На море в Гърция 2017 - IV

  • 116 832
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 055
Това, макар и малко ми припомня за следния разговор между мен и кардиолог - казвам му, че понякога се будя с някаква тревожност /без конкретна причина, просто задължения, отговорности, но не жизнено важни/. Бях му споменала, че преди прегледа бяхме на простичка почивка в Гърция - той ме попита - там как се будеше? Естествено, отговорът ми беше - идеално - нито тревожност, нито високо кръвно, нито ускорен пулс. И неговият отговор беше - ами заминавай пак там, далече от всичко, което ти предизвиква тези симптоми:satisfied:

# 76
  • Мнения: 896
Ето някоя друга снимка и от мен от Торони:












# 77
# 78
  • Мнения: 943
Всъщност не е никаква тайна - мястото е Икария. И го избрах, защото ме плени по някакъв необясним начин. Може би, защото е по-диво и със запазена природа. Но такива места има и други, а на мен ми се ходи точно там. В действителност бих се радвала, ако има хора с преки впечатления във форума, защото са много полезни. Но дотук не открих. Може и някои да не искат да разказват по различни причини.
Планирам го за юни следващата година, а до тогава има доста време. Дано всичко да е наред и да можем да осъществим пътуването. А после обещавам да разказвам и да показвам снимки.
Чак пък да не е посещавано?Аз съм била на Икария даже и на Фурни преди много време.Ако не обичате дивото не тръгвайте към тях.на мен ми допадат.Колкото и да е диво си има всичко.фериботи,летище,плажове,таверни.Камъни скали и места за разходки Халари.да не говорим за кристалната вода.Има даже и Сейшели ха.Църкви и руини.Не напразно тук е паднал Икар та и името от него.

# 79
  • Мнения: 11 240
Змия, не си права изобщо Sunglasses
Още да пуснеш!

# 80
  • София
  • Мнения: 12 013
Веднага изпълнявам


Все още сме по бански на плажа. Водата става за бързо топване.

# 81
  • София
  • Мнения: 12 013


След малко трябва да тръгваме Sad

# 82
  • София
  • Мнения: 13 263


След малко трябва да тръгваме Sad

Не мога да разбера каква е тази сянка? Риба някаква ли е? И колко е голяма?  Shocked Иначе е прекрасно като е така безлюдно!  Hug Жалко, че водата става само за бързо топване! Sad

Миленка, Ваня, прекрасни снимки!

# 83
  • София
  • Мнения: 12 013
Сянката е от каяка ни. А ние сме на него. Дълъг е 4 метра.

Оказа се, че става не само за топване, а и за плуване. 27 градуса бе днес.

# 84
  • София
  • Мнения: 13 263
Сянката е от каяка ни. А ние сме на него. Дълъг е 4 метра.

Като каза, видях каяка, че и вашите фигури.  Laughing Преди това оприличавах сянката на риба.  hahaha  hahaha hahaha

# 85
# 86
  • София
  • Мнения: 1 736
Цитат
Чак пък да не е посещавано?Аз съм била на Икария даже и на Фурни преди много време.Ако не обичате дивото не тръгвайте към тях.на мен ми допадат.Колкото и да е диво си има всичко.фериботи,летище,плажове,таверни.Камъни скали и места за разходки Халари.да не говорим за кристалната вода.Има даже и Сейшели ха.Църкви и руини.Не напразно тук е паднал Икар та и името от него.
Точно заради тези неща ми се ходи там. Мисля, че е уникално място.
Krisimor ако имаш конкретни съвети относно пътуването до Икария (мисля да ползваме обиколното фери на Хеленик от Кавала) или за някое специално място на острова, ще се радвам да ги прочета (може и на лично)!

# 87
  • Мнения: 11 240
Ох, много обичам начина, по който българските медии си сглобяват заглавията (то това важи и за вестниците в Гърция, и в UK, и на повечето места...) Не вярвам на някой да му се накриви шапката, че ще плаща 50 стотинки повече на нощ.

В Гърция от известно време тече далеч по-значително поскъпване заради нарасналата данъчна тежест (а и заради големия ръст на туризма, в който търсенето изпреварва предлагането), според мен става дума за поскъпване между 20 и 50% в различните региони в рамките на 5-6 години.

# 88
  • Мнения: 943
Цитат
Чак пък да не е посещавано?Аз съм била на Икария даже и на Фурни преди много време.Ако не обичате дивото не тръгвайте към тях.на мен ми допадат.Колкото и да е диво си има всичко.фериботи,летище,плажове,таверни.Камъни скали и места за разходки Халари.да не говорим за кристалната вода.Има даже и Сейшели ха.Църкви и руини.Не напразно тук е паднал Икар та и името от него.
Точно заради тези неща ми се ходи там. Мисля, че е уникално място.
Krisimor ако имаш конкретни съвети относно пътуването до Икария (мисля да ползваме обиколното фери на Хеленик от Кавала) или за някое специално място на острова, ще се радвам да ги прочета (може и на лично)!
То няма кой знае какво за гледане важна е тръпката и усещането на острова.В Касикия има една интересна църква в скалите.като гъба е
на място стават готини панаири и веселби ако уцелите.Ние бяхме близо до плажа Нас Студио Артемис и имаше много нудисти беше пълно и с таверни наоколо
Голям плаж е Фарос но вижте и Сейшелите в  Манганити.Ако комбинирате и с Фурни идете на Псили Амос още по-голямо спокойствие е на Фурни

# 89
  • София...........
  • Мнения: 959
Здравейте Simple Smile
Момичета, малко странен въпрос ще пусна и не много по темата, но мисля само вие можете да ми помогнете Yum
Никога не съм рискувала да ходя в БГ на гръцки ресторант, но сега се налага ...
Аз трябва да избера заведението като няма значение как са цените и в коя част на София е. Искам кухнята да е максимално автентична, да си е вкусно като в Гърция и обстановката да е хубава. Може да е с жива музика , може и без.
Кой Гръцки ресторант ще ми препоръчате в София?

Благодаря Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт