Списъци за покупки

  • 8 031
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 513
Това бадемово масло незнам как ще го ползваш, аз не бих. Толкова хубава специализирана козметика има, няма смисъл да експериментираш с бебето си.
Ние спим с лятно чувалче, защото в началото ме беше страх да не би със завивката да се задуши, а и той постоянно я изритваше. Много по- удобно е. Сега за зимата съм вземала по- дебело.
Бебчо спи в креватчето си, но когато мъжа ми дава нощни смени или пътува си го гушкам при мен.
Колкото до кърменето, няма как да е безпроблемно.... разранени зърна, запушени канали, съобразяване с храна, напитки, лекарства.... евала на майки, кърмещи до годинката. Не е за мен и тайничко се радвам, че ми спря кърмата... беше ужасно изживяване за мен (сега някои ще ме нападнат, но така го изживях аз) и сега като чета из фб страници и форуми как някой майки немогат да излязат на разходка, защото бебо се дере и иска цицка или че нищо друго не го успокоява освен кърмене. Да не мръдна никъде и да съм подвижна млекодайна, мерси.
Храня го с АМ - наддава добре, следя колко яде, не се е разболявал (да чукна на дърво). Така че не е края на света, ако не кърмите. Blush

# 16
  • Мнения: 30 802
В специализираната козметика често има точно...бадемово масло.

А причината е, че бебето се люспи като гущерче.

# 17
  • Мнения: 1 985
Пробвай бадемовото масло и виж как ще понесе на кожата на бебчето, живи и здрави. Така или иначе повечето бебешки козметики съдържат бадемово масло. Аз лично ползвам Веледа и до момента съм доволна.
При нас леглото на бебка е залепено за нашето и през нощта сама идва да се гуши в мен.
Кърменето си е зор, или поне при мене беше. Бебето не сучеше ефективно, аз бях постоянно със запушени канали и температура. Тежко приех факта, че не се получава, но като се успокоих и видях, че нищо и няма от АМ- то, цялото семейство заживяхме по- спокойно.
Подкрепям съвета за слинг, в последствие раница - при мен най- критичните периоди сме ги изкарвали залепени в раницата.
Успех с бебчето, дано е кротко и поспаливо!

# 18
  • Мнения: 32
Аз съм чувала добри неща за бадемовото масло, но все пак не е ли най-добре с специална козметика?

# 19
  • Мнения: 30 802
Какво мислиш, че й е "специалното" на тази козметика? Дори си съдържа парфюмни съединения, синтетични.

Едно време в отчетните теми имаше предълги списъци с козметика за по 200 лева. Да, ама не се знае как ще му понесе на бебето. То расте бързо, кожата му се изменя- няма какво да му мажеш и лекуваш толкова, състоянието на кожата зависи повече от вътрешни фактори.

На 2 от 3те бебета не им понасяше Судокрем, третото не може без него, но пък няма ефект от Мустела.

# 20
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
и сега като чета из фб страници и форуми как някой майки немогат да излязат на разходка, защото бебо се дере и иска цицка или че нищо друго не го успокоява освен кърмене. Да не мръдна никъде и да съм подвижна млекодайна, мерси.

Това е абсолютно несериозно! Кърменето (освен ако нямаш някакъв огромен проблем) по никакъв начин не ограничава разходките. Още повече ако използваш и слинг. Най-голямата ми дъщеря беше в един момент на смесено хранене, така че го казвам с опит и от двете страни.
Иначе бих посъветвала авторката да не тръгва от сега с негативна нагласа. Не всяко кърмене е съпроводено от дискомфорт и зверски ограничения. Пробвайте, ако не стане веднага - посъветвайте се с консултант по кърмене и чак тогава вземете решение дали ще продължите.

# 21
  • Мнения: 513
и сега като чета из фб страници и форуми как някой майки немогат да излязат на разходка, защото бебо се дере и иска цицка или че нищо друго не го успокоява освен кърмене. Да не мръдна никъде и да съм подвижна млекодайна, мерси.

Това е абсолютно несериозно! Кърменето (освен ако нямаш някакъв огромен проблем) по никакъв начин не ограничава разходките. Още повече ако използваш и слинг. Най-голямата ми дъщеря беше в един момент на смесено хранене, така че го казвам с опит и от двете страни.
Иначе бих посъветвала авторката да не тръгва от сега с негативна нагласа. Не всяко кърмене е съпроводено от дискомфорт и зверски ограничения. Пробвайте, ако не стане веднага - посъветвайте се с консултант по кърмене и чак тогава вземете решение дали ще продължите.
Не съм минала през това, но съм в 2-3групи във фейсбук и отчетната тук и чета от какво се оплакват момичетата. И как повтарят, че им писнало и се държат само заради детето. Даже едната майка цеди и дава от шише, за мен това си е живо наказание.

# 22
  • Мнения: 822
момичета, взех и пеленки и лигавничета за да го бърша. взехме и кантар да го мерим дали наддава. взехме някакво легълце, но е грозно според мен и наистина ще го ползваме в краен случай. Искам да спи при нас бебето, за да сме сигурни, че е ок. а понататък ще искам да организираме красиво легълце, от дърво. просто първите месеци много ми се иска да имаме всичко ако ще и грозно, за да се научим с мъжа ми какво да правим същественцето, защото и двамата нямаме идея как се гледа бебе. пък после лека полека ще гледаме и естетика.

 има си шапчици и за навън и завкъщи. още се тревожим за козметиката. за кърменето/некърменето ще вземем и за двата случая да ги покрием. майка ми ме съветва поне мъничко да се пробвам да покърмя.

Взех и слинг, но наистина много йогийско ми идва. аз връзките си едвам връзвам.

Засега се надявам всичко да сме покрили.

# 23
  • Мнения: 30 802
...какви са тия шапки вкъщи?

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ако има колики слинга е разкошно нещо. Simple Smile
Иначе и аз малко се озадачих от шапките за вкъщи. Anguished

# 25
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Еластичен слинг се връзва изключително лесно! Smiley
Само трябва малко осведоменост и малко практика.

Заповядай в нашата тема, има и група във фейсбук, библиотеки с различни носилки, срещи ... саможелание да има човек  Smiley

Кантарът е една абсолютно излишна вещ. Имай предвид, че кърмените бебета не ядат под час и еднакви количества, а дори и на АМ, непрекъснатото мерене може само да те филмира, нищо друго.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аз пък не смятам кантара за излишна вещ, поръчах си и аз един.
След като всеки педиатър знае само "Дохранвай с АМ" , и само филмират хората с тези неща, предпочитам да следя по някакъв начин какво се поема. Искам поне 2-3 дена да следя какво поема като кърма от мен.
То от толкова стрес без кърма ще остана най- накрая. А варианта с изцеждането не ми харесва.
Според мен всеки сам си преценя, но съм съгласна че няма нужда предварително да се купи.

# 27
  • Мнения: 30 802
То 2-3 дни в родилното се вижда как са нещата, там ги мерят. След това визуално се вижда дали наддава- гледаш му ушите и ако вече не са прозрачни, значи трупа тлъстинки:)

# 28
  • Мнения: 1 872
Препоръчва се бебето да си спи в собственото легло. При вас има шанс да падне или да го затиснете, докато спите.

# 29
  • Мнения: 513
С този кантар, освен да се побъркаш, нищо друго няма да стане. Grinning ще има след всяко хранене и акане да го теглиш, по- добре го върни, че ще се филмираш много Grinning
Подкрепям горния пост!!! Бебето трябва да спи отделно. Я ще вземеш ти да го затиснеш, я мъжа ти да се завърти да го удари.... като сложиш бебето в леглото му и си лягаш и спиш спокойно 2-3 часа.
Аз сега вземам сина ми само когато ММ дава нощни или командировка... кошмарни вечери са ми, немога да мигна.... ее на, пак сега е на леглото... Grinning
Тук до Варна в едно село една майка уби детето си така.... лягала вечер и му давала да цока, обаче заспала и го задушила с гърдите си Confused така, че не е майтап работа

Общи условия

Активация на акаунт