Паническо разстройство - 29

  • 62 082
  • 763
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 550
Веста, в тази тема май повечето сме счетоводители. Hug  това заседяване в тези офиси ни взима здравето. Абе, не е от работата, но и заседяването оказва влияние. Движете се повече хора!

Венчо, да ти имам приятелката! Много ги обичам такиви. Не се връзвай и ти на всеки! Гледай си живота, да не седнеш сега да търсиш в гугъла...
Значи за движението - сега осъзнавам колко е важно и толкова ме е яд, че дълги години съм се залежавала и заседявала в ужасни пози , с това много си навредих на гръбнака, а и на много други неща.
Иначе ...потърсих, ядосах се и спрях Grinning то в крайна сметка каквото има да става си става.
Човек е редно обаче да прави чистка на живота си не само от негативни емоции и спомени, но и от негативни и натоварващи хора. Има една приказка - Някои хора са като облаците, като изчезнат и денят става по-светъл!

# 91
  • Мнения: 1 488
Венчо, не я знаех тази приказка. Много ми хареса! Само така! GrinningKissing Heart

# 92
  • Мнения: 67
Vencho много си прaвa, ние сме си достaтъчно негaтивни зa дa сме зaобиколени и от тaкивa хорa. Aз преди седмици се рaзтовaрих от подобни фейс приятели и няколко в личен плaн и сегa поне не се нaпрягaм....моето мрънкaне си е достaтъчно:joy:

# 93
  • Мнения: 2 165
Момичета, аз съм в "творчески" отпуск Grin, иначе преподавам английски.
А защо мислите, че се получава така като сте на работа ?

Аз няколко дни не бях пила ксанакс, обаче днес се чух с една приятелка и й казах за повечето неща, които са ми ( все гледам да скрия какво ми е точно, за да не товаря никой ... ) и тя като ми каза " ти знаеш ли, че такива симптоми особено с главата, отклонение в хормони и т.н са знак за тумор на малкия мозък или  аденом на хипофизата, ходи бързо си направи ямр на глава " и казвам ви откачих ... не мога да се успокоя Sad
Я не обръщай внимание. При нас проблема е друг, знаеш. Тя да ходи да си прави каквото иска:))

Вестичка, явно всички сме така. Мен ме започна от петък-събота. Явно рязката промяна и във времето.
Аз си обичам работата и ми е много хубаво, но страха при мен е далу ще мога да изкарам работния ден. Имаше тука дни си тръгвах, от тревожност ми беше зле и сега ходя и треперя дали ще издържа. Направо бях забравила физическите симптоми. Сега корем, гърло ме стягат, гадене, болки навсякъде, абе ужас. Чак се отчайвам.
Още ли ти е зле стомаха ? Нещо слушам, че почват и есенните вируси ...отврат
Мисля, че е от стрес всичко и се притеснявам. Хапвам и започва да ме стяга и стомаха и гърлото, оттам явно храната не може да преминава и затова ми е тежко и започва да ми се гади, не мога да си го обяня по друг начин.  Ако беше проблем със стомаха, нямаше да ме стяга и гърлото?!

# 94
  • Мнения: 781
Момичета, аз съм в "творчески" отпуск Grin, иначе преподавам английски.
А защо мислите, че се получава така като сте на работа ?

Аз няколко дни не бях пила ксанакс, обаче днес се чух с една приятелка и й казах за повечето неща, които са ми ( все гледам да скрия какво ми е точно, за да не товаря никой ... ) и тя като ми каза " ти знаеш ли, че такива симптоми особено с главата, отклонение в хормони и т.н са знак за тумор на малкия мозък или  аденом на хипофизата, ходи бързо си направи ямр на глава " и казвам ви откачих ... не мога да се успокоя Sad
В кои хормони имаш отклонение?

# 95
  • Мнения: 4 406
Движение, мотаене сред хора. То залежиш ли се вкъщи по цял ден и едни гадни депресии те налягат.
Да ама някой път не може да станеш.

Скрит текст:
Зле  съм, зле, всички екстри, едвам ходя до работата, поне имам още 2 дни. А от 2 октомври на новата не ми се мисли, дано да е временно това  постоянно ПА като съм будна. Ходя на фитнес със сетни сили да не мисля всичко, третренирам, а това довеждало до допълнителна депресия и умора.


