Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 995
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 1 020
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
Попаднах на това в нета:
http://www.hipo.bg/bg-product-details-661.html
Дали би могло да има някакъв ефект или е поредната гавра? newsm78

# 1 021
  • Мнения: 6 552
Виждала съм го и преди, може би придържа гърба по-изправен и пречи за допълнително изкривяване, но за друг ефект не знам.

Да питам пак, от много време търся координати на специалисти в София, които се занимават с възрастни - преглед, консултация, евентуално операция? Т.е специалист, който освен да може да даде оценка на състоянието, да прави и операции. Но естествено се интересувам от много добър. Попадам на различни имена, някои са ортопеди, други са неврохирурзи. Отделно, че повечето се занимават само с деца. Направо не знам какво да търся вече  #Crazy
Тези операции като цяло са нови за страната ни и не знам до колко са успешни към този момент.
Някой да се включи? Rolling Eyes

# 1 022
  • Мнения: 5 531
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s … 0Lz-kYYJlYYiIR4aA
Аз водя моят син при д-р Иванов. Занимават се и с възрастни.

# 1 023
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
...V.I.P... ,препоръчвам ти проф. Любен Стоков,работи в Софиямед

# 1 024
  • Мнения: 19 296
Не помня тук ли бяхме обсъждали ортопедични столове? Бяха някакваи специални и доста скъпи. Някой може ли да даде линк отново?
Обмислям да купя такъв стол на детето. Вие какво мислите?

# 1 025
  • Мнения: 6 552
Доли, благодаря. bouquet
И ти ли си с такъв проблем? Явно си доволна от професора, виждам, че е бил или още е и в Горна Баня.

# 1 026
  • Мнения: 75
Привет мили хора ....имам лека форма на кифоза но и увреждане в грабнака 5.6.7 прешлен получавам междуребрена невралгия  постояно от няколко месеца съм по болници на болкооспокяващи и кортикостероиди дайте някви препоръки благодаря

# 1 027
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Доли, благодаря. bouquet
И ти ли си с такъв проблем? Явно си доволна от професора, виждам, че е бил или още е и в Горна Баня.
Била съм негова пациентка,както и съпруга ми и др наши близки. Всички сме доволни от професионализма и човечността му.

# 1 028
  • София
  • Мнения: 5 190
Не помня тук ли бяхме обсъждали ортопедични столове? Бяха някакваи специални и доста скъпи. Някой може ли да даде линк отново?
Обмислям да купя такъв стол на детето. Вие какво мислите?

Следя активно темата, но не помня да съм чела за такъв стол. Като го намериш го покажи Simple Smile

Ние купихме топка за гимнастика и на периоди детето седи на нея докато учи или когато гледа филм. Пак на периоди я използваме за гимнастика със същите упражнения като от тренировките в JK
Голям срам, ние прекъснахме от 4 месеца всякаква двигателна дейност.
Но как в къщи цялата тренировка се опуква за 10-15 минути "всичките упражнения сме ги направили по няколко пъти", а там е 1 час...

# 1 029
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте, синът ми е на 13 години и според мен е видимо прегърбен. Консултацията с ортопед показа, че има леко изкривяване и му препоръчаха стандартните неща- спане на твърд матрак и плуване. Аз бях убедена, че лекарят ще препоръча да носи колани за кифоза, но той каза, че ние може да купим такива на наша отговорност. Неговото мнение обаче е, че нещата трябва да останат без външна намеса. Смятате ли, че трябва да заведа детето при друг ортопед за второ мнение? Страхувам се да не изпуснем благоприятен период, в който изкривяването може евентуално да бъде коригирано с подходящи колани. Посъветвайте ме нещо и ми препоръчайте конкретен специалист в София, с който бих могла да се консултирам.

# 1 030
  • Мнения: 2
Здравейте отново,
ще се опитам да помогна с това, което зная покрай моята дъщеря.
Народните танци не са полезни от гледна точка на това, че се се подскача твърде много, което действа неблагоприятно за гръбначните изкривявания.

Здравейте, синът ми е на 13 години и според мен е видимо прегърбен. Консултацията с ортопед показа, че има леко изкривяване и му препоръчаха стандартните неща- спане на твърд матрак и плуване. Аз бях убедена, че лекарят ще препоръча да носи колани за кифоза, но той каза, че ние може да купим такива на наша отговорност. Неговото мнение обаче е, че нещата трябва да останат без външна намеса. Смятате ли, че трябва да заведа детето при друг ортопед за второ мнение? Страхувам се да не изпуснем благоприятен период, в който изкривяването може евентуално да бъде коригирано с подходящи колани. Посъветвайте ме нещо и ми препоръчайте конкретен специалист в София, с който бих могла да се консултирам.
А пробвали ли сте със занимания с кинезитерапевт? Дъщеря ми ходи на гимнастика индивидуално при кинезитерапевтка 2 пъти седмично и на плуване 3 пъти седмично от 8 месеца и на последния преглед д-р Георгиев казва, че сме прескочили най-опасния момент.
Казват, че дори и да се носят колани, корсети, няма ли здрава мускулатура няма никакъв смисъл, защото няма какво да държи гърба изправен.

# 1 031
  • Мнения: 95
Здравейте бихте ли ми препоръчали добър кинезитерапевт в София?
Става въпрос за сколиоза при дете.
Dimana_Y мога ли да ви помоля за координатите на вашата кинезитерапевтка на ЛС?

# 1 032
  • Мнения: 6 552
Попаднах на този клип, дано да е полезен за някой.
https://www.youtube.com/watch?v=etthipr-Aqg

# 1 033
  • Мнения: 19 296
Благодаря за клипчето!

Препоръчайте ортопед в София, който се занимава точно с гръбначни изкривявания.
Искам лятото да заведа детето на преглед и се чудя при кого.

# 1 034
  • Мнения: 162
Здравейте, за назначаване на физиотерапия в Ортомед, при кого първо трябва да си запиша преглед, ортопед или при физиотерапевт? А къде другаде бихте ми препоръчали физиотерапия?

Общи условия

Активация на акаунт