Плетем красоти за топлите дни .. тема 96

  • 89 974
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 754
Момичета, помощ! Хванах да плета детската жилетка, която някой пусна по рано. Всичко е показано добре на клипчето, но реших да я правя с 110 бримки като за моето дете. Абсолютен лайк съм. Направих 6-7 реда, вече бях на листата. Но изпуснах бримка и не можах да се оправя, т.к там има разнородни бримки, някои с премятане. Накрая се ядосах и я разплетох. Имам само една пелена на една кука направена досега. Но там беше лесно ако изпуснеш нещо или не преброиш нещо като хората. Някакъв съвет можете ли да ми дадете?




Не е толкова фатално, продължаваш да плетеш или така се хваща изпусната бримка

# 61
  • София
  • Мнения: 5 654
Полата е убиец, Хриси! Майсторка си!

Разкажи малко повече за мочилата, че съм хвърлила мерак на такова нещо да правя, с каква прежда я плете (марка, дебелина, гр/м), колко материал отиде? Така като гледам, са 6 цвята, всички успоредно ли си вървят вътре в оплетката, не става ли дебело така?

# 62
# 63
  • Мнения: X
Хриси, полата е чудесна, поздравления.

Мочилата се е получила също. Бих ти дала няколко конструктивни съвета, ако позволиш. Горе наплети още няколко реда от последния цвят, хубаво е да има малко повече разтояние от дупките до ръба - визуално стои по-добре. Също - връзката - лично аз бих я направила едноцветна, ще стои по-красиво, в момента шаренията отклонява погледа от красивата мочила, а не бива. Пискюлите също могат да се подобрят.  Дръжки не виждам. Предвидила ли си такива и как ще ги изработиш?

Атти, оригиналните чанти мочила се плетат от тънка 100% вълна. Лично аз предпочитам 100% памук, мерсеризиран, добре усукан.

За да не съм голословна, това са моите мочили до момента. Сега започнах трета, ще я мисля в движение.





# 64
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте, Сбъдващи мечти много са ти хубави мочилите, знам че се изработват от 100% вълна, но нашите нали са летни затова предпочетох друга прежда. Има дръжка но нямам снимка с дръжка, моите дръжки са обикновени не като твоите хубави. Пискюлите не мога да ги правя като хората признавам и май си падам по шареното, но е хубаво когато друг погледне с други очи. Взимам си бележка. Преждата е Ализе дива, моята мочила я носих доста и изпрах, преждата стои добре. Който смята да плете мочила е хубаво да гледа клипове в нета има малко тънкости. Тя се плете в кръг, като цветовете които не ползваш в момента се вплитат, не става дебела, а здрава и плътна. Сбъдваща мечти ти от каква прежда ги плетеш?

# 65
  • Мнения: X
Писала съм, от 100% памук, мерсеризиран.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 754
Писала съм, от 1
00% памук, мерсеризиран.






Имах предвид марка

# 67
  • Мнения: X
Значи въпросът е "от коя прежда", а не "каква".
Черно-бялата е от Бегония на Ярнарт. Другата е Camilla Cotton.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 754
Значи въпросът е "от коя прежда", а не "каква".
Черно-бялата е от Бегония на Ярнарт. Другата е Camilla Cotton.







Добре де, грешката е моя, не се изразих правилно

# 69
  • Мнения: 18 547
Привет момичета!
Извинявам се за нахлуването в темата ви. Не мога да плета изобщо, с две леви ръце съм. Влизам да ви попитам можете ли да ми препоръчате някоя жена он лайн, която се занимава с плетене.?Искам да поръчам да ми оплетат коледна рокличка,терлички и шапчица. Харесала съм си модел. Има около мен баби, но те плетат основно блузки и терлички, шапки, жилетчета, по-лесни модели, а и са вече възрастни, не ми е удобно да ги карам.
 Писах на някои жени във Фейсгрупи, но се оказаха несериозни. Много ще съм ви благодярна ако ме насочите. bouquet

# 70
  • Мнения: 978
Може ли да видя модела, тъй като и аз искам да оплета на дъщеричката си нещо такова.

# 71
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
Привет момичета!
Извинявам се за нахлуването в темата ви. Не мога да плета изобщо, с две леви ръце съм. Влизам да ви попитам можете ли да ми препоръчате някоя жена он лайн, която се занимава с плетене.?Искам да поръчам да ми оплетат коледна рокличка,терлички и шапчица. Харесала съм си модел. Има около мен баби, но те плетат основно блузки и терлички, шапки, жилетчета, по-лесни модели, а и са вече възрастни, не ми е удобно да ги карам.
 Писах на някои жени във Фейсгрупи, но се оказаха несериозни. Много ще съм ви благодярна ако ме насочите. bouquet
виждала съм неща, направени от Атти Simple Smile наживо Simple Smile
но дали ще има време трябва тя да каже Simple Smile

# 72
  • Мнения: 18 547
Може ли да видя модела, тъй като и аз искам да оплета на дъщеричката си нещо такова.
Разбира се, ето го.

# 73
# 74
  • Мнения: 6
Моля за съвет, на ред 9 от схемата имам свивка в дясно, наддаване на две бримки свивка в ляво. това две наметки ли са, защото пробвах, но две наметки една след друга не ми се получават?

Общи условия

Активация на акаунт