Перилни препарати и омекотители – 49

  • 82 141
  • 763
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5 207
В началото ли се слага? Само за бяло ли е че имам и други неща с петна.
Както и едни бели престилки с мастило.
Имам „памук, интезив - към 2ч, по дълга няма Миелето.
+Денкмит за бяло сензитив /там са 30% избелващите?/.
Пп- мисля да го натъпча в 5цата - ще окаже ли влияние, че не ми се разнася до нашите на 7цата:grinning: половин калъф е, 2.5кг.
Слага се заедно с праха за пране. Може да се ползва за цветни, но не редовно (при всяко пране), защото ще ги избели.
Направо на 90° го пусни това жълтосаното. Щом имаш Miele, избери бутон „Интензивно“ или както там се нарича, за да удължи програмата.
От другото нищо не мога да разбера.

# 376
  • Плевен
  • Мнения: 584
=

Последна редакция: чт, 16 ное 2017, 23:26 от Zarzamora

# 377
  • Мнения: 1 135
Мани го тоя Вениш. В DM солта за петна е намалена на 2.99 лв. и е 100 пъти по-хубава от тъпия Вениш. Пробвай с нея като добавка към хубав прах за бяло на 60° дълга програма и ако не се оправи, нищо няма да помогне.

И на мен ми се иска да кажа точно същото ( RB са ми особено отблъскващи), НО на бялото не мога да кажа черно или обратното... Vanish Gold Oxi Action Powder Brilliant Whites е понастоящем най-добрият препарат за кислородно избелване на пазара. Само той съдържа близко до оптималното съотношение на перкарбонат към активатор. Имаше само един по-добър на P&G, но доколкото знам е спрян от производство.

ПП: В конкретния случай със синтетичния текстил третиран с хипохлорит-няма никакво значение. Избелване НЯМА ДА СЕ ПОЛУЧИ.  Тъканта е необратимо повредена от активния хлор, така че няма смисъл да се влагат време, усилия и пари в безмислени опити. Мога да гарантирам, че резултат няма да има.

# 378
  • София
  • Мнения: 9 926
В началото ли се слага? Само за бяло ли е че имам и други неща с петна.
Както и едни бели престилки с мастило.
Имам „памук, интезив - към 2ч, по дълга няма Миелето.
+Денкмит за бяло сензитив /там са 30% избелващите?/.
Пп- мисля да го натъпча в 5цата - ще окаже ли влияние, че не ми се разнася до нашите на 7цата:grinning: половин калъф е, 2.5кг.
Слага се заедно с праха за пране. Може да се ползва за цветни, но не редовно (при всяко пране), защото ще ги избели.
Направо на 90° го пусни това жълтосаното. Щом имаш Miele, избери бутон „Интензивно“ или както там се нарича, за да удължи програмата.
От другото нищо не мога да разбера.
Миелето е. 5кг. Интезив е 2ч.
Понеже има синтетика в него, ме е страх на 90градуса, макар че е е пускано вече на толкова и едва ли ще се свие повече. Взех прахът на Денкмит за петна, 500г. Все пак ще пробвам утре.

# 379
  • Мнения: 5 207
И на мен ми се иска да кажа точно същото ( RB са ми особено отблъскващи), НО на бялото не мога да кажа черно или обратното... Vanish Gold Oxi Action Powder Brilliant Whites е понастоящем най-добрият препарат за кислородно избелване на пазара. Само той съдържа близко до оптималното съотношение на перкарбонат към активатор.
Браво на тях. А струва ли си цената от 30 лева килото?

# 380
  • Мнения: 1 953
Здравейте, никой не ме пита, но да си кажа от какво останах разочарована: прах ОМО за цветно. Покривката ми бяло с червено или обратното, вече е розова с червено. Досега е прана сама и само с персил за цветно, и си беше хубава. Дадох 2-ри шанс на ОМО за цветно и сгреших, последен ще му е.

# 381
  • София
  • Мнения: 595
Здравейте,
Включвам се с един странен проблем. Дано някой успее да ми помогне, че вече в чудо съм се видяла... За пране ползвам течни препарати-Ариел, Омо, Персил и прахообразен-Денкмит за бяло. Омекотител-много рядко.
Имам много сериозен проблем, който наблюдавам от месеци. Когато пера тъмни дрехи (черно, тъмно синьо, деним), те винаги излизат с ужасна миризма-тежка, като на застояло, на влага... Сушейки се, ако са на сушилник вътре, омирисват с тази миризма и целия апартамент-толкова е силна. Тази миризма остава в прането и след изсъхване, не се маха, съотв. е неприятно за носене, защото се усеща. Странното за мен е, че това се случва само с тъмните ни дрехи и с никое друго пране-бяло, цветно, светло... В началото си мислех, че е от препарата, с който ги пера (ариел лавандула), но после забелязах, че и с другите препарати е така, дори и + омекотител, а пък и другите ни дрехи, изпрани с ариел лавандула си миришат на него.
Пералнята ми е ОК, почти нова-на 1+ година, пускам я чат-пат празна на висока Т със спец.препарат или прах-чиста е, няма миризми в нея, а и всичките ни други дрехи си излизат миришейки на съотв. препарат, който съм ползвала. Само и единственото "черната" ми пералня мирише все на една и съща непоносима вече за нас миризма, независимо с какво съм прала Sad
Единственото, което не съм пробвала е да мина всички тези дрехи с прах за цветно, а не с течен препарат и да видя дали ще има промяна.
Други съвети?

