Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 503
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 135
какво значи електростимулация и кой Ви я назначи.

# 136
  • Мнения: 495
Значението на думата би трябвало да е ясно.Апарата е с различни кабели и честоти на ток.Незнам как се казва.Естественно,че специалист                   решава какви процедури да се правят.До скоро се стимулираше кракьт с повишен мускулен тонус,а този месец грьбнака.

# 137
  • Мнения: 25
Да ви кажа аз загубих доста ценно време с тази електросимулация. Казаха да ходя и аз си ходих две лета по 20 дни. И никакв резултат после като отидохме на преглед, направо ме вкараха на операция. Тази електросимулация помага при малък градус на изкривяване.

# 138
  • Мнения: 20
dori_74  благодаря много!
Вчера бях при проф.Танчев и той ми каза, че тая диагноза е пълна глупост.
Каза ми че имам 9 грагуса долу в кръста,а горе е по-малко и не измери.
Написал ми е: "Няма същинска сколиоза (<10гр.)" .Незнам на кого да вярвам. newsm45
Моля,някой ако знае, 9гр. това сколиоза ли е..?
Проф.Танчев ме посъветва да ходя на рехабилитатор и ЛФК..
Търся си друг лекар,явно в Горна баня,няма да ми обърнат внимание...

# 139
  • Мнения: 631

Каза ми че имам 9 грагуса долу в кръста,а горе е по-малко и не измери.
Написал ми е: "Няма същинска сколиоза (<10гр.)" .Незнам на кого да вярвам. newsm45
Моля,някой ако знае, 9гр. това сколиоза ли е..?

до 10 градуса се води физиологична сколиоза. Проф Танчев е прав - редно е да ходиш на лфк поне да не опорочиш позата от неправилна стойка

# 140
  • Мнения: 4


[/quote]
Права си, няма да ти обърнат внимание в Горна баня. Там на дъщеря ми и казаха, че има разлика в дължината на краката, а то си било чиста сколиоза, но това ни каза друг лекар, при когото отидохме в последствие. Така че те съветвам да направиш консултация и с друг специалист.

# 141
  • Мнения: 20
Благораря за отговорите.
А с тази ЛФК мога ли да се оправя или наистина ще си остана така..
Той каза,че "уж"няма да стана по-зле..

# 142
# 143
  • Мнения: 303
Ali, на колко си години?
Моята сколиоза е 7 градуса или 8, не помня.
На 30 г. съм и от една година тренирам фитнес, упражнения за гърба. Не знам дали ще ми повярваш, но има видим резултат-изправяне на гърба в резултат от стягане на мускулатурата.
Тази ЛФК е много скучна и ако ти се занимава вкъщи, да се търкаляш по земята всеки ден, прави я.
Аз ходя на фитнес по 2-3 седм.просто трябва опитен инструктор да ти покаже кои упражнения да избягваш и на кои да наблягаш.
Най-добре е да се ходи на плуване, йога или Пилатес, но на мен все ни ми остава време да се запиша на курс по плуване.
Ако не си раждала, трябва да вземеш спец. мерки по време на бременността и кърменето, защото на мен изкр-то ми прогресира тогава и да не качваш много кг-за справка, аз качих 13 кг и веднага длед излизането ми от родилния бях свалила 10, обаче гръбнакът ми и костната ми система са били много слаби.
Това е, ако имаш още въпроси, с удоволствие ще ти отговоря.

# 144
  • Мнения: 20
Здравей, kalia77@yahoo.com   !
На 19 години съм и не съм раждала все още.Още не съм ходила на ЛФК,търся къде да отида.
Благодаря за информацията.Аз на плуване не мога да ходя, защото не мога да плувам и ме е страх Cry а за пилатес имам една топка, на която се търкалям.
Защо такива градуси не може да се опириврат,защото съм голяма ли? Confused
За фитнес съм чувала, че помагат само някои упражнения, а други наобратно може да ти навредят. Аз по едно време се бях записала, но си дадох много зор в началото, всеки ден и всичко ме заболя/мускулна треска/
 hahaha  Joy то кой така си дава зор много и повече не съм ходила на фитнес.
От време на време правя едни упражнения, които ми беше дал д-р Диков, но след като бях при Танчев..който ми каза,че за всеки е индивидуално и за това трябва да отида на рехабилитатор.
От тогава нищо не съм правила и доста ме боли като съм на компютъра, но не само на него ...
Благодаря ти за съветите които даде   bouquet

# 145
Здравейте казвам се Надя, и съм на 22г. Откриха ми сколиозата преди 9 г. , имам 30 градуса, не се е увеличила, но не е и намаляла от тогава. Разбрах от форума за центъра в Павел Баня. Може ли някой, който е ходил там, да ми каже горе долу какви са цените, колко време трябва да стоя там, помага ли, някакъв тел. за връзка с центъра и каквото още се сетите. Много ще съм ви благодарна! На моменти си мисля да се откажа да се боря със заболяването, защото е много упорито, но винаги остава лъч надежда, дано този център да ми помогне. Мерси още ведъж за съдействието!!!

# 146
Здравейте. Казвам се Санта и съм на 19г. Имам голям проблем с гръбначния ми стълб..Почти цял живот имам сколиоза и с напредването на годините ми се струва все и все по-изявена..Личната ми лекарка ми каза, че с висене ще се оправя..Но смятам, че проблемът ми е по-сериозен. В нормална стойка си личи как от едната страна талията ми е силно изразена, а в другата нямам извивка..Започват и болките, когато чистя например, като се изправя се чуствам мн зле. Прерових интернет, но не намерих полезна информаци за сигурни и надежди центрове със специалисти, които биха могли да ме прегледат обстойно и да ми препоръчат съответното лечение /ако все още е възможно да се направи някаква корекция/. Отчаяна съм и ви моля за съвет да споделите за такива центрове по възможност около София или в София. Благодаря ви предварително.

# 147
Здравейте,
днес случайно попаднах на този форум аз съм оперирана 2 пъти в Г.Баня,веднаж на 15 год и вторият път на 19 год а сега вече съм на 23 год.Има много неща които искам да споделя,но незнам какво се е променило оттогава насам в Г.Баня.
Ако на някой му предстои такава операция му препорачвам да се зареди с много търпение и оптимизъм.Желаещите могат да ми пишат на e-mail adresa esmerai@abv.bg или на skypa stuardess.Успех!!!! Tired

# 148
  • Мнения: 2
Здравей, kalia77@yahoo.com   !
На 19 години съм и не съм раждала все още.Още не съм ходила на ЛФК,търся къде да отида.
Благодаря за информацията.Аз на плуване не мога да ходя, защото не мога да плувам и ме е страх Cry а за пилатес имам една топка, на която се търкалям.
Защо такива градуси не може да се опириврат,защото съм голяма ли? Confused
За фитнес съм чувала, че помагат само някои упражнения, а други наобратно може да ти навредят. Аз по едно време се бях записала, но си дадох много зор в началото, всеки ден и всичко ме заболя/мускулна треска/
 hahaha  Joy то кой така си дава зор много и повече не съм ходила на фитнес.
От време на време правя едни упражнения, които ми беше дал д-р Диков, но след като бях при Танчев..който ми каза,че за всеки е индивидуално и за това трябва да отида на рехабилитатор.
От тогава нищо не съм правила и доста ме боли като съм на компютъра, но не само на него ...
Благодаря ти за съветите които даде   bouquet

# 149
  • Мнения: 2
Здравейте, На дъщерями откриха скулиоза около 24 градуса, и някай от лекалите ни съветват за операция. Тя е на 14 гадини и е мнага сладко момиче.Посъветвайте ме за някой дабър специалист в тази област.Провела е з керса на лечебна физкултура и електростилулация .Моля дайте съвет!Oчаквам отговор на  reni_vi66@abv.bg

Общи условия

Активация на акаунт