С какво ви дразнят свекървите- 87

  • 78 271
  • 812
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 36 777
Ориз и картофи и аз не бих замразила, но в лещата и боба не съм видяла разлика след като ги размразя...

# 751
  • София
  • Мнения: 19 398
Картофите наистина не са хубави сготвени - престояли или замразени. Но само варени - нямам проблеми.
Ох, от свекита отидохме на манджи.

# 752
  • Мнения: 22 036
Това е, за да знаем с какво да дразним снахата Simple Smile.

Хай, на твоя отговорност ще пробвам леща и боб да замразя.

# 753
  • Мнения: 12 681
Нали знаете как снахат най-после улучила на свекървата боба. Загорила го и мъжът казал - А така, досущ като мама.

# 754
  • Мнения: 22 036
Знаем го Simple Smile.
Само дето още не мога да я разбера тази борба за черпака. Свекърва ми готвеше някои неща, които аз не правех, някои от нещата и бяха по-хубави от моита, а някои от моите по-добри от нейните. Никога не сме се състезавали.

# 755
  • Мнения: 13 808
Вие не сте се състезавали, но при някои е въпрос на чест да се дърлят. Те и повечето оплаквания точно от такива женки идват. Какво била казала едната, как била погледнала другата, що седнала била без разрешение, що яла, що не яла... що с шапка, що без шапка Simple Smile

# 756
  • при късмета
  • Мнения: 24 111
Повечето оплаквания са, защото маминка е свикнала да дава акъли на сина си, че понякога и да изисква да се спазват дословно, претенции, натяквания , изнудвания и чат пат театри, ако не ѝ минава номера.
Защо сготвила или не и какво, оплаквания от този род са еденици

# 757
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 256
Скрит текст:
Даун, замразявай бе! Слагаш по една порция в буркан и в камерата. Аз така ям боб.
Не се научих да го готвя и това си е.
Скрит текст:
Майка ми горе-долу два пъти месечно като реши да готви за тях знае и прави една по-голяма тенджера. Замразява 1-2 по-големи буркана и аз си ги взимам. Идеално е за вечери, в които съм твърде скапана да готвя или просто когато ни се прияде боб.

тъй де!

Цитат
Да сготвиш боб, Пено, не е като да си чешеш з..ника! Бобът е изкуство, а не можеш ли един боб да сготвиш, няма кой да те вземе...

Flushed извинявай, не можах да се сдържа.Innocent

# 758
  • Мнения: 5 649
Даун, замразявай бе! Слагаш по една порция в буркан и в камерата. Аз така ям боб. Не се научих да го готвя и това си е. Майка ми горе-долу два пъти месечно като реши да готви за тях знае и прави една по-голяма тенджера. Замразява 1-2 по-големи буркана и аз си ги взимам. Идеално е за вечери, в които съм твърде скапана да готвя или просто когато ни се прияде боб.
Ама притопляш ли го? Щото ако го притопляш, е вредно, ако го ядете направо от буркана - не толкова.

# 759
  • Мнения: X
Щото ако го притопляш, е вредно, ако го ядете направо от буркана - не толкова.
Ау, сега разбрах защо, като изпратя на Говендър Мой Мамин Златен буркан с нещо за муцане, той не го топли, а го нагъва направо студено от хладилника. Аз се бях заблудила, че е от чист мързел, а то детето подхождало здравословно.  Mr. Green

# 760
  • Варна
  • Мнения: 36 777
Изваждам го да се размрази сутринта и вечерта го врътвам за минута в микровълновата. Все пак е почти зима, стайната температура не е като да е топла манджата. Нищо вредно не виждам, не се втелявайте.

Даун, не пълни буркана до горе, защото малко се надига като замръзва. Майка ми даже без капачка ги замразява и става като с рогче боба Simple Smile

# 761
  • Мнения: 22 036
Знам Хай, аз замразявам разни неща, просто бобови не съм. Иначе разни супи други или затварям горещи и издържат по поне две-три седмици, или яхнии.

# 762
  • Мнения: 2 804
Хай, замразявам, но не всичко става замразено. Аз лично ориз, картофи и боб не харесвам след замразяване.
С лещата нямам проблем, защото нея мога и 5 дена да я ям, много обичам, а готвя рядко, но се отяждам.
Аз, както още е на котлона, сипвам в буркан с винтова капачка (намокрена) и затварям. Вакуумира и съхраняван в хладилника, спокойно може да се яде през следващата седмица.

# 763
  • Мнения: 12 681
Чувала съм, че в миялната ги пъхат бурканите. 

# 764
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Е толкова досега не бяхме се отнасяли извън темата.

Общи условия

Активация на акаунт