Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 910
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 5 674
ЗаСлон, лекарите имат този навик да сдухват родителите, или ще ги подценят или ще ги наплашат излишно. Не се поддавай, познаваш си детето, и ако нещо не е наред ще разбререш.
 Интересно ми, е кой е този ортопед, който е препоръчал изследване за асиметрия в зрението и/или слуха, проблеми с равновесието, и изследване на вестибуларния апарат. (Може ли името му, дори и на лични, да го проуча.)
Наистина за 8 години никой не ни е насочвал за изследване в тези области. Единственото, което открихме задочно, а не чрез лекаря, е че има честа връзка между изкривяване на гърба и неправилното стъпване.
Интересно ми е да споделиш, защото при детето се развиха някои от тези симптоми (гадене и замайване, разклащане. Има и атигматизъм.) Ходили сме на невролог и не са ги свързали със сколиозата а с мигрена.

# 931
  • София
  • Мнения: 5 188
http://vertigo-bg.com/rologichno_bg.html При този лекар мисля да отидем за вестибуларния апарат, струва ми се че обича работата си. Както и ми хареса това, че преглежда с направление, за което писах.

Моето дете покрай друг очен проблем е проверявано и няма проблеми със зрението (но без разширяване на зениците, което значи ли, че е сигурно...)

Ортопедът се изказа за нашите тренировки по плуване 1 път седмично, че това е просто нищо. Дори и подплътено с 3 пъти в седмицата в АСЕМ изправителна гимнастика.

Вчера присъствах на тренировката  в АСЕМ (от 1 година  не съм го правила) и не повярвах на очите си какви сложни упражнения правят децата ми, как са се развили за 1 година - много съм доволна. Гордо взех решение и аз да тренирам с тях.  Стискайте ми палци! (трябва да си го сложа в лентичка това решение и да отброявам  Joy )
Да, по-приятно е да се отдаде човек на тренировки, отколкото да ходи по лекари и да чака диагнози - пожелавам го на всички  bouquet

# 932
  • София
  • Мнения: 4 412
Моето дете има асиметрия в зрението, а и според мен леки проблеми с весибулара. Не са ми казвали за връзка между двете, но може и да има. Ще ми е интересно какво ще ви препоръчат.

ЗаСлон, този ортопед какво препоръчва като работа с детето след като плуването и другата гимнастика са малко?

# 933
  • София
  • Мнения: 5 188
Още нямаме нужните изследвания и не сме се върнали при ортопеда.
а за плуването - каза най-малко 3 пъти седмично, а не като нас  1 път

# 934
  • велико търново
  • Мнения: 139
Моля препоръчайте ми добър ортопед в Плевен или София. Искам да заведа детето си, на 6 г. е. за преглед. Имам съмнение, че има някакъв проблем с гръбнака, не умее да кляка и странно се навежда, не може да докосне пръстите на краката си без да свие колената си. Аз също съм с гръбначно изкривяване и искам да съм сигурна, че не пропускам нещо, което може да се коригира ако се хване рано.

# 935
  • Мнения: 2
Zdraveyte mami Simple Smile dasteria mi e na 13god. s diagnoza infantilna idiopatichna skoloiza 2-3 stepen koyato ne se korigira v izpraveno i legnalo polojenie.Ot fevruari mesec  sme po lekari izpravitelna gimnastika,fizioterapiya,pluvane,a ot May mesec nosi korset no skoliozata se razviva ortopeda ni prasta za operaciya yanuari mesec no vse oste neznaem Tokuda ili Gorna Bania.Mojete li da mi kajete implantite plastat li se ili vsicko se reshava na mesto koya bolnica bihte mi preporachali Rolling Eyes?Blagodaria vi predvaritelno

# 936
  • Мнения: 2
Zdraveyte mami Simple Smile dasteria mi e na 13god. s diagnoza infantilna idiopatichna skoloiza 2-3 stepen koyato ne se korigira v izpraveno i legnalo polojenie.Ot fevruari mesec  sme po lekari izpravitelna gimnastika,fizioterapiya,pluvane,a ot May mesec nosi korset no skoliozata se razviva ortopeda ni prasta za operaciya yanuari mesec no vse oste neznaem Tokuda ili Gorna Bania.Mojete li da mi kajete implantite plastat li se ili vsicko se reshava na mesto koya bolnica bihte mi preporachali Rolling Eyes?Blagodaria vi predvaritelno dali izobshto da ya podloja na operaciya?

