Плетем красоти за топлите дни .. тема 96

  • 90 184
  • 735
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 7
Здравейте дами!
Доста търсих из нета, но смятам, че тук ще получа информация, за това което искам да питам.
Мога да плета само на два шиша (обръч или куки) и ме интересува има ли техника за плетене на кръгове, както при едната кука?
Благодаря ви!

# 301
  • Мнения: 6 972
Здравейте дами!
Доста търсих из нета, но смятам, че тук ще получа информация, за това което искам да питам.
Мога да плета само на два шиша (обръч или куки) и ме интересува има ли техника за плетене на кръгове, както при едната кука?
Благодаря ви!

Не зная как се плетат кръговете на една кука, но аз изплетох пуловер и блуза на обръч в кръг. Това ли те интересува? Кажи какво ще плетеш ?
Започва се така - нанизваш на обръча 1 бримка повече от необходимите. След това прехвърляш първата нанизана бримка от лявата на дясната игла и над нея премяташ и изпускаш последната нанизана бримка. Вече стават с 1 бримка по-малко - т.е. колкото са ти необходими. После връщаш първата отново на лявата игла , слагаш маркер за удобство - кръгът е затворен и започваш да плетеш втория ред.

А има и техника за плетене на куха тръбообразна плетка.

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 17:07 от Diorela

# 302
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте дами!
Доста търсих из нета, но смятам, че тук ще получа информация, за това което искам да питам.
Мога да плета само на два шиша (обръч или куки) и ме интересува има ли техника за плетене на кръгове, както при едната кука?
Благодаря ви!





Какво искаш да направиш, да изплетеш?

# 303
  • Мнения: 7
Здравейте!

Прилагам снимка на кръг, който искам да мога да изплета на две куки

# 304
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 182
Здравейте!

Прилагам снимка на кръг, който искам да мога да изплета на две куки


не съвсем същият, но поне е кръг Simple Smile

https://www.tejiendoperu.com/dos-agujas/t%C3%A9cnicas-generales/ … ndo-con-5-agujas/

# 305
  • Мнения: 6 972
Здравейте!

Прилагам снимка на кръг, който искам да мога да изплета на две куки


Всъщност на тебе ти трябва техника за плетене на мильо на 5 куки. Кръгът се започва на 1 кука, минава се на 5, а като стане голямо - на обръч.
Ето едно описание  със снимки http://www.club-rukodelie.com/needls/modeli/acs/salf.html
Търси на руски :  Салфетки связанные спицами
Рускините са големи майсторки.
Но ако не можеш да плетеш на 5 куки, пробвай първо с чорапи, че да свикнеш да ги държиш. В началото доста се изхлузват, докато им хванеш цаката.

Срещала съм в тубата да правят такива стъпенки и килимчета от много дебели прежди само с пръсти, без куки. Техниката е подобна като плетенето на шаловете на ръка.

Кажи все пак какво искаш да изплетеш. Стъпенки с дебела прежда, или мильо с тънък конец. Има значение, така е много трудно да се гадае. Ако  кажеш конкретно, ще получиш много по-точни съвети.

# 306
  • Мнения: 7
По принцип плета кръгли пуфове (отоманки). Знам стандартната техника, но тя не позволява се сложи цип, за да се маха плетката и да се пере. Работя ги с прежда макарони - от рециклирани тениски. Търся нова техника, с която да правя две кръгли капачета за отгоре и отдолу, които да се разкопчават с цип. 

# 307
  • Мнения: 6 972
По принцип плета кръгли пуфове (отоманки). Знам стандартната техника, но тя не позволява се сложи цип, за да се маха плетката и да се пере. Работя ги с прежда макарони - от рециклирани тениски. Търся нова техника, с която да правя две кръгли капачета за отгоре и отдолу, които да се разкопчават с цип. 
Това е много интересно, дай снимка да им се порадваме.  На мене ми се струва твърде дебела преждата за пришиване на цип.  Но може да опиташ да плетеш кръг с нея на ръка, без куки. Има разни техники.


# 308
  • София
  • Мнения: 439
Благодаря на момичетата, които помагаха при избора на прежда за бебешка пелена в края на предишната тема. Събитията, обаче се стекоха не по план и се наложи дълго да полежа в болница. За щастие, всичко завърши благополучно и юнака е налице 😍. Но докато мине еуфорията и замайването от недоспиване, зимата мина. Затова започнах лятна памучна пелена, която почти завърших. От лявата страна плета с отделно кълбо зелена прежда, като за да не се получават дупки увивах двата конеца един около друг, но ако си има специален начин моля споделете. Свърши ми зелената прежда и ще поръчам още едно кълбенце, но като цяло е почти готова : http://higher.snimka.bg/hobby/pletiva-i-drugi.5127010.38581338.
Сега дъщерята иска светло розова пола и съм харесала едно лесно моделче:  https://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8022&cid=19
Но искам да е от памук, коя прежда да избера? Колебая се между Alize Bella и Performance Cotton Queen. Други харесах, но нямат светло розов Sad

Последна редакция: чт, 03 май 2018, 13:03 от higher-up

# 309
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 482
Да ти е жив и здрав юнака! Страхотни цветове си избрала за пелената. Много са ми любими.

Плела съм с Ализе Белла, много нежна и тънка е, обаче голямо плетене те чака с тая въртяща се пола. Може би най-долу ще са над 400 бримки на кръг за най-малкия размер. Но пък заради щастието в очите на детето си заслужава Smile

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 754
Жива и здрава и ти и децата, дано лошото е минало. В момента плета с тази прежда https://performanceyarn.com/produkt/dainty-cotton-2/ но на една кука. Преждата е страхотна, а на две куки ще е още по хубаво и нежно

# 311
  • Мнения: 6 972
Вече изплетох втора дреха - една памучна блуза, пак без шевове. Много се радвам. Стана добре.
Може ли да се пере в пералня с центрофуга ? Преждата е 100% памук.

Дай да видим блузата, да може на 40 градуса пера аз

Ето снимка. Цветовете не са съвсем същите, но карай.  Днес ми я харесаха, кефя се Simple Smile

Скрит текст:



ПС Бях пуснала снимките, но нещо май ги изтрих без да искам.

# 312
  • Бургас
  • Мнения: 754
Диорела, много ти е хубава блузката и лятна блузка да си направиш с такава кръгла платка

# 313
  • Мнения: 6 972
Диорела, много ти е хубава блузката и лятна блузка да си направиш с такава кръгла платка
Много ти благодаря, Хриси! Тя и тази става за лятото, с 3/4 ръкав е, но не успях да снимам добре. Чувствам се много уютно в нея и започнах втора памучна, но я правя леко по-различна, че да не са съвсем еднакви. Може би по-натам ще се науча и по кройки, но за сега кръгли и реглани, без шевове, че ми е по-лесно.
Би ли пуснала схемата на белия шал от 3-ти ред, 1-ва снимка? Ажурчето много ми харесва.


higher-up, да са ти живи и здрави дечицата и много да те радват. Пеленката е прекрасна с тези свежи цветове!

# 314
  • Бургас
  • Мнения: 754
Това ли имаш предвид? Това е пончо, плетеници и дупки /свивка и наметка/

Общи условия

Активация на акаунт