кога и как приспивате бебчетата си?

  • 1 424
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 271
При нас положението все се променя. Ту заспива сама и спи  спокойно( 2 месеца), ту не ще да заспива сама(2 месеца) и т.н. Тъкмо и хвана цаката и тя променя всичко. Като по-малка се разстройваше от колики, сега от зъби. Според мен не му мисли много много скоро този период ще мине и ще започне друг  Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 1 057
Нашето бебе, когато беше горе долу на вашата възраст, по-рано от 23:00ч. не заспиваше. Ако заспи към 23:30ч., се буди към 02:00ч., и падаше голямо забавление около час, два. Тогава при мен беше майка ми и тя го приспиваше след като го накърмех. Започна да не бодърства през нощта, на около 2 месеца. След като майка ми си тръгна, взех да го приспивам на спалнята при нас, защото нямах физическата възможност да ставам, да го кърмя и да го приспивам в креватчето му. Спим в една стая с телевизор, който намалям и гася лампата (да е тъмно и тихо), за да прави разлика между дневен и нощен сън. Сега, си ляга между 20:00 и 21:00ч., буди се около 2 - 3 пъти на нощ, но като хапне заспива. Сутрин е буден между 06:00 и 08:00ч. играе сам около час, два и пак заспива до към 12:00ч. После през деня почти не спи.
Това, което аз направих е да нагодя моето спане с неговото. Когато той спи, спя и аз. Нямам никакви угризения, че спим до късно   Laughing

# 17
  • Мнения: 7 474
Аз не съм привърженик на"дружното"спане.Още от новородени и двете ми деца съм ги оставяла в кошарката да си заспят сами.Къпане към 20-21часа,кърмене и лягане.Не приспивам,не люшкам и не нося на ръце. Wink

 Peace

Ами буди го сутрин и излизайте навън, за да си създаде режим. Нормално е като спи цял ден ,нощем да се кокори.

# 18
  • Мнения: 577
И моят бебко си спи в кошарката от новороден,а сеа даже имам намерение да го "изоставям"в неговата си стая,за да свиква самичък. Peace

# 19
Да питам и аз - като го накърмите, ако не е заспало, го оставяте в леглото му и то си заспива така ли?  newsm78 Питам и за дневно кърмене, не само за вечерното... Защото при нас дори и заспал да е на гърдата като го преместя в леглото му и се събужда и се почва рееееееееев... та какво се прави в такъв случай?   #Crazy newsm78
Ние сме по същия начин има мир само на гърдата но в едим момента като я дъвче по 2 часа(което и на мен не ми е удобно),преяжда и започва да повръща по много.а от друга страна махна ли я от гърдата просто не спи.биберон залагалка не иска.Кажете !!МОЛЯ!!!!! Praynigкакво да правя

# 20
  • Мнения: 378
на вашата възраст и ние не ползвахме биберон. в началото го хвърлях в легълцето и сам си заспиваше или просто го галех по главата и той си заспиваше. после спря така - и не можех по никакъв друг начин освен на цица. след това започнахме на ръце, сега сме на фаза - приспиване като го гушкам - но напоследък не ще и така - и май отново се връщаме на цицата. да спомена че номера с гушкането започна да става когато започна да цока биба - някъде към 6,5 месеца.
иначе нощно време ме буди поне по 3 пъти, имаше период се будеше към 4 сутринта и до 5 падаше игра -лично аз го оставях да се наиграе и като почнеше да реве - го приспивах люшкайки кошарката му или го взимах при мен да цока. като цяло - нощно време оправяме работата с цокането!

# 21
При нас положението все се променя.
И ние така. Аз се опитвах да го слагам в леглото му след всяко кърмене, но накрая се отказах. Доктора ми препоръча да опитам да го храня по-често през деня и през нощта той естествено ще иска да поспи. И почти винаги запиваше на гърдата. След третия месец взех да пробвам още докато суче и почне да се унася да му издърпвам зърното полекичка (без да нарушавам вакуума), и  леко притискам на брадичката докато престане да суче и тогава го слагам в леглото. Е, налагало ми се е да го правя по 4-5 пъти  Rolling Eyes докато накрая заспи наистина, но постепенно се научава.  Ей тука има още за този метод
Сега вече мога да го сложа и буден в леглото, само трябва да стоя наблизо. Пробвах и с четене и с пеене, но докато той не реши не става. Заспива до 15-20 минути. Има и трудни дни, понякога иска да ми дъвче пръста и така да заспи, или пък хленчи, ама минава. Е, все още се буди да яде по 2-3 пъти нощем, и сутрин си го взимам при мен за да поспя повече, но вече посвикнах и не се тормозя много  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 670
Вечер към 21.00 къпя, кърмя и оставям в креватчето да се приспива.

# 23
  • Мнения: 41
Mai az sum sum nai zle .zna4i do3 tia mesec  zaspiva6e dokato coka,i ot tam na tataka ne iska6e da spi kakvoto i da praveh samo pla4e6e.zaspiva6e samo na ruce .i taka do sega ne zaspiva ako ne go luleia ve4e ne znam kakvo da pravia ne pomaga ni6to .daite mi suvet molia vi... Praynig

# 24
  • Мнения: 4 242
Ако легнеш до бебчето си и така кърмейки го го приспиш дали ще се събуди като станеш? Така няма да има нужда да го местиш и будиш. Опитай!

# 25
  • Мнения: 195
Ние до 3-4 месец заспивахме на гърдата, след банята в 20ч, после будене по 5 пъти на нощ, хранене в 5-6 сутрин, игра 1.5ч и после още сън. Книгата на Ричърд Фърбър ми помогна да оправя нещата. Грешките ни са били доста - като заспива на гърдата то решава, че гърдата носи съня и без нея не знае какво да прави, като му тикам биберон докато спи, то отново асоциира заспиване с предмет в устата и като се събуди и не може да възпроизведе същите условия почва да циври, логиката е същата и ако го храните с бутилка непосредствено преди заспиване. Другото е, че това накъсване на съня рано сутринта е било понеже първата почивка е била твърде рано.
На 5-ия месец направих следното - изхвърлих бибероните, спрях да я вдигам и бутам по какъвто и да било повод нощем и сутрин като се събуди не я вдигам докато не стане 7. Отне ми точно три дни по метода на контролирания рев -- като заплаче да си иска познатите условия го оставяш 5 мин да реве и после влизаш и го успокояваш за минутка, следващия път го оставяш да реве 10 мин, после всеки следващ по 15, но не повече. На втория и третия ден съответно увеличвате тези интервали с по 5 мин. Много бързо се научават, стига да се заинатиш и да не влизаш докато не е минало време, за да може да се научи как самичко да се успокои и заспинка.

# 26
И аз смятам , че е по-добре да си създадете режим- през деня повече активност и емоции, нощно време-сън.Приспиването на ръце и други подобни създава трудно изкореним навик у детето .
Аз съм против спане с бебето в едно легло-първо и основно , защото има риск без да искате да го притиснете по време на сън,което да доведе до травма или до задушаване ;второ свикне ли -нямя отърване .

# 27
  • София
  • Мнения: 630

.А в повечето случаи той е буден по нощите.Снощи например(масажира,изкъпан,намазан)заспа около10ч до 11ч.От там нанатък ококорен,раздава усмивки,въобще играе му се до...4ч!!!И днес спахме до 1,30ч.

Здравей и от мен,
мисля, че бебчето е още съвсем малко и това постпенно ще отмине. И при бебка беше така в началото, затова я гушках и слагах върху мен. В пвечето случай действаше като приспивателно Simple Smile. Тя и досега като е неспокойна, предпочита този начин. Иначе от един месец е по-предсказуема в поведението си. През деня бодува повече и си се занимава с бебешките си неща и най-често с мен Joy, а през нощта  спи и като я усетя, че иска да яде и давам. Тя в повечето случаи изобщо не се събужда.
Успех  bouquet

# 28
  • Мнения: 5 026
 До 2 месец след къпане и хранене заспиваше сам в неговото легло.А към 3 месец започна да хитрува, та сега понякога се носим на ръце. Но все пак мисля,че е по-добре,отколкото да спи при нас.

# 29
  • Мнения: 532
Ние до 3-4 месец заспивахме на гърдата, след банята в 20ч, после будене по 5 пъти на нощ, хранене в 5-6 сутрин, игра 1.5ч и после още сън. Книгата на Ричърд Фърбър ми помогна да оправя нещата. Грешките ни са били доста - като заспива на гърдата то решава, че гърдата носи съня и без нея не знае какво да прави, като му тикам биберон докато спи, то отново асоциира заспиване с предмет в устата и като се събуди и не може да възпроизведе същите условия почва да циври, логиката е същата и ако го храните с бутилка непосредствено преди заспиване. Другото е, че това накъсване на съня рано сутринта е било понеже първата почивка е била твърде рано.
На 5-ия месец направих следното - изхвърлих бибероните, спрях да я вдигам и бутам по какъвто и да било повод нощем и сутрин като се събуди не я вдигам докато не стане 7. Отне ми точно три дни по метода на контролирания рев -- като заплаче да си иска познатите условия го оставяш 5 мин да реве и после влизаш и го успокояваш за минутка, следващия път го оставяш да реве 10 мин, после всеки следващ по 15, но не повече. На втория и третия ден съответно увеличвате тези интервали с по 5 мин. Много бързо се научават, стига да се заинатиш и да не влизаш докато не е минало време, за да може да се научи как самичко да се успокои и заспинка.
Моите уважения към д-р Фърбър,но не мисля 4е бих могла да го оставя да си реве толкова време newsm78
Така или ина4е темата е на първа страница да рапортувам. Wink
Ве4е бебо не се кокори по нощите,само за няколко дни отвикна от това.Къпим се към 20/21ч,после цока,обикновено заспива за около половин час и после пак се буди и каквото и да правя заспива 4ак към 11,30ч.Имаше всъщност една седмица,когато си заспиваше към 9ч ама отдавна не се е слу4вало.
И все още си заспива на гърда,дори и да го люшкам и се унесе после пак се разбужда аз му давам да папа и той заспива newsm78
Дори и през деня е така,не знам как ще я караме.Изключения са само случаите,когато е в кола или количката си.
и така...
Благодаря отново,поздрави

Общи условия

Активация на акаунт