Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 876
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 5 674
 Unknown_lady, ти със сколиоза ли си ( познато име но така и не помня)?
Ако имя S-образна сколиоза, и зоните са 2?
Всъщност май е най-добре е да се пита директно в СПЕКТЪР (но пък ме е страх да не се полакомят- чисто търговски, и да платя ненужно такава голяма сума).  Unknown_lady, ако искаш сподели по-подробно. Необходимо ли е да се инжектира контраст?
Допълвам си текста. Звъннах в Спектър и ми обясниха че, ЯМР в случая не е подходящ, точно защото се прави в легнало положение. Жалко.

Последна редакция: пн, 21 мар 2016, 10:41 от Kaktus s usmivka

# 976
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Unknown_lady, ти със сколиоза ли си ( познато име но така и не помня)?
Да, със сколиоза. Прави се само на проблемното място, там, където има болка. Сега, ако местата са 2 и са проблемни и двете, ще се направи и на двете, но предполагам се плаща повече. Това ще ти го каже личния лекар. Контраст на мен не са ми правили и мисля, че не е нужно.
Иначе в Спектър са коректни, ходила съм и в двете им бази, ако не се налага нещо, няма да те накарат да го правиш и да плащаш излишно. А какво трябва да снимаш, то си го пише на талонче - или от джипито, или от специалиста, при които си била на преглед. Това талонче не е направление, само описва състоянието ти, както и какво трябва да се снима.
Ами това е, ако има нещо друго, питай. Дано да съм била полезна  Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 мар 2016, 13:54 от Unknown_lady

# 977
  • Мнения: 5 674
Unknown_lady,благодаря. Аз вече писах, че вчера говорих по телефона и какво ми казаха. Странно е, че се разминава информацията  Thinking.

# 978
  • Мнения: 15
Здравейте . Моят син е на 15г с кифоза и 61 градуса изкривяване. Водих го при д -р Иванов в Токуда. Доктора препоръча стягане на гърба, плуване и рехабилитация. В Токуда лагерът за деца с гръбначни изкривявания струва 850лв и засега се въздържах да ги запиша.  Синът ми тренира гребане и това донякъде стяга гърба. Казаха ни,че на всеки 6м трябва да е на контролен преглед и да се прави нова снимка.ще се радвам на всякаква информация , която би ми била полезна
Здравейте, и моят син е на 16 г. с кифоза 65 %, изкривяване на гръбначния стълб 20 %. Също установени от д-р Иванов в Токуда. Смятам да го запиша за тази гимнастика през юни въпреки цената, защото, като си направите сметка - 850 лв за 10 дни по 4 часа и половина - излиза долу-горе по 20 лева на час, което е даже по-малко от парите за 1 час масаж или рехабилитация. А казват, че имало голяма полза от тази гимнастика... стига и в къщи после да я правят... Защото иначе няма смисъл, но толкова е трудно да се бори човек с тийнейджъри.

# 979
  • Мнения: 5 531
Да така е права си. Аз ако успея ще го запиша за юни. Но на този етап съпругът ми остана без работа, а ние сме с 3 деца. Малкият е за за урологична операция другата седмица...
Но аз публикувах един лик по -нагоре.  Моят син прави редовно упражненията които му показаха в този клуб. Не мога да кажа има ли подобрение това ще се види на следващата снимка.

Последна редакция: сб, 26 мар 2016, 22:47 от marychery

# 980
# 981
  • Мнения: 15
Линка за Горна баня болницата ли? Или някой друг?
То и ние не сме цъфнали и вързали, че и по другият хвърчат уроци, но нали правим всичко за децата.
Намерих линка за клуба, но моят ходи на футбол и няма време за друго, ако успея да го накарам да ходи на плуване, ще викам ура!

# 982
  • Мнения: 3
Здравейте, интересува ме дали има възрастни които да са оперирани в последните години?Също наскоро четох за операция , но с Apifix , дали е въведен този метод в Б-я?

# 983
  • Мнения: 2
Здравейте,
за първи път се включвам в темата. След като прочетох доста от вашите отговори се поуспокоих. Нашия случай е такъв. дъщеря ми е на 11 години, октомври месец ходихме профилактично на лекар и той откри гръбначно изкривяване - сколиоза,  18 градуса, наплаши ни изключително много с операции и корсети ако не вземем мерки (сега от вашия форум разбирам наистина, че 18 градуса не е толкова страшно, както казва и нашата кинезитерапевтка). Започнахме да ходим при кинезитерапевтката Стилияна Димова(в Ориндж фитнес) и за 6 месеца стойката на детето се подобри много. Ходим 2 пъти седмично индивидуално на гимнастика, понякога и на групи и 3 пъти на плуване

# 984
  • Мнения: 5 674
Dimana_Y, здравейте, радвам се, че сте започнали с плуване и упражнения, и че вече има резултат.  Включвам се за да Ви кажа нещо. Децата в пубертета започва да ги мързи и се опитват всячески да избегнат досадните задължения, а точно сега се расте най-бързо, което създава предпоставка в неблагоприятна посока за сколиозата. Мисълта ми е, че трябва да я наблюдавате много стриктно. Успех.

# 985
# 986
  • Мнения: 6 549
На мен рехабилитатор ми е казвал да избягвам подскоци, респективно народни танци.
Но все пак не съм дете, може би има значение.

# 987
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Някой знае ли къде в София има ЛФК за възрастни, за предпочитане в източните райони.

# 988
  • Мнения: 6
Здравейте! За първи път пиша в темата и искам да попитам сколиозата хронично заболяване ли се води?Става въпрос за дете на което му предстои детска градина и във формата за кандидатстване има отметка за хронични заболявания.На лекар ще ходим чак другия месец,а времето за подаване на заявления тече  Sad

# 989
  • далеч от брега на морето, но с шума на вълните в сърцето
  • Мнения: 39
Здравейте Емилия,
Сколиозата се определя като хронично заболяване, тъй като е с дълго протичане във времето и с прогресивен в повечето случаи характер.
Предполагам, че детенцето е на около 3 години и за да бъде поставена тази диагноза, изкривяването е доста сериозно. Консултирала ли сте се с ортопед или сама поставихте диагнозата?

Поздрави,
Даниела

Последна редакция: пт, 22 апр 2016, 15:59 от consuela

Общи условия

Активация на акаунт