zdraveite az sam na 18 godini i imam skulioza. minalata godina mi praveha operaciq na grybnachniq stalb i sled tova bqh 3 meseca v gips.Posle mi kazaha 4e trqbva da nosq plastmasov korset 2 godini dokato se razvivam,no predi edin mesec mi izlezna neshto na razreza podobno na papka  i hodih na pregled v sf.Docenta koito me operira mi kaza che organizmat mi ne moje da ponasq inplantantite i zatova trqbva da gi mahna.A ako gi mahna me e strah da ne se izkrivq oshte pove4e.Toi mi kaza che nqma,no men me e strah,zashtoto predi mi kaza che inplantantite trqbva da stoqt v men do kato stana na  19 god. v smisal dokato se razvivam i sega neznam kakvo da pravq dali da gi maham ili ne.Ako nqkoi znae ne6to molq da mi otgovori zashtoto naistina neznam kakvo da pravq.Predvarittelno blagodarq:)

# 937
  • Мнения: 165
zdraveite iskam da vi popitam kakva e privilegiqta mi s telk 72%
Ако си дете двойни детски + 260лв.

# 938
  • Мнения: 165
Zdraveyte mami Simple Smile dasteria mi e na 13god. s diagnoza infantilna idiopatichna skoloiza 2-3 stepen koyato ne se korigira v izpraveno i legnalo polojenie.Ot fevruari mesec  sme po lekari izpravitelna gimnastika,fizioterapiya,pluvane,a ot May mesec nosi korset no skoliozata se razviva ortopeda ni prasta za operaciya yanuari mesec no vse oste neznaem Tokuda ili Gorna Bania.Mojete li da mi kajete implantite plastat li se ili vsicko se reshava na mesto koya bolnica bihte mi preporachali Rolling Eyes?Blagodaria vi predvaritelno dali izobshto da ya podloja na operaciya?

zdraveite az sam na 18 godini i imam skulioza. minalata godina mi praveha operaciq na grybnachniq stalb i sled tova bqh 3 meseca v gips.Posle mi kazaha 4e trqbva da nosq plastmasov korset 2 godini dokato se razvivam,no predi edin mesec mi izlezna neshto na razreza podobno na papka  i hodih na pregled v sf.Docenta koito me operira mi kaza che organizmat mi ne moje da ponasq inplantantite i zatova trqbva da gi mahna.A ako gi mahna me e strah da ne se izkrivq oshte pove4e.Toi mi kaza che nqma,no men me e strah,zashtoto predi mi kaza che inplantantite trqbva da stoqt v men do kato stana na  19 god. v smisal dokato se razvivam i sega neznam kakvo da pravq dali da gi maham ili ne.Ako nqkoi znae ne6to molq da mi otgovori zashtoto naistina neznam kakvo da pravq.Predvarittelno blagodarq:)
това е много стара информация. Миналата година правихме операция на моята дъщеря и има съвсем съвременен метод. Без корсети и тем подобни.

# 939
  • Мнения: 165
Zdraveyte mami Simple Smile dasteria mi e na 13god. s diagnoza infantilna idiopatichna skoloiza 2-3 stepen koyato ne se korigira v izpraveno i legnalo polojenie.Ot fevruari mesec  sme po lekari izpravitelna gimnastika,fizioterapiya,pluvane,a ot May mesec nosi korset no skoliozata se razviva ortopeda ni prasta za operaciya yanuari mesec no vse oste neznaem Tokuda ili Gorna Bania.Mojete li da mi kajete implantite plastat li se ili vsicko se reshava na mesto koya bolnica bihte mi preporachali Rolling Eyes?Blagodaria vi predvaritelno
За инплантите можете да кандидатствате пред фонда за лечение на деца. Избирате си болница и от там ще Ви дадът писмо колко ще струват инплантите и другите консумативи. С това писмо и набор от документи , които ще си ги изтеглите от сайта на фонда им ги пращате или ги носите на място. След около месец време ви уведомяват дали сте одобрени.

# 940
  • велико търново
  • Мнения: 139
Толкова хора в тази тема, а никой не може да ми сподели едно име на ортопед? Все пак сте се консултирали при някого.

# 941
  • Мнения: 165
Толкова хора в тази тема, а никой не може да ми сподели едно име на ортопед? Все пак сте се консултирали при някого.
Нас през всичките години ни консултираше д-р Яблански от Токуда а кенезотерапевт ни беше Василка Вълова

# 942
  • Мнения: 19 296
Пипи, доволна ли си от Василка? Всъщност тя ли ви водеше рехабилитацията или Мария? Питам, тъй като виждам деца при втората.
Как протичат заниманията при деца? Масажи има ли или само гимнастика?
Аз ходя от няколко седмици в практиката и имам подобрение в болките. Упражненията за вкъщи са ми елементарни. Искам да заведа и детето. Затова разпитвам как процедират с деца?

Регина, ние сме ходили при Кацаров.

# 943
  • велико търново
  • Мнения: 139
Благодаря Ви! И Кацаров ли е в София, в коя болница?

# 944
  • Мнения: 19 296
В Пирогов, но има и частен кабинет, в който преглежда и с направления.

Общи условия

Активация на акаунт