Поредна изневяра!

  • 65 925
  • 937
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 29 846
Доколкото разбрах, жилището, където живее авторката е от родителите на мъжът ѝ. Така ли е или бъркам? Вариант е да потърси помощ от дъщеря си. Има ли такава възможност, деситабг?

# 76
  • Paris, France
  • Мнения: 14 215
Човече, доколкото разбрах е било на майка и и тя вече е наследила, защото майка и е починала.

Аз залагам на дъщерята и голямата вече внучка да го вразумят. Срамота - внучка ученичка има а хукнал по мацки

# 77
  • Мнения: 46 577
Сигурно е било на родителите й, за баща й не разбрах дали е жив, но така или иначе сестра й първа се е нанесла и тя не искала да иде "на леглото на майка си".
Малко странно разсъждение, но като й припари ще иде, няма къде да ходи.
Не е ясно и дали сестра й ще иска да живеят заедно. Че много грозни спорове се получават в такива случаи, делби, продажба и накрая с малко пари в джоба, но не стигат за покрив. А годините и финансовото й положение не позволяват кредит.

За другото - още не съм виждала такъв случай, но може пък да стане чудо.
Този сценарий на живо разигран съм го гледала. В резултат той си прехвърли каквото имаше на името на трети човек, за да лиши от наследство дъщеря си. Нямат срам такива хора, така че не разчитай.

# 78
  • Мнения: 18 815
На 50 не щат да се чувстват като дядовци, ще лъже внучката и дъщерята, че няма нищо и пак ще си прави каквото иска. Той 10 години не се е засрамил та едва ли сега ще стане.

# 79
  • Сф
  • Мнения: 10 716
Натали моля да не пише невороятни неща от Франция, тук инвалидите оцеляват с по 200лв и обикновено са зависими от друг.

Ъъъъъ?!?!  newsm78 newsm78 newsm78
За Невена и социалните беше това, сори!

# 80
  • Paris, France
  • Мнения: 14 215
Пюр лов, извинявам се. Но помня, че преди години имаше майка на 9 деца, продала апартамент. Настаниха я в 110 квадрата и и подариха новия апартамент а тя искаше по-голям и да е на нейно име. Не е единствената. Познавам бежанка от Иран, която е настанена в центъра на София с детето си и социалните и плащат наема. В Иран няма война.

# 81
  • Мнения: 18 815
То ако е жена с дете или много възрастен човек е по-логично нещо да се отпусне. За жена на 50 години с живи роднини и без малко дете как ще се вреди, няма начин за съжаление.

# 82
  • Мнения: X
На 50 не щат да се чувстват като дядовци,
Скрит текст:
ще лъже внучката и дъщерята, че няма нищо и пак ще си прави каквото иска. Той 10 години не се е засрамил та едва ли сега ще стане.
Ох, да, има ги такива ....дървеняци.
Имам познат, на около 48-49, който си пада малко женкар, който казва "Не ме е яд, че станах дядо, яд ме е, че лягам до баба!".
Аз съм го чувала това като виц, но явно има мъже, които го приемат съвсем сериозно.
Дали кръшка въпросния не знам, но предвид, че си пада женкар, както писах, флиртаджия, върти очи след всяка по-засукана кака, нищо чудно.


# 83
  • Мнения: 14 151
Пюр лов, извинявам се. Но помня, че преди години имаше майка на 9 деца, продала апартамент. Настаниха я в 110 квадрата и и подариха новия апартамент а тя искаше по-голям и да е на нейно име. Не е единствената. Познавам бежанка от Иран, която е настанена в центъра на София с детето си и социалните и плащат наема. В Иран няма война.

Социалните не настаняват в жилища. Настанява общината. Социалните настаняват в старчески домове, но за там си има определени изисквания и много се чака.
Невена, личи си, че отдавна не живееш в България. Тук всеки се оправя сам, кой както може.

# 84
  • Мнения: 29 846
Ако авторката е ромка, има шанс за общинско жилище, иначе - не. Това го знам от една общинарка, че ромите навсякъде и във всичко са с предимство.
Все пак може да се провери дали има възможност. Не разбрах в кой град живее, но може да се пита в общината.  Peace

# 85
  • Мнения: 14 151
Ако има наследствен дял от жилището на родителите (майка ѝ нали е починала), просто няма начин да получи общинско жилище. Не трябва да има нищо на нейно име. Да не говорим, че тя има съпруг и няма развод с него. А и общините си имат картотека, спазва се реда (е, освен ако нямаш връзки с общината). Някои чакат с години, а други така и не се дореждат.

# 86
  • Paris, France
  • Мнения: 14 215
Дара888, извинявай. Не съм наясно към кого точно трябва да се обърне. Дано да се оправят нещата при нея!

# 87
  • Мнения: X
...........  Аз залагам на дъщерята и голямата вече внучка да го вразумят. ....
A авторката кой ще я "вразумява"?
Той й изневерява от 10 години, тя си мисли, че още го обича ??? това любов ли е? На 50 години си и още не знаеш какво точно е любов и какво е зависимост, какво е безпомощност, какво е мързел, глезотия, рутина ?
Колко трябва да си "наивна",  че да си мислиш, че някой мъж на 50 години може да се промени? От небето ли падаш.... Не че е съвсем съвсем невъзможно хах ако внезапно започнеш да изглеждаш перфектно примерно, готвиш прекрасно и да имаш големи доходи... ако пък си намериш и интересни занимания и го накараш да ревнува, може и някои неща да се променят.
Моето предложение е въобще да не го мислиш, щом си носи парите в къщи и те издържа от там нататък майната му. Ти си наблегни на здравето и на работата и работи колкото може повече.

А това за ТЕЛК-а не е вярно и спрете да го разпространявате. Аз съм с ТЕЛК от няколко години, оперирана съм от рак. Не само че никой не се опита да ме разкара от работата, напротив, дадоха ми 4 месеца платен отпуск след като ми свърши 6-месечния болничен за да пътувам в чужбина и да си почина.
Диабетът не е чак толкова тежка болест, доколкото ми е известно (ако човекът не е на инвалидна количка и не са засегнати много очите) и познавам хора с диабет, които си работят и си изкарват прилични доходи. Още повече, че става въпрос за длъжност "продавачка" - гледам че се търсят много и навсякъде. Защо пък точно трябва по програма да работиш?

И това за общинското жилище, което го коментирате - голям смях... тя не може да се разведе - няма пари, а за развод си трябват. А и не иска доколкото разбирам. Съмнявам се че ще се съгласи на Взаимно съгласие, щото мъжът и никога няма да си даде жилището. А за да тръгне да доказва вина, изневяра  и т.н. си трябва сериозна сума за адвокат. Никакъв шанс.
Накратко моя  съвет - да се стегне и да работи. И да не се разсейва с глупости.

# 88
  • Сф
  • Мнения: 10 716
Не че нещо Фри, но хроничните заболявания са друга бира.И аз съм с телк от 23 години.В повечето работи има проблем . И това са телкове над 70 % все пак.Много зависи. .За диабета също бъркаш.Зет ми на 45 има, вече не вижда с едното око, трудно се движи и тн , а в работата не се обажда, не си е извадил телк защото го е страх че е противопоказно.И това в Сф.На мен също не ми подновиха договора, точно след представяне на телк.

# 89
  • Мнения: X
Щом авторката може да работи като продавачка по програма занчи може да работи и без програма - къде е проблема?

Общи условия

Активация на акаунт