770
  • Мнения: 5 674
Най-после!Благодаря! Копирам от линка:

Събота
   

от 17.00 - 18.00 часа;

Неделя
   

от 17.00 - 18.00 часа;

ПП Ние ходим там на плуване точно в събота и неделя вечер, от 18.30 или 19.15ч.
Маруся, възможно ли е първо на тренировката и почти веднага на плуване?
ЗаСлон, детето ще е много уморено от двете поредни занимания и със сигурност 2 - то ще е непълноценно, а пък, ако детето все още се учи да плува е възможно да е разсеяно и да не слуша треньора.  Освен това знам, че мускулатурата трябва да има време да си "почине". Дори само плуване в два поредни дни не е много желателно. (За съжаление дъщеря ми също плува само събота и недля, но при нас има и други фактори).

# 771
  • Мнения: 67
Най-после!Благодаря! Копирам от линка:

Събота
   

от 17.00 - 18.00 часа;

Неделя
   

от 17.00 - 18.00 часа;

ПП Ние ходим там на плуване точно в събота и неделя вечер, от 18.30 или 19.15ч.
Маруся, възможно ли е първо на тренировката и почти веднага на плуване?

Здравей, всички специалисти препоръчват комбинация от изправителна гимнастика и плуване, но никой не обяснява, че е необходимо да бъдат разпределени във времето и по-скоро в различни дни от седмицата. Аз лично смятам, че не е подходящо децата да плуват непосредствено след изправителната гимнастика. Важно е да има време за възстановяване на мускулатурата, защото в противен случай се получава обратен ефект.

# 772
  • Мнения: 5 674
Най-после!Благодаря! Копирам от линка:

Събота
   

от 17.00 - 18.00 часа;

Неделя
   

от 17.00 - 18.00 часа;

ПП Ние ходим там на плуване точно в събота и неделя вечер, от 18.30 или 19.15ч.
Маруся, възможно ли е първо на тренировката и почти веднага на плуване?

Здравей, всички специалисти препоръчват комбинация от изправителна гимнастика и плуване, но никой не обяснява, че е необходимо да бъдат разпределени във времето и по-скоро в различни дни от седмицата. Аз лично смятам, че не е подходящо децата да плуват непосредствено след изправителната гимнастика. Важно е да има време за възстановяване на мускулатурата, защото в противен случай се получава обратен ефект.
Aко поста ми не е разбран правилно се коригирам и аз съм за комбинацията плуване 2-3 пъти седмично + серия от подходяща изправителна гимнастика.
Не е вярно, че никой не обяснява, всички специалисти, при които сме се консултирали, а и доколкото чета в интернет препоръчват почивка за мускулатурата!

# 773
  • София
  • Мнения: 5 190
Благодаря за мненията ви!

Бяхме на заниманията в Спортна София (петък) и JK в събота , днес Simple Smile
Децата харесаха какичката-треньор, въпреки, че ги скапа от упражнения.
Доста обнадеждаващо, дано да е за дълго Simple Smile

# 774
  • Мнения: 9 991
Интересни клипове на руската школа : http://www.youtube.com/playlist?list=PL9jPHMKp4kmDOaYZVb4ghe6N8Lj1Oingr

# 775
  • София
  • Мнения: 5 190
Днес най-после разбрах за напълно положителна развръзка при дете със сколиоза. Иначе каквото четох тук не видях оздравяване, само мъки и влошаване.
Оказа се, че дъщерята на моя близка когато е била в 5 клас е имала 12 %, разликата във височина на таза е била 7 см.
Детето е лекувано в Горна Баня от доктор, на който сега ще издирят името. Направили са му корсет, носило го е 1 година и лекарите са го махнали (не детето Simple Smile )
Бил им е препоръчан кинезитерапевт и масажи.
Пластмасовия корсет се е виждал под тениската и съучениците са чукали по него за забавление. Не знам детето как е приемало това, но майката -зле. Но тогава не е чела в интернет, за да се отчайва допълнително.
Ходили са редовно и сгъстено на изправителната гимнастика и масажите и сега няма детето сколиоза. Виждала съм я, съвсем правилна стойка,  студентка е Simple Smile
Има разлика ляво/дясно в ребрата обаче, в областта на сърцето не е имало пристягане от корсета, нещо като дупка . И там е по-издуто, а от другата страна е по-плоско. Това е по описание на майката, не знам степента. Да е живо и здраво момичето!

ПП Сетих се още нещо- казали са, че след първата менструация вече няма да има ефект  newsm78

# 776
  • Мнения: 5 674
ЗаСлон, писала съм назад в темата, че дъщеря ми носи корсет около 2години  Sad  НО той не се слага при силно желание от родителя, а при изкривяване 20 градуса и нагоре (Аз пожелавам на никой да не се налага да носи корсет). Преценката е на лекаря.
Все пак предполагам, че всички, които пишем в тази тема, сме завели децата си на преглед при ортопед и ако е било необходимо биха препоръчали.
От поста ти ме заинтригува информацията за масажите. Ако  е възможно, може ли да дадеш по  подробна информация какви масажи са правени, евентуално лице за контакт и изобщо всичко което може да ни е полезно.

# 777
  • София
  • Мнения: 5 190
Чакам от майката подробности, както и имената на ортопеда и масажиста. Веднага ще пиша.


# 778
  • София
  • Мнения: 5 190
Намерих нещо много интересно, което ме шокира, защото ММ само опява, че най-полезната поза за сън била по корем, леко настрани, с 1 сгънат крак и ръка. Излиза, че това е нй-вредната ПРИ ДЕЦАТА!!!

"...Друго изкривяване е лордозата. При нея се получава изпъкване на корема поради това, че гръбначният стълб е със задълбочаване на извивката в лумбалната си (при кръста) част. При такъв случай, като гледате детето отстрани, то сякаш има корем, а де факто може да е слабо.

Нормално има извивка в лумбалната част на гръбнака напред и извивка назад в гръдната част. Когато тези извивки обаче са засилени, се говори съответно за лордоза (или хиперлордоза) и кифоза.

Много от децата, които имат това състояние, спят по корем. Спането по корем при подрастващи не е полезно, защото се получава лордоза. Това е единият проблем, който се развива. Другият е, че при тази поза ходилата на крачетата винаги са обърнати навътре, при което се получава вътрешна ротация на целия крайник, завъртат се тазо-бедрените стави навътре. Това е една от причините децата на днешно време да ходят с ходилата навътре, да се получава застъпване на краката." http://asemgroup.net/index.php?bs=%D0%94-%D1%80-%D0%90%D1%82%D0% … 82-2%29&id=87

# 779
  • Мнения: 5 674
ЗаСлон, много е трудно да се коригира позата на съня. В началото така се бях уплашила, че непрекъснато ставах през ноща и обръщах детето в правилна според мен позиция, но с нулев ефект. Първо непрекъснато се нарушава съня и на 2-те ни, а второ след няколко минути тя отново си лягаше в удобна поза. Признавам, след 4 години, като я видя да спи, пак й коригирам позата, но вече съм се примирила, че не това трябва да съблюдавам най-строго.

Общи условия

Активация на акаунт