ПС. Всичко пера на 40 градуса, с изкл. на чаршафи, халати, кърпи-тях на 60, или някакви спец. материи, които изискват 30.

Последна редакция: пт, 17 ное 2017, 11:59 от desitka*

# 382
  • Мнения: 892
От течния препарат е сигурно, ако и ги пускаш на по-ниска температура... според мен пробвай с прах за цветно.

# 383
  • Мнения: 5 207
Опит от форума: почистваш пералнята с препарат за почистване на перални и после изпираш тези миризливи дрехи еднократно с прах за бяло на 60°. Ще спрат да миришат, няма да избелеят или да се развалят от едно пране. Не помня коя съфорумка си оправи така едни черни тениски по съвет на TAED, но предполагам, че ще се включи и тя по някое време.
А, да, после зарязваш течните и переш с прах.

# 384
  • София
  • Мнения: 2 296
Аз бях.
Този метод доказано работи, нищо друго не помогна, а опитах какво ли не.
Миризмата в тъмните дрехи идва от системното им недоизпиране - 40 градуса, с течен препарат, вероятно на къса програма (примерно час).
Едно изпиране на 60 градуса с прах за бяло решава проблема. А след това - пране само с прах за цветно, не течен.
Това е - изпитано и ефективно.

# 385
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
Още един личен опит и от мен с черните тениски...
Както вече е писано/казано няколко пъти - прах за бяло, дълга програма и 60 градуса.

# 386
  • София
  • Мнения: 595
Благодаря ви, момичета.  bouquet
Ще пробвам първо с прах за цветно и повече градуси, че ме е страх да ги пусна с Денкмита за бяло Rolling Eyes и ако не стане и така, ще ги подкарам с "белия"... И после ще ги пера с прах само.
Странното за мен е, че това се случва само с тъмните, всичко останало си ми е ОК, пък аз всички дрехи си пера еднакво-с течен препарат, на 40 градуса, за 2ч.40мин. програма.

Иначе пералнята ми е чиста, преди 2 дни я пусках празна на 90 градуса за 4 часа с прахче за почистване от ДМ.

# 387
  • Мнения: 1 135
Браво на тях. А струва ли си цената от 30 лева килото?

Въпросът "Струва ли си?" няма много смисъл в една пазарна икономика. Една стока струва толкова, за колкото може да се продаде. Щом се продава на тази цена (навсякъде в Европа) значи се и купува.
Дали някой конкретно ще си го купи и използва, вече зависи от доходите на човека и какво/колко ще пере с него. Ако ще се поддържа безупречен вид на ризи за 20 лв/бройката е очевидно безмислено, на такива за 120 лв/бр., вероятно не е. Добавката му позволява да се постигне много високо качество на изпиране (хигиенно и визиуално) при 40 С, което спомага за запазването на текстила. Отново, зависи от цената на текстила...

# 388
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 817
Благодаря ви, момичета.  bouquet
Ще пробвам първо с прах за цветно и повече градуси, че ме е страх да ги пусна с Денкмита за бяло Rolling Eyes и ако не стане и така, ще ги подкарам с "белия"... И после ще ги пера с прах само.
Странното за мен е, че това се случва само с тъмните, всичко останало си ми е ОК, пък аз всички дрехи си пера еднакво-с течен препарат, на 40 градуса, за 2ч.40мин. програма.

Иначе пералнята ми е чиста, преди 2 дни я пусках празна на 90 градуса за 4 часа с прахче за почистване от ДМ.

Много интересно. Въобще не се съмнявам, че ти е чиста пералнята. Аз с моята, при положение, че вече е на 5 години и ползвам течни за цветното пране, нямам проблем с такива миризми и засега нямам и намерение да я чистя с прахчета /макар че чета за ефекта от тях/.  Уточнявам, че в последно време ползвам само "смотания" течен Рекс за цветно.
Не разбрах ти ползваш ли допълнително изплакване.
Също бих те посъветвала, когато използваш течен препарат, да не използваш програма с времетраене повече от 2 часа.
Забелязала съм, че когато пера бяло на 60 градуса /независимо с какъв прах/ - 3,45 ч., прането ми излиза точно миришещо на спарено, но след като го простра и изсъхне си е добре.
Съгласна съм, че ако изпереш черните с прах за бяло или цветно пране нищо фатално няма да се случи, но при мен проблемът при черните беше с изплакването /независимо от допълнителното изплакване оставаха бели следи/ и затова сега си пера с течен.
Успех с миризмите!
Това е извън темата.
Скрит текст:
За съжаление в сградата, в която работя /голяма е, много хора се движат ежедневно/, с моя "чувствителен" нос понякога усещам точно такива миризми на дрехи /на спарено, на повече престояло влажно пране, сякаш неизпрано и аз не знам как да го нарека/, но мои колежки въобще не усещат миризмата и ми се чудят как я усещам аз. Но това не означава, че съм голяма чистница, просто сетивата ми са така: слухът и зрението намаляват за сметка на изостреното обоняние, което ме поставя в ситуация да възприемам първо с носа си.
   

# 389
  • София
  • Мнения: 595
Още веднъж благодаря на всички, които ме насочиха да пусна вмирисаните черни дрехи с прах. Резултатът е отличен от първото изпиране-няма и помен от онази смрад, с която бяха пропити.
Ползвах Ариел за цветно (във Фантастико 60 пранета за 19 лв.) на 50 градуса, 3 часа, с допълнит. изплакване.

Общи условия

Активация на акаунт