Кърмене и ягоди

  • 4 195
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
аз хапнах първо съвсем малко и изчаках да видя ефекта какъв ще е Rolling Eyes
е нямаше ефект и сега хапвам, но пак гледам да не прекалявам и ги ям не на гладно задължително Grinning

# 16
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ами аз си хапвам ягоди,не  е имало проблем.Вчера имаше няколко пъпки по вратлето,но предполагам,че е от жегата.Все пак ще гледам да не прекалявам,ама като ми донесоха 2 кила как да не се изкуши човек. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 559
    Каква е логиката горските ягодки да не са алерген? Питам,понеже тук е по-вероятно скоро да намеря такива отколкото култивирани Wink

# 18
  • Мнения: 922
MammaEli, четох в една статия (в интернет) затова...
И аз не знам каква е логиката newsm78

# 19
  • Мнения: 11
Здравейте!
 Искам да попитам дали наистина храната на майката се отразява на кърмата, защото нашата педиатърка ми казва, че това са измишльотини!  Close А на мен хич не ми се вярва!В момента сина ми е с разстройство, а е само на кърма и се чудя откъде го е докопал. Докторицата каза, че е погълнал нещо си, ама аз си мисля, че е нещо което съм яла. Благодаря предварително!

# 20
  • Мнения: 3 760
Здравейте!
 Искам да попитам дали наистина храната на майката се отразява на кърмата, защото нашата педиатърка ми казва, че това са измишльотини!  Close А на мен хич не ми се вярва!В момента сина ми е с разстройство, а е само на кърма и се чудя откъде го е докопал. Докторицата каза, че е погълнал нещо си, ама аз си мисля, че е нещо което съм яла. Благодаря предварително!
Правилно си мислиш - отразява се. Друг е въпросът до каква степен. Това май е индивидуално (или пък бебетата имат различна поносимост към чужди субстанции в кърмата).
Аз например съм принудена да не ям куп неща, защото дребната се скъсва от колики.
Повечето потенциални алергени също преминават в кърмата. Не се знае дали ще се реализират като такива - въпрос на поддатливост от страна на детето.
Поне през първата годинка от живота на дребчовците можем да се ограничаваме малко  Wink

# 21
  • Мнения: 1 559
       Не всички бебета, но някои действително реагират на храната на майката с непоносимост. Затова при АБКМ на бебето например майката спазва стриктна диета изключваща не само млечни произведения, но и основните алергени.  По малките бебенца може да реагират с колики или газове на тежки или газобразуващи храни - варива и зеле. А алергените (ядки, мъхести плодове) преминават в малко количество в кърмата и ако не се прекалява, обикновено няма проблем. Някои бебета са много чувствителни към кофеин или пък получават алергична реакция от алерген присъстващ в менюто на мама. Това,разбира се,не е задължително правило и при умерени количества, повечето кърмачки успяват да хапват и от  "проблемните" храни.

# 22
  • Мнения: 1 030
От няколко дена всеки ден хапвам ягоди - не по много, разбира се. Бебето досега не е получило обриви / и Слава Богу, дано не е алергична към нищо/. Освен това хапвам и грозде, череши. Дано ми е жива и здрава и да нямаме такива проблеми!

# 23
  • Мнения: 250
да ти кажа аз се ограничавах и дори хапнах само 1-2 ягоди. Точно тогава детето ми направи алергична реакция от трети прием на дефтеткок. Благадрна съм, че не бях хапвала, защото първият въпрос, който ми задаваха всички доктори беше дали съм яла ягоди. Ако бях- щяха веднага да лепнат алергията че е от ягодите. така, че и да не ядеш нищо няма да ти стане , но при някоя случка като нашата няма измъкване.

# 24
  • Мнения: 2 381
Първия ден изядох 7 ягоди, на следващия-10.На бебка й се появиха много ситни пъпчици около устичката и на брадичката.

# 25
  • Мнения: 271
Ние отглеждаме ягоди и миналата година докато бях бременна ядях доста Embarassed И тази година си хапвам, първо малко но сега направо си плюскам Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 6 258
Миналата година не близвах ягоди (всъщност ни донесоха домашни и май изядох само една и така си се развалиха и ги изхвърлихме). Тази седмица хапнах доста и мисля, че няма проблеми с малкия (въпреки че той самия се обрива от някои храни  Confused).

# 27
  • Мнения: 41
neznam az ne se biah zamislila za tova i zav4era  si kupih 1 kg.iagodi dve ve4eri iadoh po edna 4inia s iagodi .baia iziadoh pove4e ot polvinata.a na bebeto ni6to mu niama.a da kaja 4e toi e na 7.meseca

# 28
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ами да ви кажа може и да е вярно това за горските, че не са алергени, защото те се отглеждат без пестициди!

Аз изядох наведнъж 1/2 кило ягоди от градината на баба ми и на бебко нищо не му стана.

Мисля, че, колкото повече се втелява човек на тази тема, толкова по- голяма вероятност има да си навлече беля. Децата в селските райони, където майките кърмят и ядат каквото си щат и има кучета и котки из къщите страдат от алергии много по-рядко от градските деца, които са по-пазени!

# 29
  • Мнения: 1 735
Ами да ви кажа може и да е вярно това за горските, че не са алергени, защото те се отглеждат без пестициди!

Аз изядох наведнъж 1/2 кило ягоди от градината на баба ми и на бебко нищо не му стана.

Мисля, че, колкото повече се втелява човек на тази тема, толкова по- голяма вероятност има да си навлече беля. Децата в селските райони, където майките кърмят и ядат каквото си щат и има кучета и котки из къщите страдат от алергии много по-рядко от градските деца, които са по-пазени!
Подкрепям мнението ти изцяло! Peace

Общи условия

Активация на акаунт