90-дневна диета - килцата стопи и фиданка стани - Тема 366

  • 62 398
  • 733
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: X
Действам с малки цели. Този месец имам рожден ден и изключително много искам да видя 79,900 Simple Smile
След първата четворка явно излях доста вода и съм точно -2кг. От 84,200 на 82,200.

# 286
  • Мнения: 2 695
Пожелавам ви усмивки в гладните дни :Д
Тук не гладуваме. Целта на този режим е, освен свалянето на килограми, да се научим на балансирано и здравословно хранене. Ако някой гладува перманентно, значи не спазва правилно 90 ДД.

# 287
  • Мнения: 83
Xibalba, поздравления! 80-90 процента от желаното е страхотно постижение. От колко кг тръгна и колко си сега?

Започнах от 57,3 кг на височина 159. Преди месец тежах 54 кг, но усещам по дрехите, че съм смъкнала още - след няколко дни ще дам отчет колко точно. Simple Smile Целта ми беше горе-долу 52-53 кг, но ориентир по-скоро ми е това как изглеждам, а не как тежа, понеже тренирам 4-5 пъти седмично и това определено оказва влияние. Не вярвах, че диетата ще подейства при малко килограми за сваляне, да бъда честна, но ето - става! Hug
Като си помисля, че като глупав пубертет си въобразявах, че трябва да тежа 47-48 кг на тая ми височина... Направо лошо ми става! Тогава денонощно се сравнявах със съученички, еднакви на моя ръст, само дето не отчитах колко по-фини структури и кости имаха те, за разлика от мен. Когато преди 2 години се видях с една такава съученичка (бях отслабнала един път с 90-дневната), бях 54 и с нея изглеждахме еднакво, нищо че тя беше с едно 4-5 кила по-слаба! Така че, момичета - не гледайте кантара, не се сравнявайте с другите - второто най-вече! Различни структури, различен метаболизъм, различен тип тяло - има толкова много фактори, които трябва да се вземат предвид, че...
Мисълта ми като цяло е, че ние си поставяме една цифра като цел, позволяваме ѝ да диктува живота ни, без да осъзнаваме, че това тегло може и да не е най-здравословното за нашето тяло! То си знае работата, не се вторачвайте в тъпия кантар! Може да става по-бавничко, но ще стане! Не сме натрупали тия кила за ден-два, нали? Hug

Mother of PrincesS, добре дошла и от мен! Ще постигнеш желаното, не се съмнявам! Само напред и успех! Hug

# 288
  • Мнения: 27
Пожелавам ви усмивки в гладните дни :Д
Тук не гладуваме. Целта на този режим е, освен свалянето на килограми, да се научим на балансирано и здравословно хранене. Ако някой гладува перманентно, значи не спазва правилно 90 ДД.

Може би просто аз тренирам повече от другите и метаболизмът ми е по-бърз. 90 ДД Е глад. Плодов ден? Даже и с ядки е глад. Само 2 плода до обяд? За трениращ интензивно човек е изтезание. За нетрениращ не е. Въпрос на начин на живот!

# 289
  • Мнения: 34
Старт 01.11, 60 кг, цел 55 кг. Няма да правя 90 дни, а 45 т.к. за празниците искам да не съм на режима. Възможно ли е да постигна желания резултат според вас? Преди години спазвах диетата 60 дни и имаше желания резултат.

# 290
  • Мнения: 2 695
Пожелавам ви усмивки в гладните дни :Д
Тук не гладуваме. Целта на този режим е, освен свалянето на килограми, да се научим на балансирано и здравословно хранене. Ако някой гладува перманентно, значи не спазва правилно 90 ДД.

Може би просто аз тренирам повече от другите и метаболизмът ми е по-бърз. 90 ДД Е глад. Плодов ден? Даже и с ядки е глад. Само 2 плода до обяд? За трениращ интензивно човек е изтезание. За нетрениращ не е. Въпрос на начин на живот!
Не разбирам тогава защо се мъчиш с 90 ДД, след като си непрекъснато гладна? Какво ще стане когато приключиш с режима? Ще се върнеш към нормално хранене и килата ще литнат нагоре, защото с диети базирани на глад се случва точно това накрая.
Както и да е, решението си е твое да гладуваш.