Аз съм учен, доцент съм, но не преподавам, в БАН съм. Как съм издържала 22 години не знам. То доклади на конференции, семинари, пък как съм защитила дисертация пред 30 човека не знам, изтъпанчваш се, докладваш. А аз сега разбрах, че това било социална фобия, аз ако не съм надрусана с успокоителни направо се треса, като съм пред публика. Не само ръцете, цялото тяло. Искам новата работа - кротко да си броя хапчетата Heartbeat

Да си стискаме палци, че почва гадния сезон с дъждовете, депресиите...

# 96
  • София
  • Мнения: 1 550
Момичета, аз съм в "творчески" отпуск Grin, иначе преподавам английски.
А защо мислите, че се получава така като сте на работа ?

Аз няколко дни не бях пила ксанакс, обаче днес се чух с една приятелка и й казах за повечето неща, които са ми ( все гледам да скрия какво ми е точно, за да не товаря никой ... ) и тя като ми каза " ти знаеш ли, че такива симптоми особено с главата, отклонение в хормони и т.н са знак за тумор на малкия мозък или  аденом на хипофизата, ходи бързо си направи ямр на глава " и казвам ви откачих ... не мога да се успокоя Sad
В кои хормони имаш отклонение?
А, нищо особено в антителата на щито и инсулина ми хвърчи нагоре, но нали паника трябва да се всява Simple Smile други не съм изследвала

# 97
  • Мнения: 781
Ако имаш аденом на хипофизата пролактина е много увеличен. И дори и да имаш, това не е тумор. Той се стопява с хапчета. Нищо зловещо няма в този аденом, така че, кажи много поздрави на приятелката ти от мен. Чула нещо, ама изобщо не е на ясно какво точно..

# 98
  • Мнения: 107
Венчо, много точно казано! Трябва да изчистим негативните хора от живота си и да сме заобиколени от такива, които ни обичат и подкрепят.
Иначе работя в една ИТ фирма, първа работа ми е, доволна съм много, готини колеги, сред които намерих и приятели. И аз като вас по цял ден съм на стола, голямо обездвижване, много вреди.
Поздрави и хубав ден нищо, че е така мрачен Kissing Face

# 99
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Serendipityy, а тази фибромиалгия с болка ли е ? Какво усещаш и как ти я диагностицираха ?

Ходила съм при двама невролози -единият казва тези неща са ти от гръбнака коренчево дразнене, другата каза на психо основа е, но не е специално това усещане знам, че не е , може да звучи налудничаво, но си различавам симптомите...Правила съм ЕМГ за нервна проводимост, но не беше иглено, а ми казаха, че игленото е точно и с него се разбирало къде какво има по мускулите и периферната нервна, та ми предстои тази гадост и на съдов ми казаха да ида. Но честно ви казвам специално за това няма да мирясам, докато не се разбере кое го причинява и с какво да му повлияя. Аз заради това отключих паниките и тревожността, защото съм в тоя кошмар от две години, но сега е свръх влошено и така

Мравучкането и чувството за слабост са си класически симптом на коренчово дразнене. И при мен беше така, а сега - на периоди. Психооснова - глупости. Психясването се появява по-късно, защото лудваш от болка и нерви. Коренчовото дразнене на нерва пък сигурно е следствие на дискова херния. И друго може да е, разбира се, но при натискът, който хернията причинява на нерва, се получава точно дразненето. Това, което можеш да направиш, е да се опиташ да се успокоиш - да, знам, че не е лесно - но чисто лаически обяснено, като постоянно държиш нервите напрегнати, само усложняваш състоянието си, отпусни му малко края, бе, момиче! Simple Smile

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Не знам дали някои от вас се оплакват от подобно нещо тези дни, но аз от събота-неделя насам , може би докато не започна днес да вали, се чувствах напрегната, безсъние, едно такова стегнато в гърдите, сърцебиене. Нервно, дразни ме светлината, телевизора, даже и музиката. А в неделя направо ме тресна и мигрената, вдигнах кръвно и повръщах. Заспивам като взема освен хедонин, и по половин ксанакс.
Но дали е съвпадение, тези дни и мъжът ми, и татко, и леля ми, споменават за някакъв дискомфорт в сърдечната област.

Какво работя ли? Пиша текстове, по 8 часа съм на компютър. Като се прибера - ни да гледам тв, ни да чета книга, а компютъра не ща и да го гледам вкъщи. Ужасно схваната се чувствам, но си имам едно друго хоби (пеенето, репетиции) и не ми остава време и за спорт. А би ми било полезно.

# 101
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Венчо, Деси и всички други, особено млади хора, чуйте "патило" - не спирайте движението, не се застоявайте на стола и не се отказвайте от разходки поне, дори дъжд да вали. В това отношение много ги харесвам северните страни, за тях няма лошо време - вятър, дъжд, кал, излизат на разходка, децата оставят да шляпат по локви, няма такова нещо "ще се намокря" - е, и какво от това? Нали има пералня. Движете се, защото човешкото тяло е създадено за движение, не за 8-10 часа на стол и бюро, и понеже днес повечето професии го налагат, то тялото, си отмъщава - почва да боли и да сърби, и пак да боли, и край няма. На по-дърти години обездвижването става още по-зле, трябва си спорт и движение, за да функционира организмът както трябва. Другото е все едно да се опитвате да набутвате квадратен кол в кръгла дупка. Всеки сам да си прецени какъв спорт го влече - групов или индивидуален, навън сред хора или вкъщи на килимчето, но не спирайте да се движите, ходете пеша на работа всеки път, където може. Ходете с колело /аз правя така от пролетта и ми е много по-добре от преди с метрото или трамвая/. Разхождайте се, създавайте си сами малки радости: дали ще е нова прическа, шоколад или театър, няма значение. Срещайте се с приятели - те са психотерапевти, с които можеш да пиеш и алкохол! Разнообразете си живота и няма да съжалявате. Няма и да се вкарвате в някакви филми, като случката на Деси във фризьорския салон. Гледайте филми, четете книги! Младостта е кратка, радвайте и се.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 17:24 от Цвете от Луната

# 102
  • София
  • Мнения: 1 550
Цветенце от Луната Flowers Hibiscus вие двете с Дарси винаги ни зареждате с позитивизъм, но знаете колко е трудно с физически проявления. Те преодолеят ли се другото ще се нареди, но аз не съм стигнала до този етап. Дано е скоро !

# 103
  • Мнения: 4 738
Момичета, пак съм при вас с мойте въпроси... На някой случвало ли му се е следното, искам да разбера дали имам ПА или е нещо друго..На няколко пъти чувствам, че имам секрет или някаква хапка от храна някъде в гърлото и не мога да ги махна.. Преглъщам, пия вода, хапвам хляб, но това "нещо" не се маха... Стои там няколко часа или на сутринта вече го няма... Много неприятно чувство, нещо ти пречи, души и не може да преглъщаш и даже да дишаш.. Усещам го  като нещо реално, а не само като натиск или тежест в гърлото и по надолу към щитовидната жлеза... Дали са ПА или нещо на нервна почва? Не знам какъв доктор да търся, то като помисля и ендокринолог, УНГ, невролог и даже гастоентеролог ми трябват... При проблеми в хранопровода какъв лекар ми трябва? И едни секрети от носа имам сутрин, задръстена съм.... Алергична съм май вече от всичко, всичко ме дразни, изморена съм и отчаяна.. Отдавна не съм имала период, в който да се чувствам напълно здрава и безгрижна...Confused

# 104
  • Мнения: 53
Здравейте скъпи мами,

Като едно зайче с тези симптоми, постоянно се шашкам и имам нужда от съвет.

Нях спряла да пия Ад 3-4-5-6 сни и се чувствах добре, но безсънието се появи изведнъж пак станах още по- нервна и не можех да седя на едно място. Побърквах се. Вчера ми изписаха други АД Ксетснор + Фъланксол, а Тритико вечер и от вчера съм парцал. Може ли това да се дължи на спирането и започването на лекрства? Със сетни сили ставам от леглото. Дори телевизия не ми св гледа и нямам желание за нищо. Плаша се направо, много ме е страх Sad Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт