Тъй неусетно мина за октомврийчетата първата година! - Тема 18

  • 54 350
  • 736
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 426
Поли, благодаря за пожеланията. На теб също желая  една пълна къща със здрави дечица и без никакви спорове и сълзи повече!

Краси, освен да се опитваш да го разресваш (по-скоро разрошваш) с някоя по-фина четка или гребен, стараейки се да не го опощиш. Иначе сушилнята наистина би решила проблема.

Искам да попитам за десертите в кухнята (хербебе) с прясно мляко ли са? Извинете, че вас питам, но по-бързо ще ми отговорите. И в колко часа ви я носят и има ли как да се уговориш за по-късен час, а не в 08 примерно?

# 106
  • Мнения: 2 288
Яке с пух, не е ли пухенка? Пуха да е вътре между подплатите?!

Хер бебе, четох на етикетите им, че са със сухо мляко.

Искам да ви питам, тези които не сте на централно отопление на ТЕЦ и прочее, какво отопление използвате? Има ли някой със система термопомпа? Каква друга алтернатива, пелети? Нищо не разбирам от това, а трябва да заложим първо инсталация за отопление. Нямам скрит текст  на телефона, съжалявам.
Това ми напомня да попитам, има ли тема за оплакване, идеи и предложения към новата версия? Толкава орязани фукции от телефон и липсващи бебешки емотикони  във форун за бебета е тъпо.

# 107
  • Мнения: 1 744
Поли какви са тия официалности, няма ли да сипеш по ракия и салата Simple Smile
Пожелавам ти много щастие в новия дом, Гери скоро да беснее и да търчи по стаите и да отслабнеш от тичане по нея.
Кристи честито прохождане. Пиши кога ще правиш прощапулника.
Ние дремем в Северния парк. Разкошен е. Точно както се чувствах като в Рая едно дете с колело се загуби, побелялата от ужас майка заедно с полицията претърсват парка. Като го намерят не ми се мисли какъв бой го чака. Така аз се крих на летището на шест години защото ме беше страх да се кача на самолета. Милицията ме извлече от една саксия и ядох най_големия бой в живота си. Намирах го за крайно несправедливо.
Намериха го тоя беладжия точно.
Лид аз не съм доволна от Хер Бебе, готвят със сухо мляко, по_добре виж някоя държавна кухня, там поне готвят всеки ден прясно. А там където слагат мляко, обикновено в десертите не го давай.
Тя също спи с чувал. Супер удобен е

# 108
  • Мнения: 1 744
Пюър ние сме с газ, перфектно е. Много съм доволна.
Ако строите къща прочети темата за строежите в БГ мама, има всичко като инфо.

# 109
  • Мнения: 523
Pure, в интерес на истината нямаше много ревящи. 2-3 дечица само поплакаха и то за малко. А представлението се състои от предимно детски песнички, изпълняват ги 5-6 артисти, облечени шарено и смешно. Simple Smile Музиката е на живо с пиано, флейта, цигулка и барабани. За по-големи деца самото представление е интересно, за по-малките (като нас) беше интересно, че някой отпред подскача Grinning и че има музика, ама най-интересни бяха децата наоколо. Simple Smile Но в интерес на истината към края се загледа и мойта госпожица, че се и разскача да танцува! Grinning Дълго е около 50ина мин., точно преди децата да се вкиснат! Grinning И ако ходите отивайте навреме, защото явно продават повечко билети и последните стояха на безумни места,  а не на удобните възглавнички на пода.

И аз се интересувам как стои въпроса с часовете на доставка в Хер Бебе?

# 110
  • Мнения: 1 744
Това с операта звучи страхотно. Ще видя следващите представления и ще отидем.
Прави сама по три крачки без опора, но тупва по дупе. Уморява се.
Само да ви кажа, че на хер шофьора чака точно три минути. По_добре си ходете на пункт. Аз поръчах за събота и го дебнах, щом спря пред къщата метнах прашина на рамо, тичам, давам точно пари, грабвам и той отпраши с мръсна газ.

# 111
  • Мнения: 2 615
Пюр, точно яке вътре с пух, много е хубаво и ще топли, но ако го вкарам в пътя.Стопчиха се тия перки и дано като изкъхне можем да го пооправим. Иначе нямам сушилня ииии ме е яд.
Ние сме отопляваме с камина  с водна риза и радиатори.

# 112
  • Мнения: 1 426
Пюр, ние сме с подово отопление с термопомпа на принципа вода-въздух. Към нея има и конвектори, с които се охлаждаме лятото. Ако си бил на почивка и помпата е била спряна могат да се пуснат и на отопление докато тръбите на подовото загреят. Инвестицията е голяма, особено при голямо жилище, но пък ефективността е най-висока. Зимата сме по тениски, а сметките за ток не са високи. Има вариант и за включване на бойлерите към помпата, но аз лично не го предпочетох. Ако нещо конкретно те интересува кажи.🙂

Адинко, супер звучи! Ще се пробва!

Чуби, това с дебненето изобщо не ми харесва. Чувам същите неща и от други мами.

# 113
  • Мнения: 1 426
Пюр, точно яке вътре с пух, много е хубаво и ще топли, но ако го вкарам в пътя.Стопчиха се тия перки и дано като изкъхне можем да го пооправим. Иначе нямам сушилня ииии ме е яд.
Ние сме отопляваме с камина  с водна риза и радиатори.