# 291
  • Мнения: 27
NoMe, отслабва се само с глад. Даже и на 1500 кал. съм гладна. Не съм гладна само когато ям поддържащи кал. Даже и малък дефицит е глад. За някои хора повече, за други не. Да отслабнеш без глад, е невъзможно от чисто научна гледна точка. Дефицит=глад, повече калории=качване, подд. калории=оптимална ситост и подд. на тегло.  

Това, което имаш предвид ти, е отслабване с чувство за комфорт в ежедневието. Аз го имам, защото съм се примирила с глада, а и не се настървявам. Примирила съм се, че трябва да ям по-малко, за да отслабна и съм доволна от това, имам енергия за ежедневието си.

# 292
  • Мнения: 13 768
Това за глада е малко пресилено Simple Smile 90дневната е от щадящите диети, хапва се нормално и от всичко. Е, има някакъв ред, който омръзва, и известни ограничения, но в сравнение с повечето други диети, направо е песен.
Чувството за глад ще изчезне след няколко четворки. Плодовият ден също става поносим, дори приятен в един момент. На мен след първите 2-3 седмици ми стана любим!

Моят резултат е -6 кг за трите месеца. На повече се надявах, но пък колкото толкова Simple Smile
Започнах почивката, която при мен завършва с провал обикновено, така че доста ми е притеснено. Дано не си ги върна тези изстрадани 6 килца, че и да кача допълнително Sad

# 293
  • Мнения: 83
Глад, от научна гледна точка, е състояние, при което в организма не постъпват достатъчно вещества, за да се поддържа телесната хомеостаза, т. е. нормални функции. Лек калориен дефцит не е равносилно на глад.
В повечето случи това чувство на "глад" по време на режим, е породено от факта, че стомасите ни са се разширили от прекомерна консумация на храна и е необходимо време да се свикне с по-малко (а всъщност нормално) количество храна.
Ако наистина се тренира пък толкова интензивно, винаги може да се смени режима, избор - бол. А може и тренировките да се нагодят спрямо съответния ден - кому е нужно да тренира тежко всеки божи ден?! Тялото има нужда и то по-леки тренировки, и от почивка - и ето тук имаме плодов ден, който е идеален за това!

# 294
  • Мнения: 2 126
Здравейте!
Отдавна не съм писала. Моят режим приключи на 15 октомври с минус 13 кг. В първата седмица от почивката свалих още един. До момента (20 дни почивка) поддържам тези цифри. През последните 3-4 дни съм с малко прегрешения,но ще изчистя ако има плюсове. Утре ще карам плодов а понеделник първи воден от почивката и 4 ти от началото на режима. Доволна съм😍

# 295
  • Мнения: 1 008
Какви бяха правилата на почивката?  newsm78

# 296
  • Мнения: 83
Най-общо:
Пак се храниш разделно, но може различна група за обяд и вечеря - например на обяд яйца, вечеря - картофи (вечерята пак е по-малко от обяда като количество и без хляб, освен ако не е въглехидратна, разбира се). Закуската си остава плод. Един път седмично плодов, един път месечно - воден.
Преди години в темата се позволяваше и 1-2 пъти седмично смесване на различни групи по време на почивката, сега като че ли се отрича, но не пречи да пробваш как ще ти се отрази. Hug Все пак все някога ще се наложи и да посмесим (ех, мусака, мъко моя... Joy)

# 297
  • Мнения: 1 008
Мусаката беше първият ми грях Grinning Благодаря ти, Xibalba Stuck Out Tongue

# 298
  • Мнения: X
Вечер съм много гладна хора. Кога ще ми мине този вечерен глад не знам., то дори не е глад в стомаха, ами просто ми липсва похапването пред телевизора, удоволствието от храната ми липсва.
За протокола ми е ден шести.

# 299
  • Мнения: 1 008
Дръж фронта !!! Лягай да спиш !!!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт