Тъй неусетно мина за октомврийчетата първата година! - Тема 18

  • 52 684
  • 736
  •   1
Отговори

Анкета

Предложения за заглавие на следващата тема:

Опции:

# 225
  • София
  • Мнения: 1 309
krassi14 Disappointed Мори ме вина. Disappointed Питах ММ кога да почвам да плача, ама се разбрахме, че щом той не плака като го оставяхме и аз няма да плача. Rolling Eyes

Факт е, че родителите по-тежко го изживяваме. Sad

# 226
  • Мнения: 505
Мисис, герои сте и ти и малкият! Simple Smile
Аз съм болна. Sad А вчера мойта гуспойца ме побърка. Беше при мен да спи (това вече е редовно) и изведнъж 30-40 мин. рев. Гушкам, люшкам, шшшшкам - не. Накрая гледахме Sunny Bunnies и се успокои. Заподозряла съм два горни зъба.....Imp
Кухнята се приема мноооого добре, вчера подскачаше на стола за следващата лъжица. Laughing

# 227
  • Мнения: 2 615
Адинко, ние сме така с рев вече трета седмица всяка вечер Sad. Тия зъби ги побъркаха горките дечица...Иначе завид за кухнята, че си хапва.

# 228
  • Мнения: 1 117
момичета от къде ще купувате ботуши и кой номер да търся

# 229
  • Мнения: 2 288
Гледам за кухня си говорите, записах Патето на на държавна и днес ще й е първи ден, стискайте палци, че хер бебе, вълшебник и българче, претърпяха пълен крах.
Мисис, няма за какво да се чувстваш виновна, това е част от живота. Гледах, че байкалските тюлени отбиват бебета си на 8м, като директно ги изоставят на леда, а мама се гмурка и заминава, точка. Това беше за повдигане на настроението Wink. Според мен в яслата, малкият ще се научи на много нови неща, ще му е разнообразие и бързо ще свикне. Ти винаги можеш да си поплачеш, все пак е голя крачка в живота му :*
Ани, отиди с детето в дайхман, там има огромен избор, трябва да се мери, няма как да питаш кой номер.
Зъбите, зъбите, ще избият все някой ден, а ние до тогава ще стискаме нашите зъби Simple Smile
Успешен ден, дами!

# 230
  • Мнения: 1 426
Привет, момичета!
Нещо не сколасвам да седна да пиша тези дни, но чета редовно.

Мисис, браво! И при нас се очертава така да се получат нещата - ясла от първия ден по цял ден.😂 Лошото е, че не съм само аз ревлата, а и малчо е много привързан към мен...

Адинко, и вкъщи е същото положението...заспива след тридесет минути -рев, става и не иска повече да заспи...

Малкият не одобрява Хербебе... опитва една лъжичка и извива глава с погнуса... и вчера и днес... поръчала съм за цяла седмица - дано да свикне.

# 231
  • София
  • Мнения: 1 309
Благодаря, момичета!

Днес не се получи. Обадиха ми се на обяд да го взема. Ми взех го, ревльото на мама Kissing Heart

Утре пак. Поговорихме със сестрата. Имам усещане, че не го оставят да шава, а той се изнервя като го пазят много. А те го пазят, за да не го настъпят/ударят децата. И споделят, че е затруднение, че не ходи. Ама той е много самостоятелен, мен не ме търси изобщо. И за да го удря на такъв рев, най-вероятно го пазят повече. Да го пускат там, той ще се научи да се пази. В началото в ъглите да обитава, пък после да ходи и той в центъра на събитията.

Adinko87 Хи-хи, ще се озъбвате, а?

Pure_nature Как прие кухнята?

Ох, така е. Аз като цяло го приех и съм супер положителна. Проблемът е, че всички ме съжаляват около мен и цъкат с език. И в такива моменти, а и като го удари на рев, нормално е да изпитам притеснения и съмнения. Знам и че съмненията и моята неувереност ще ги усети и се старая още повече да не го допускам. На всичкото отгоре сега ще гледам и да не почна да го глезя, щото хич няма да подобря ситуацията.

Iid Хм, а друго яде, казваш? Пробвай и друга кухня... Ние почнахме с Вълшебник, но на мен не ми допаднаха. Иначе той ги ядеше, 2-3 пюрета не одобри.

Последна редакция: вт, 10 окт 2017, 16:48 от Мисис Роузи

# 232
  • Мнения: 2 050
Мисис нормално е да плаче, тъгува за мама. Все пак цяла година главно с теб е бил. Моят първите ден - два леко се натъжаваше сутрин, като го дам на някоя леля, но те го разсейваха веднага и всичко минаваше. После като се светна, че си заминавам и имаше няколко дни с повечко сълзи сутрин, той реве вътре, аз отвън. Ама много бързо му мина и сега сутрин се радва дори. Ще мине и това Hug

# 233
  • Мнения: 1 744
Ани моите съболезнования.
Кръшенката ще я направите след траура, а РД в съвсем тесен кръг. Животът е колело - един слиза, друг се качва ...

За яслата - тук си ги искат проходили. Задължително е в началото да се оставя за два часа, после за половин ден и чак когато човечето съвсем се е адаптирало за цял ден. Оставянето на ясла е огромен стрес за тях и трябва прехода да се направи маскимално плавен. Обикновено ако детето е много нервно се обаждат на майката да си го вземе. Изобщо това е един труден период, но с много търпение и положителни мисли се минава и през него.
Лошото е само да не започнат болестите, защото от стреса имунитета им се срива, тогава щеш нещеш си го гледаш в къщи.

Хер бебе според мен си е гола - вода - тя също я яде със зор, а е много лакома.  Иначе държавната я яде с огромен апетит.

Ние вече си имаме християнче. Кръщенето беше чудесно, като изключим канския рев във църквата, когато попа я мажеше с елей. Тържеството след това също беше страхотно. Бяхме наели една страхотна аниматорка, която така забавляваше сладурите, че седнах и спокойно си пих ракията и виното.
Ех, нямам търпение да проходи напълно и стабилно, веднага се мятаме на едно СПА Joy

# 234
  • Мнения: 596
Чуби , честито ви христианче:heart:
Минахме консултация 10.300 ,74 см ,пухкавел.Слпжихме ваксина , което си беше предизвикателство,почти успя да извади иглата... Важното е че мина ,взех направления за кръв и урина и мисля другата седмица да го свършим,че днес много развали настроението:smirk:

# 235
  • Мнения: 1 117
Чуби благодаря ти за подкрепата на теб честито христианче . Два месеца подготвях празник отложих го за ден.Празник ще има някой ден ,но човека никой не може да върне. Sad

# 236
  • Мнения: 348
Chuby честито християнче.

Sho  страхотни мерки.

Ние скок ли сме или пък зъби го мъчат незнам, но няма спане. То детето почти си спи цяла нощ, но мен не ме оставя. Постоянно се върти, а аз го дебна да го завивам, започва едно търкане на очите и пробуждане с хленчене  и търсене да суче и така през 1.5 - 2 часа. Имам чувството, че сме като скачени съдове. Той като беше на 3 - 4 месеца спеше непробудно, а аз го буден да яде, явно сега си го връща многократно Joy
Между другото понякога става и да си поиграем към 5 часа. Някой беше писал, че когато се приспиват постоянно ги драскат и щипят, този период отминава ли? При мен положението е направо плачевно, имам и една големичка бенка, на която разказва играта, имам чувството,  че някой ден ще я откъсне. 

Оффф намръках се. Извинявам се момичета, лека вечер.

# 237
  • Мнения: 1 426
Чуби, честито християнче!

Шо, Страхотни мерки! Как щеше да извади иглата?! Ужас!? Вече всичко разбират и правят още по-големи номера...

Мисис, как е днес? Спокоен ли е малчо в яслата?Ти в коя го записа? Извини, ако си писала вече, но съм изтървала.
Иначе - да, всичко друго хапва, а от моите супи и основни иска дори допълнително...тази седмица ще изкарам на Хербебе, а другата ще ги сменя...За днес има спанак...представям си как ще се мъчим на обяд....не стига, че мрази зелении, а сега са и от кухнята.🤣🤣🤣

Определено обаче месото ми се вижда малко като порция...отделно всички изглеждат еднакво?!?! Пилешко, заешко, пуешко.... нещо ми е странно. При вас така ли е? Май май ще си готвя аз пък да видим....

Искам да питам - слагате ли им вече възглавници?

# 238
  • Мнения: 288
Здравейте! Сигурно сте ме забравили вече.
Честито на всички рожденици и проходили бебчета!!!
Наскоро се прибрахме след почти 2 месеца почивка. Месец и половина си бяхме в България. Качихме малките на Мусала и Вихрен, много им хареса.
Нямам представа какви са мерките на малката. Последно бяхме на преглед април. Още не ходи, но се опитва.
На ясла ще тръгва след нова година. Баткото се адаптира за 2-3 седмици, дано и при нея е лесно.
От 2 седмици е на градина и се започна със сополите.
За РД ще ходим някъде сигурно, още не сме го измислили Rolling Eyes
Връщам се да дочитам

# 239
  • Мнения: 2 706
Честито на Chuby за кръщенето!
Честито и на всички рожденици! Всичко най-най! Yellow HeartYellow HeartAnimal BearAnimal BearAnimal Bear

За яслите, искам да подкрепя всички, които ще ги пускат след годинка-всичко ще бъде наред!
Има период на адапатация, рев, но няма нищо драматично. Моя приятелка във Франция пусна малката си на 6 месеца, там толкова е майчинството. Много добре се справя, да не е от раз, но се свиква и няма страшно.
Аз ще пускам малкия на 11 месеца и половина да свиква.

Благодаря ви за съветите и успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт