Тъй неусетно мина за октомврийчетата първата година! - Тема 18

  • 52 815
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 263
Zireael, добре завърнала се! Flowers Hibiscus И нашият батко е така със сополите, не знам натам как ще я караме. От една страна е добре Топчо да развие имунитет, докато кърмя, после градината ще ми е по-лесна, но от друга е такава драма със запушен нос.... и от тръгването на градина Топчо е взел два! антибиотика Disappointed Relieved
Чуби, честито християнче!
Стейси, често и аз съм цялата надрана, на моменти са тези му пориви Simple Smile
Лид, още не, какво да му слагам, като се разхожда по цялото легло... Simple Smile
Анита, съболезнования!
Моят не харесва държавната кухня. Два дни не е лизнал от нея. А гадната желирана манджа в пластмасовите купички на Юначето се уби да я яде Sad и на скорост го докарваше....

# 241
  • Мнения: 288
Marisha* миналата зима беше същото. Малката, горката от както се е родила беше със сополи, до април-май някъде. Ваксинете винаги ги правехме със закъснение. За яслата със сигурност ще си е развила имунитет, та се надявам като тръгне по-рядко да боледува. И аз още я кърмя, само вечер, но мисля да спирам. Стига й толкова. Кухня тук няма за съжаление. Все още й пасирам всичко, има ли съвсем малко парченце започва да плюе. 

# 242
  • Мнения: 19 687
Проблемът с домашното готвене или определена кухня (частна или държавна) идва в яслата, защото там никой не се съобразява и дават това, което има.

Днес успях да дам четвърт белтък, дано всичко е наред. В петък е на нефролог и мисля да му сложа противогрипна ваксина, ако дадат зелена светлина.

# 243
  • София
  • Мнения: 1 309
Фиффи Hug

Chuby честито християнче!

Sho_82 Имаш си за мачканеее! Да го нагушкаш!


Мисис, как е днес? Спокоен ли е малчо в яслата?Ти в коя го записа? Извини, ако си писала вече, но съм изтървала.
Иначе - да, всичко друго хапва, а от моите супи и основни иска дори допълнително...тази седмица ще изкарам на Хербебе, а другата ще ги сменя...За днес има спанак...представям си как ще се мъчим на обяд....не стига, че мрази зелении, а сега са и от кухнята.🤣🤣🤣

Определено обаче месото ми се вижда малко като порция...отделно всички изглеждат еднакво?!?! Пилешко, заешко, пуешко.... нещо ми е странно. При вас така ли е? Май май ще си готвя аз пък да видим....

Искам да питам - слагате ли им вече възглавници?

Протикахте ли спанака? Още малко остана, само днес и утре Simple Smile

При нас се одобрява, яде я. Даже малко съм притеснена. В яслата казаха, че всичко изяждал. 4 яденета са Grinning В нас вечеря, като сега тъпча с храни с повече желязо, и има мляко сутрин и вечер. Нещо множко стана Blush Мисля да спра сутрешното мляко.

Иначе да ти кажа различавам свинското и рибата. Другите не особено. Те са на много малки парченца. Като вкус обаче на мен повече ми допада от Вълшебника. Там всичко ми беше с вкус на брашно Blush

В държавна ясла е. Най-малкият е в групата и не ходи. Затова пък те го пазят много. Sad Казах им да го пускат при децата. Дори и да го ударят, ще се научи да се пази.

Сложих възглавница, ама все тая. Той си обикаля леглото Grinning

Помбер Искрено благодаря!

Zireael Добре дошла!

Cristi Всичко ще е наред! Аз давам вече по цяло варено яйце, харесва го, няма реакции.


# 244
  • София
  • Мнения: 3 263
Роузи, браво за адаптацията! За млякото - имаше нещо такова, че до израстването на всички 20 зъбчета дневната доза трябваше да е 500 мл... или там някакви еквиваленти сирене извара....  newsm78 Забравила съм.
Добро утро! Ние сме с 38,3 през нощта, след пентаксима във вторник  Tired Някое дете да е вдигало толкова късно след ваксина - на втория ден - висока Т?

# 245
  • Мнения: 1 242
Помощ!!??? Към софийските майки. Дайте ми координата на детски невролог. Пращат ни в София за консултация със съмнения за ДЦБ. Ако някой ми има тела да ми звънне. Не съм в състояние да пиша. Благодаря.

# 246
  • София
  • Мнения: 1 309
Marisha* Sad Май не мога да помогна.

poli1974 Cry За съжаление нямам представа. Само споко. Прегръдки!

# 247
  • Мнения: 1 242
Намерих, някъде в овча купел. При Литвиненко

# 248
  • София
  • Мнения: 3 263
Поли, това е до нас, аз живея наблизо
https://www.cpcentresof-bg.com/?cid=7, идват много дечица, но не мога да кажа име на лекар или отзиви. Моя позната я бяха наплашили, защото детенцето не ходеше до година и 5 месеца, слава Богу, след рехабилитация всичко се оправи, но майката беше побеляла за половин година...  Confused

# 249
  • Мнения: 1 744
Marisha* на моя приятелка момчето проходи на три години - нищо му няма, но и нея я бяха побелили от приказки за ДЦП.
Поли за съжаление на познавам такъв лекар, дано всичко да си бъде само бели кахъри. Прегръщам те силно. HugHugHug

Моят маймун не спира да яде камъни по площадките ... има ли някой друг с подобно поведение? Направо ме вбесява ...

# 250
  • Мнения: 1 744
И ся да си пусна поста

Проходииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии
HushedHushedHushedHushed

# 251
  • Мнения: 2 615
Поли, всичко ще е наред! Прегръдки.
Чуби, честити крачета, все тъй смело да крачи в живота!
Роузи, как е мъника днес, сигурно посвикна?

# 252
  • София
  • Мнения: 1 309
Chuby Честити крачета! Да стъпва уверено и само напред!

krassi14 Hug Благодаря! Да, сякаш почва да посвиква. Поревал е малко, но по-скоро го броят към нормалното.

Госпожата пусна снимки на децата. Голям кеф. (Има затворена група във FB, искаха разрешение от всеки родител за публикуване на снимки на детето. И аз имам определени резерви относно снимките, но както каза близка приятелка, след като днес веднага й пратих снимка - Пък ти се чудеше дали да дадеш разрешение. Grinning )

Снощи обаче спа много неспокойно. И аз така с него. Дано днес да е по-добре.

Вие как сте? Прояде ли нещо различно? Kissing Heart

# 253
  • Мнения: 1 744
Роузи да свиква бързо в яслата щото като те чета ти се е свила душицата на топка.
Краси оздравяхте ли? И нас ни мъчат сополите. Само ФР давам, по точно изливам в носа и, че сумти като дърворезачка, но друго за сега няма.

# 254
  • Мнения: 1 426
Чуби, честити крачета! Да стъпва смело в живота!

Мариша, и аз не мога да помогна. Как е сега? Свали ли се температурата?

Мисис, лошото е, че платих до неделя включително. Нищо не е ял от кухнята, буквално н-и-щ-о.

Тази вечер имаме циркове. Истеричен рев, без никакво успокоение. Звъннах на педиатърката, почти сигурна е, че са зъби. Каза ми да дам Ефералган/Нурофен, моля помогнете ми - не иска с мерителната лъжица, шише с мляко отказва, с лъжичка не иска, с потопен залък хляб не иска... как да му го дам, за да видим дали ще се успокои? Как го давате вие? Дано има някой буден за съвет... то минало полунощ, въобще не съм разбрала...


ПС: Днес бях на последната си консултация. Операцията ми е наложителна...


Общи условия

Активация на акаунт