Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 909
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 915
  • София
  • Мнения: 84
На Антон Чехов, точно в сградата на Общината на втория етаж. Обаче групите за вторник и четвъртък вече са пълни.

Жалко, а на друго място има ли възможност за посещения?

# 916
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
А има ли възрастен в темата, който е пробвал водна гимнастика? Дали има ефект за стягане на мускулатурата, по-малко болки и тн., вместо плуване? Изглежда ми интересна алтернатива. Peace
Много е приятна водната гимнастика,всяко упражнение във водата се изпълнява с лекота,няма болка,натоварване или мускулна треска.

# 917
  • Мнения: 1 684
Здравейте, рядко пиша в темата , но то е защото моето дете е с вродена сколиоза, а не придобита.Има два клиноводни прешлена симетрично разположени.
При нас лечението с упражнения не помага за изправяне а по скоро да запази текущото положение на гърба.Живеем в Бургас и не можем да правим гимнастка всяка седмица, затова ходим лятото за по седмица в София , за да научи детето на подходящи упражнения ,който да практикува у дома. В Бургас специалисти за ЛФК не съм намерила.Това лято водих детето точно при Борислав Чонгов.Мисля ,че гимнастиката по този метод Шрот е нещо средно между ЛФК и Йога. Има загряване на гръбните мускули, специални пози който опъват гръбнака на макс и се съчетават с вдишвания и издишвания за по- добро опъване.Горещо го препоръчвам на всички от София. Детето ми играе гимнастиката с удоволствие около 45 мин.Така редуваме стандартната гимнастика с тази по метода Шрот и не и е токова досадно. Всеки сам си решава за детето, относно резултати нищо не мога да кажа, но когато видят снимката всички ортопеди се притесняват от сериозното изкривяване, а като видят детето на живо се шокирват как може изобщо да не и личи.Може би комбинация между плуване , ЛФК и Шрот да помага повече от колкото само едно от трите.

# 918
  • Мнения: 6 550
Доли, да разбирам, че си посещавала  Rolling Eyes
А има ли ефект от нея (след нея), как ги усещаш нещата?
Знам, че по време на каквото и да е натоварване във водата, напрежението всъщност се поема от самата вода и именно това прави този вид упражнения приятни и без никакво усещане за натоварване  Peace

# 919
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Аз съм с много килца,болки в кръст,колене и т.н. Във водата се справям с всякакви упражнения,които на "сушата" не бих могла да изпълня.След това не чувствам никакво напрежение,а само приятна умора,свежест и виталност.

# 920
  • Мнения: 19 296
Доли, ако си от София, къде ходиш на водна гимнастика?

Аликанте, те събират желаещи за другите дни в Изток. Предполагам, ако се съберат достатъчно хора, ще има нови групи. Иначе в Манастирски ливади и Зона Б има места, но в Изток залата била малка.

Елица, в София къде сте ходили на ЛФК или е било само по Шрот?

# 921
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Доли, ако си от София, къде ходиш на водна гимнастика?


http://vodna-aerobika.com/bg/grafik
Ходила съм в Спартак,Принцес,Анел,Св.София...вече по-рядко ходя,но когато съм на плуване си правя и упражненията

# 922
  • Мнения: 67
Маруся, ще има ли по-късна група от гимнастиката в Изток?
Здравей "Пролетен дъждец", тази седмица стартира групата ни:
Вторник и Четвъртък от 17:00 до 18:00 часа. По-късна няма да има в тази зала.
Занимания със стартови часове от 18:00 и 19:00 има в другите зали.  Peace


Здравейте! Къде точно в Изток има гимнастика при сколиоза? За възрастни ли е или за деца? Благодаря!
Здравейте, групите са смесени, защото виждайки какво правят децата, често майките заявяват желанието си да се включат, което разбира се се отразява изключително положително върху мотивацията на всички участници. Ето и линка за повече информация HEAL FIT GYMNASTICS в жк. Изток
УСПЕХ  bouquet

# 923
  • Мнения: 67
На Антон Чехов, точно в сградата на Общината на втория етаж. Обаче групите за вторник и четвъртък вече са пълни.
Здравейте, има грешка в изнесената тук информация. В групата за вторник и четвъртък от 16:45 до 17:45 часа има още 2 места. При събиране на още желаещи има възможност за стартиране на още една група в същите дни, но с по-късен час, а за останалите дни от седмицата (понеделник, сряда, петък) текат все още записвания  HEAL FIT GYMNASTICS в жк. Изток

# 924
  • Мнения: 42
zdraveite iskam da vi popitam kakva e privilegiqta mi s telk 72%

# 925
  • София
  • Мнения: 5 188
Някой правил ли е проучване за рентгенова снимка обзорна на гръбначен стълб?
Интересува ме на първо място доколко е съвременен апаратът, за да е с най-ниско облъчване. На второ място ме интересуват и цените.
Засега разбрах, че навсякъде се хвалят с "най-новия, последния модел" и тн и това напълно ме демотивира да продължа с проучването. Затова се обръщам към вас.

В ортопедията в Горна баня 15 лв
В Света София - 70 лв
Другаде?

Последна редакция: пт, 30 окт 2015, 11:36 от ЗаСлон

# 926
  • Мнения: 5 674
ЗаСлон, каква е тази снимка и кога се препоръчва?

# 927
  • София
  • Мнения: 5 188
обзорна предполагам, че означава на целия гръбначен стълб
искат я във фас, една проекция, в изправено положение

# 928
  • Мнения: 5 674
Не разбирам Thinking, винаги са снимали детето изправено анфас? За 1 път ли ще Ви снимат?
Аз съм била много наивна и дълго подценявах облъчването. В Горна баня сме правили снимките.

# 929
  • София
  • Мнения: 5 188
За първи път, досега казваха, че няма изкривяване и не трябва снимка. Сега при нов ортопед - вече иска, а и аз искам, че ми писна да гадая и да ме жигосват - Ааа, вие сте от "онези" майки, дето само се взират и търсят под вола теле и тн, и четат много в интернет! Най-страшното е да отидеш информиран!

И друго - ортопедът пита има ли асиметрия в зрението и/или слуха, проблеми с равновесието, има ли изследване на вестибуларния апарат. и мъжът ми  се хвана за това, иска първо преглед, после рентген. Свързах се с такъв специалист, каза, че досега никой никога не е дори попитал за такава връзка. Аз съм първата.
Може с направление за невролог, по здравната каса. При първоначалния преглед на вестибуларния апарат ще се хване ако има проблем.

Общи условия

Активация на акаунт