Краси, извинявай, но съм забравила от София ли сте?

# 114
  • София
  • Мнения: 1 309
Кристи бързо оздравяване и честити крачки.Мойта вчера също направи първите си крачки, измина най-дългото си разстояние от входната врата до хола Simple Smile

Ехааа, честито! Да бъде още по-смела и само напред!

Вчера беше партито, мина страхотно, аз съм доволна. Направихме прощапулник дори, та, госпожицата ще става лекар Simple Smile

Мисис, точно нашия вирус е лепнал- темература 3дни, обрив 2дни, сега може има ден-два разтройство и после ще се оправи.  Бързо да преминава вече, че е много гадно. Видя как съм те надушила, че ще спите до 10 Wink

Надуши ни перфектно!

Тортата каква беше? Simple Smile Пфууу, уредихте се с медицински грижи. Kissing Heart

Относно отоплението - най-икономичното отопление, което може да съществува, е с термопомпа. Обикновено обаче е по-голяма първоначалната инвестиция. Ако имате възможност, заложете и подово отопление. Поддържайки температура например 22 градуса на пода, ще затопляте цялото помещение. Има много добри съвременни решения, включително няколко кръга. (Кога ли ще ни остане възможност да сложим подово... ).

Хер Бебе са със сухо мляко. Аз поръчвам до пункт, който е кварталния магазин. Удобно ми е, щото ходя, когато се набутам. Blush

Аз вече давам прясно мляко. Харесва го и го пие с удоволствие.

# 115
  • Мнения: 2 615
Пюр, точно яке вътре с пух, много е хубаво и ще топли, но ако го вкарам в пътя.Стопчиха се тия перки и дано като изкъхне можем да го пооправим. Иначе нямам сушилня ииии ме е яд.
Ние сме отопляваме с камина  с водна риза и радиатори.

Краси, извинявай, но съм забравила от София ли сте?
Лид, от дълбоката провинция Simple Smile , Хасково

# 116
  • Мнения: 358
Краси аз още когато си избирах сушилня бях чела по форумите, че пухените якета ги сушат с топки за сушене. Продават се по магазините, слагат се по време на сушенето и те разбиват пуха. Други жени бяха писали, че ползват за целта 2-3 топки за тенис, вършели същата работа. Трети пък споделят, че тенис топките вършат същата работа по време на центруфогиране.

Pure вариантите са два термопомпена инсталация, която можеш да ползваш и за охлаждане или какъвто и вид да е парно отопление, което за целта според мен е по комфортно. При термопомпата има опция за конвектори с вграден радиатор, който да се ползва за зимата без вентилатора, но са доста по скъпи или както е писала Lid подово отопление. И да инвестицията е твърде голяма, но с времето се изплаща. По принцип е хубаво да се включи и бойлера, както и да се сложи кит за слънчева инсталация за оптимално намаляване на сметките за ток.

Поли благодаря за пожеланията. Весело посрещане на всеки рожден ден през годината и да е жива и мнооого здрава дечурлигата .

# 117
  • Мнения: 2 288
Краси аз още когато си избирах сушилня бях чела по форумите, че пухените якета ги сушат с топки за сушене. Продават се по магазините, слагат се по време на сушенето и те разбиват пуха. Други жени бяха писали, че ползват за целта 2-3 топки за тенис, вършели същата работа. Трети пък споделят, че тенис топките вършат същата работа по време на центруфогиране.

Pure вариантите са два термопомпена инсталация, която можеш да ползваш и за охлаждане или какъвто и вид да е парно отопление, което за целта според мен е по комфортно. При термопомпата има опция за конвектори с вграден радиатор, който да се ползва за зимата без вентилатора, но са доста по скъпи или както е писала Lid подово отопление. И да инвестицията е твърде голяма, но с времето се изплаща. По принцип е хубаво да се включи и бойлера, както и да се сложи кит за слънчева инсталация за оптимално намаляване на сметките за ток.

Поли благодаря за пожеланията. Весело посрещане на всеки рожден ден през годината и да е жива и мнооого здрава дечурлигата .

Топките не са топки за тенис  а топки за сушилня, имат същият вид и големина, но материала е друг,  доколкото знам  тенистопките пускат жълти власинки и е нещо страшно в прането после. Една позната го беше сътворила това.

# 118
  • Мнения: 1 426
Ани, честити първи крачки! Да стъпва смело в живота!

Краси, мога да ти го мина на сушилня и мислех, че си от София и ще стане лесно. Ако все пак искаш готова съм и по някоя фирма да го разпратим. Гуш.

# 119
  • Мнения: 1 744
Термопомпа е много добро, но е скъпо. Ако не строиш къща не ми е ясно как ще се сложи на апартамента, ако целия блок не е с такава. Първоначално е много пари, ние изчислихме, че ще си върнем парите чак след десет години и се отказахме. Отопляваме се на газ, слънчеви колектори за вода. Слънцето е най_голямата сила просто. Лятото се охлаждаме на мексикански климатик, но тук летата рядко са горещи.
Краси дай го на някоя приятелка със сушилня.
Лид аз въведох прясното мляко с кухнята. Но не разбрах ти защо няма да го даваш?

Общи условия

Активация на акаунт