Стените в коридора

  • 9 283
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 951
Здравейте!

Още не съм стигнала до коридора и имам много време до тогава, но понеже обичам да си имам план за всичко, днес се замислих за това, че нямам идея какво да правя с тези стени.

Бившите собственици на апартамента са облицовали едната стена с корк, а другата само с тапети. Коркът си седи и то е залепен толкова здраво, че и с динамит няма да мога да го махна. Grinning А иначе е много грозен... кафяв, тъмен и на квадрати. Sad Не съм убедена, че ще хване латекс като хората. Чудя се тапети ли да слагам, да търся начин да облицовам с някакви депронови плоскости... ламперия категорично не искам. Какви идеи ви хрумват на вас?

За пода мисля, че реших вече - ще си харесам полиран гранитогрес - някакъв, който визуално наподобява мрамор. Вече разгледах няколко сайта и си харесах този: http://baniamechta.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%B … 1-harmony-marron/

Дотогава може и да харесам друг, но все подобни ми хващат окото.

Интересно ми е вие как сте си решили въпроса с коридора. Simple SmileSimple Smile

# 1
  • Мнения: 39 208
Щом си избрала цвета на пода да е тъмен, е добре да направиш стените по- светли. Корковата стена до тавана ли е с корк?
Ако е само до определено ниво бих сложила облицована кожа с дунапрен и под нея пейка за по- лесно обуване. Но зависи и колко е дълго и широко самото антре. Ако на тази стена може да се сложи портманто няма да се вижда много от корка. Дай да видим за какво става въпрос в действителност!

# 2
  • Мнения: 1 787
Може да облицоваш корка с ламиниран паркет, напоследък е доста често използвана техника и стои добре. Във всички случаи ще е по-добре от корка. Плочките ми харесват, внимавай само, питай дали не се пързалят, когато са мокри. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 40 725
Коркът е изключително практична облицовка - здрава, не се цапа, изолира, не гние, държи на мокро, не се очуква от случаен удар с ръба на някой мебел.... Не знам дали има равна по практичност облицовка, но щом не ти харесва няма какво да се говори. Иначе би могъл отгоре да залепиш друг вид корк, има и доста красиви.

Аз избрах декоративна мазилка. Скъпо е, но е несравнимо по-ефектно и практично от латекса. Обаче ако се нарани с нещо остро поправката м може да е трудна. Обаче стои страхотно.

# 4
  • Мнения: 19 821
Аз бих препоръчала да опиташ да освежиш корка с байц за дърво. Има такива на водна основа, аз лично по този начин освежих библиотеки и скрин. Ползвах бордо и зелено за различните мебели. Получи се доста свежо. В твоя случай ти спомена тъмен корк, може да пробваш с тези цветове.
От тук съм купувала байц: https://goo.gl/omGxfH.
Но има и на други марки.

# 5
  • Мнения: 794
Здравейте, ще ви следя, че и на мен ми предстои антрето. Като цяло го оставих за последно, защото беше боядисано, но след поправката на първите врати ( сега ще се изкъртят и до 20 дни ще ми сложат едни нови турски) от няколко броя некадърни дърводелци, които май само ми взеха парите, щото нищо не направиха,  така ми го очукаха и нарязаха с трион , после следваха вкарване на плоскости, всичко се складираше и подпираше на стените му, че си казах , че то вече ще е последното нещо, което ще се пребоядиса , при вече готови други стаи. Иска ми се да направя нещо интересно с него, и мисля едната стена да е с декоративна мазилка, с тях обаче не съм запозната.
Черна Станция, може ли да кажеш ти каква избра, как се поддържа, или само се внимава да не се нарани?Май се прави само една стена, че с другите става претрупано.  А и при мен едната стена само ще е свободна, защото на една ще има вграден гардероб, а на друга портманто. Мисля си някъде да сложа и едно голямо огледало някъде, да "отвори" малко помещението Laughing

# 6
  • Мнения: 40 725
Черна Станция, може ли да кажеш ти каква избра, как се поддържа, или само се внимава да не се нарани?Май се прави само една стена, че с другите става претрупано.  А и при мен едната стена само ще е свободна, защото на една ще има вграден гардероб, а на друга портманто. Мисля си някъде да сложа и едно голямо огледало някъде, да "отвори" малко помещението Laughing

Никак не се поддържа. Ако случайно се изцапа (не се е случвало още) се мие. Майсторът каза, че това била най-яката мазилка и можело да я мия и с пароструйка Mr. Green
Аз съм направила цялото антре така и не е претрупано, много си е хармонично даже и се връзва много добре с вратите. Нещо подобно на това на картинката, но релефът е някакси повече на чертички, а не на петна и текстурата е по-равномерна и изглежда по-равно и гладко. Основата е много светло бежева, а вдлъбнатините леко по-кафяви.

# 7
  • Мнения: 794
Черна Станция, може ли да кажеш ти каква избра, как се поддържа, или само се внимава да не се нарани?Май се прави само една стена, че с другите става претрупано.  А и при мен едната стена само ще е свободна, защото на една ще има вграден гардероб, а на друга портманто. Мисля си някъде да сложа и едно голямо огледало някъде, да "отвори" малко помещението Laughing

Никак не се поддържа. Ако случайно се изцапа (не се е случвало още) се мие. Майсторът каза, че това била най-яката мазилка и можело да я мия и с пароструйка Mr. Green
Аз съм направила цялото антре така и не е претрупано, много си е хармонично даже и се връзва много добре с вратите. Нещо подобно на това на картинката, но релефът е някакси повече на чертички, а не на петна и текстурата е по-равномерна и изглежда по-равно и гладко. Основата е много светло бежева, а вдлъбнатините леко по-кафяви.

Благодаря!

# 8
  • Мнения: 6 951
Щом си избрала цвета на пода да е тъмен, е добре да направиш стените по- светли. Корковата стена до тавана ли е с корк?
Ако е само до определено ниво бих сложила облицована кожа с дунапрен и под нея пейка за по- лесно обуване. Но зависи и колко е дълго и широко самото антре. Ако на тази стена може да се сложи портманто няма да се вижда много от корка. Дай да видим за какво става въпрос в действителност!
Честно казано не ми се иска да снимам, в момента положението е плачевно - като всеки стар панел, предполагам. Коркът е до горе и слава богу е на стената, където ще бъдат закачалчиците, огледалото и шкафа за обувки, но мен не ми се иска да го оставям въпреки това. Предполагам, че ако е поставен от кадърни майстори би могъл да стои приятно, но имам подозрения, че нашите са се опитвали сами. Също предчувствам, че са го лепили с C200 и няма да се махне без концентрирана сярна киселина и шаманска молитва. Grinning
Широчината на това, което ще бъде антре е 140 см, а дължината 350 см. Иначе самия коридор си продължава към вратите на кухнята, банята, едната спалня и тоалетната.

Маделин, ламинирания паркет за стена е готин, но твърде много ми напомня на ламперия. Все ми се иска да стане някак светло особено предвид тъмния под. Simple Smile

ЧС, интересно, не бях попадала на такава мазилка досега. Дали би могла да се нанесе върху корк? За обикновен байц поне, доколкото видях не се получава заради характерната... пориозност? на корка (друга дума не ми идва).

# 9
  • Мнения: 39 208
Може да питаш някой майстор, дали ако залепиш обикновени тапети после върху тях дали ще може да се направи тази мазилка. Но щом е на стената с портманто, има варианти да го скриеш. Дори с по- голямо огледало, пейка(пейка с облицована облегалка), гардеробчето, после малко снимки и готово.

# 10
  • Мнения: 40 725
ЧС, интересно, не бях попадала на такава мазилка досега. Дали би могла да се нанесе върху корк? За обикновен байц поне, доколкото видях не се получава заради характерната... пориозност? на корка (друга дума не ми идва).

Коркът има повърхностна обработка с восък или лак и едва ли ще държи. Но ако се изшлайфа с шкурка (и машина) после мисля, че може да се шпаклова с мрежа. А върху шпакловката всичко става.

# 11
  • Мнения: 13 182
Интересно защо са го сложили този корк само там, дали не е за изолация на външна стена? Обикновено за това се ползва.

# 12
  • Мнения: 6 951
Интересно защо са го сложили този корк само там, дали не е за изолация на външна стена? Обикновено за това се ползва.
Не, те поначало са били луди маниаци на тема корк. Има и по външни стени, и по вътрешни (избрани на случаен принцип), и на врати, на някои шкафове, на усвоеното на усвоената тераса в хола... когато им е било скучно и са искали да променят нещо вместо фолио за мебели са си залепяли корк с Ц200. Grinning

Имат и други оригинални похвати в интериорния дизайн като тапети по тавана в някои стаи (в случая в коридора и спалните) и някакви странни дървени ламперии под прозорците като с особен хъс са редили тухлички (за сега не е установено дали наистина са тухли или нещо подобно), за да намалят отвора на прозорците и да го позиционират по-високо. Подозирам 2 варианта: а) да са имали силен страх от височини и да им е било нервно да имат нормални прозорци; б) искали са да спестят малко от дограмата.

Сред вече несъществуващите им идеи се нареждат и изключително зловещи, старинни огледала, сякаш излезли от реквизита на хорър филм и мини хладилник, вграден (висящ и вграден) в стената в хола. Явно не са харесвали особено и слънчевата светлина, защото в кухнята бяха вградили едни обемисти горни шкафове, които почти изцяло закриваха прозорците и преди да ги махнем беше тъмно като в килер.

# 13
  • Мнения: 137
Бих махнала корка по някакъв начин. На мен също не ми допада. Новият ни коридор ще е изцяло бял - едната стена е с тухлена облицовка, другата с гланцов латекс, вратите също са в нюанс на бялото (сибирска лиственица се води цвета Grinning ),  по-топъл тон е ламинатът.  В общи линии аз исках да е така,  скандинавски стил...единсвените цветове, които ще вкарам от картини, декорации и цветя са зелено и черно.

# 14
  • Мнения: 2 420
Здравейте!

Още не съм стигнала до коридора и имам много време до тогава, но понеже обичам да си имам план за всичко, днес се замислих за това, че нямам идея какво да правя с тези стени.

Бившите собственици на апартамента са облицовали едната стена с корк, а другата само с тапети. Коркът си седи и то е залепен толкова здраво, че и с динамит няма да мога да го махна. Grinning А иначе е много грозен... кафяв, тъмен и на квадрати. Sad Не съм убедена, че ще хване латекс като хората. Чудя се тапети ли да слагам, да търся начин да облицовам с някакви депронови плоскости... ламперия категорично не искам. Какви идеи ви хрумват на вас?

За пода мисля, че реших вече - ще си харесам полиран гранитогрес - някакъв, който визуално наподобява мрамор. Вече разгледах няколко сайта и си харесах този: http://baniamechta.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%B … 1-harmony-marron/

Дотогава може и да харесам друг, но все подобни ми хващат окото.

Интересно ми е вие как сте си решили въпроса с коридора. Simple SmileSimple Smile

Да не забравиш да си направиш застраховка против всички видове счупване - на глава, на крака, на ръце ...

Иначе коркът е много противно нещо. Поема миризми и като цвят стареее и става на лекета.Пробвай да го махнеш.
Пиши и в някой мъжки форум, може да имат идея как да стане.

Общи условия

Активация на акаунт