НАЗОВИ МЕ ПО ИМЕ *ADINI SEN KOY* С ЕРКАН МЕРИЧ И ХАЗАЛ СУБАШЪ - STARTV - ТЕМА 3

  • 87 061
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Цитат
Та бабата, ако имаше добро сърце, първият ѝ въпрос към Йомер щеше да е - "Защо обичаш Зехра, защо се влюби в нея, защо искаш да живееш с нея"

За тези въпроси...  Thinking ще ги зададе човек, който иска да разбере нещо, но не и такъв, който се капсулова и просто не иска да знае нищо, защото така по-лесно можеш да кажеш - КРАЙ

Лу съвсем различно е едното от другото... Доброто сърце, според мен няма нищо общо с това, което ти изреждаш като доказателства за обратното... Как виждам аз ситуацията сега и след превода...

Леля Хатидже, странно, ама в този превод казва, че Сехер и е племенница  newsm78 ( на онлайна друго разбрах и на двете места, където надзъртах  newsm78). Та... тази жена, като разказва за майката на Зехра не спомена за сватба и въпреки това е позволила на момичето да последва любовта си, човек с пари, но без съвест, който я зарязва бременна. Хатидже тогава наистина е била с добро сърце, повярвала е на детето, което обича и му е позволила да изживее мечтите си, нещо за което след това, години наред се терзае. Тази обич и разбиране, които е имала към Сехер, после се превръщат в чувство на вина, затова е тази прекалена решимост и неразбиране спрямо Зехра, тук вече страхът от грешка е на първо място, желанието да опази това дете на всяка цена, дори ако трябва твърдо да не разреши брака, който тя иска, затова и тя изобщо не допуска Омер да я приближи. Държи го настрани, за да не би случайно да го опознае и да се пречупи... - нещо, което все пак стана. Първо Хатидже се убеди, че и двамата много се обичат, видя, че той е готов на всичко да се докаже пред близките на Зехра и да спечели благословията им, дори и да върши непривична и тежка работа... Видя го и колко се притесни за здравето на момичето и колко добре се грижи за нея, но... според мен най-много за решението и натежаха две неща - първо разговорът на Омер със Салим, в който той не споменава за припадъци и нерешени въпроси за да не го тревожи и... второто и най-важно нещо, това, че Омер разбирайки тайната и не и каза за да не я притесни и едва после в разговора го спомена. Е... как да не вярваш на такъв човек? Добър и лоялен към близките на жената, която обича и иска да се ожени за нея...
И точно тук пак се връщам на доброто сърце на Хатидже... това всъщност го каза Зехра, аз също се съмнявах да е вярно, но с тази серия го усетих, защото едно сърце е добро не само, когато човек е добър с другите, но и когато с мисълта, че върши нещо наистина правилно е готов и на твърдост и после, когато събереш достатъчно материал да видиш и че грешиш - можеш да промениш решението си.

Цитат
Поведението на лелята беше "гордост и предразсъдъци". Понеже се е случило на майката, то същата съдба очаква и дъщерята според лелята. Личната ѝ вина, че тогава е оставила Сехер да последва сърцето си, а след това я е загубила, сега се превърна в предразсъдък по отношение на Йомер и непоколебимост този път да спаси дъщерята. Какво ѝ промени решението, обаче?

В живота понякога се случват подобни повторения на събития при следващите поколения като изпит по научените уроци от живота. Може ли някой да промени съдбата?

Мира   Hug без да се целя... написах една част от моя отговор на твоят въпрос, кое накара лелята да промени решението си - основното е, че разбра какъв човек е Омер и че няма право да го сравнява  онзи от миналото.., че няма право да причинява и мъка и болка на любимото дете...





Салим вече нарича ''синко'' Омер, а пък и днес след като дойде на себе си и Зехра направи нова крачка напред, нарече Омер по име...  Simple Smile



А сега... ето ви и екипа сценаристи и... ще разберете защо Зехра облече и шалвари, и толкова много ни вкараха в тези битовизми с благословии и целуване на ръце...  Sad

# 661
  • Мнения: 347
Привет!
И аз съм доволна от серията,хареса ми!
Да обобщя,ако не съм разбрала,моля поправете ме!!!
Салим и майката на Зехра са брат и сестра, а Хатидже им е леля,така ли?
Сложно ми дойде това родословно дърво....Stuck Out Tongue Winking Eye
Единственото което ме подразни в серията/никога няма да спре да ме дразни и няма да го проумея/ ,това което каза Зехра,че ако лелята не даде благословията си,"бабам" няма да се съгласи на сватба....
Разбирам ,това е различна религия,култура,бит и традиции,но...
Спомням си как семейството на Омер прие Зехра/в "другия сериал"/
Вили,:hugs: качих коментара на руската група,защото  направи впечатление че нещата ,които дразнят нас като цяло,дразнят и руските фенове.А отговора с назидателен " тон" въобще не ме учудва,там явно не се толерира свободното изказване на мнение!Жалко за тях!
Сабах защо трябваше да обикаля така неадекватно района,да излиза от офиса,със сак,после пак се върна...също не разбрах,ама не ми и трябва!
Цвети:hugs:
Зехра нарече Омер по  име,ама малко го неглижираха това...аз очаквах по друг начин да стане...Heart


# 662
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Цитат
Само не можах да разбера,явно от недостатъчно познания по руски език какъв се явява бабато на Зехра-чичо ли?чичо,което значи брат на бащата или...не знам..не разбрах..

Вили  Hug постът ти излезе, като си пуснах моя, та... наложи се да пиша пак  Wink

Въпроса за роднинството обърка и мен... - щом Хатидже е леля на Салим и според този превод и на Сехер... те, двамата брат и сестра ли да са? Тоест той е взел сирачето без баща на сестра си и затова излиза, че е вуйчо на Зехра, а тя съвсем правилно носи фамилията Кая, Мюслим Кая който е записан за баща е може би дядото ( бащата на Салим и Сехер). А пък от други сериали зная, че... ''хала'' е тази леля, която е сестра на бащата, докато ''тейзе'' - на майката.

Цитат
А колкото до оня коментар в руската група,там те са такива и това не им е за първи път,да държат този тон..

И по въпроса за контрола, правила и определяне кой, как и какво пише  Wink кой, ако не аз  hahaha може да се изкаже от кухнята им  Joy Joy Joy След бан в едната група и покана да се включа в друга... нещо, което приех с радост и реших, че тези са по-нормални, по-близо и до нашите схващания, но... уви и там започнаха с триене бан ( макар и за мои приятелки, но нали стана пред очите ми)... разбрах, че и там вече ще съм само зрител. Не обичам някой да ми слага рамка - имам ли мнение, то трябва да си го кажа и единственото, с което се съобразявам е... да не съм съвсем крайна в него - първо се опитвам да разбера и да си обясня дадена ситуация, да дам шанс известно време да видя дали ще се промени нещо или... ще продължава да ме дразни и... едва тогава започвам с мрънкането ( това вече го правя редовно, когато се чувствам неудовлетворена и ядосана - поолеква ми де).  Peace



# 663
  • Мнения: 28 164
Вили Hug, благодаря ти!
Сценаристите не счетоха за нужно да обяснят ясно какъв е Салим на Зехра.
Цвети Hug всичко, което казваш за Йомер е вярно.


Цитат
Първо Хатидже се убеди, че и двамата много се обичат, видя, че той е готов на всичко да се докаже пред близките на Зехра и да спечели благословията им, дори и да върши непривична и тежка работа... Видя го и колко се притесни за здравето на момичето и колко добре се грижи за нея, но... според мен най-много за решението и натежаха две неща - първо разговорът на Омер със Салим, в който той не споменава за припадъци и нерешени въпроси за да не го тревожи и... второто и най-важно нещо, това, че Омер разбирайки тайната и не и каза за да не я притесни и едва после в разговора го спомена.

Но то се случи преди и по време на разговора между Хатидже и Йомер. След като разказа историята на Сехер и Зехра, какво чу Йомер накрая -
"Аз няма да позволя и Зехра да преживее същото. Няма да позволя."
Според теб кога Хатидже се убеди в това, което съм цитирала? Кога се убеди, че Йомер става. Късно вечерта беше категорична, че няма да позволи, а на следващата сутрин позволи. Мисля, че в сандъка намери часовника, но не съм сигурна. Аз и останалите зрителите нямаше как да надникнем без помощта на операторите, а те пак се чудеха какво да правят с камерата.
Ако ти смяташ, че Хатидже от добро сърце разреши брака, би трябвало сценаристите да ни покажат поне мааалко от начина по който тя промени решението си, някакво вътрешно разколебаване на фанатизма ѝ. Снощи като писах, че е луда, имах предвид точно сцената, в която се закле пред Сехер и Аллах, че Зехра няма да повтори съдбата на майка си - 50 -та минута на еп. 203. "Докато дишам, няма да позволя този брак" и после - в началото на еп. 204 - "Докато съм жива, няма да дам съгласие за този брак. Няма да позволя".
Когато човек твърди нещо толкова убедено, че отстрани изглежда като луд фанатик, когато се заклева и пр., би трябвало после зрителите да видят обратния път - към катарзиса. Хубаво си го написала, звучи убедително, но ние не видяхме и секунда от пътя, който описваш - към промяната в решението. Толкова бързо да забрави клетвите, изглежда крайно неубедително за мен. Затова и не успяха да ме накарат да повярвам в добротата й. Да, понякога човек променя мнението за нещо или някого за минута, но ние би трябвало да видим какво се случва в мисленето му.
В първи сезон много добре проследихме обрата в чувствата и отношенията между Зехра и Йомер. Но те извървяха много дълъг път, наситен със силни емоции, с голяма съпротива срещу самоубеждаването, че другият отсреща не е такъв, какъвто живее в първоначалните представи. В капана, който им устрои Мехтап, Зехра изкрещя на Йомер "Ти за каква ме вземаш... Все още ме подозираш. Стига!", а по - късно той призна "Не зная как повярвах". Но ние знаем. Знаем колебанията му, знаем терзанията му, знаем, че отхвърляше мисълта да отиде и да провери дали е истина, знаем съмнението му "ами ако е вътре". То беше по - силно от него... и влезе в къщата. И това са сцени само в две от сериите.
Обясних надълго и широко, но не мога да подмина разликата, която очертах. Мотивите на героите за една или друга постъпка са най - важното в един сценарий. Когато липсват, определението за сценаристите е некадърност.

Сега видях този колаж



 и се сетих - заслуга на Джеврие е Салим да се престраши да нарече Йомер "сине". Тя не му каза нищо ново, Салим вече знае какъв е, но се съпротивлява да приеме истинския Йомер, защото в такъв случай трябва да признае грешката си.

# 664
  • Мнения: 3 555
 wavey wavey wavey
Цитат
Само не можах да разбера,явно от недостатъчно познания по руски език какъв се явява бабато на Зехра-чичо ли?чичо,което значи брат на бащата или...не знам..не разбрах..

Вили  Hug постът ти излезе, като си пуснах моя, та... наложи се да пиша пак  Wink

Въпроса за роднинството обърка и мен... - щом Хатидже е леля на Салим и според този превод и на Сехер... те, двамата брат и сестра ли да са? Тоест той е взел сирачето без баща на сестра си и затова излиза, че е вуйчо на Зехра, а тя съвсем правилно носи фамилията Кая, Мюслим Кая който е записан за баща е може би дядото ( бащата на Салим и Сехер). А пък от други сериали зная, че... ''хала'' е тази леля, която е сестра на бащата, докато ''тейзе'' - на майката.
newsm78   Не ми се изясни и на мен за майката на Зехра и Салим брат и сестра ли са или от две сестри деца  #Crazy  и най-търпеливо ще си изчакам БГ превода на нашите момичета  Hug bouquet
 Naughty  Интересно е и ...  защо Севим до последно нямаше съмнения, че Зехра е дъщеря на Селим ...  Thinking  и как, ако не е бил женен има дете  ... като незаконно родена ли е представил Зехра ...   #Crazy  

 Wink  За произнасяне името на Йомер в този епизод от Зехра може би не е за 2 път след финала на 180 еп. Shocked  защото в руския превод и във финалната сцена на 160 еп. Зехра дори два пъти казва "Йомер"  ...  Може да е грешка в превода ...  newsm78   Ето изгледайте я и вие ... на мен ми е трудно да разбера ...   #Crazy


Stop  И последно един фенски колаж  Heart Eyes  с който се предполага, че Зехра е ходила на ... логопед и   вече няма да има голям проблем да "назовава по име" Йомер  Crazy   Peace   Joy


Лу  Hug Peace bouquet
 ooooh!  В едно си напълно права  Peace  "високо вдигнаха летвата" режисьор и сценаристи от 1 сезон и сега новите няма спор, че сериозно им отстъпват с професионализъм  Thinking  Това си пролича още от сравнението с динамиката и интригата на събитията на първите 20 епизода от двата сезона  Crossing Arms  

# 665
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Добро утро!  Hug





Хубаво се спи след серия, като снощната, а денят, който започва... носи надежда и очакване за още по-хубави неща в последната за тази седмица серия.  Simple Smile

Лу  Hug с това, което си написала ме караш да помисля по този въпрос и от друг ъгъл  Thinking Вярно, различни сме, виждаме различно и го приемаме по различен начин, та...

Цитат
Когато човек твърди нещо толкова убедено, че отстрани изглежда като луд фанатик, когато се заклева и пр., би трябвало после зрителите да видят обратния път - към катарзиса. Хубаво си го написала, звучи убедително, но ние не видяхме и секунда от пътя, който описваш - към промяната в решението......
Да, понякога човек променя мнението за нещо или някого за минута, но ние би трябвало да видим какво се случва в мисленето му.

Първото, което е различно при мен е, че аз изобщо не усетих Хатидже, като ''луд фанатик'' - видях огромната болка на една жена, която е твърдо убедена, че има вина за нещо, което навремето не е спряла и сега в позиция да решава в подобна ситуация е твърдо решила да действа така, както смята, че е трябвало и преди да направи. Тя, сякаш изкупува вина с това си решение, а пък с повторението на думите, че '' се кълне и няма никога да разреши този брак, Зехра да повтори съдбата на майка си...'' - сякаш и така си дава сила този път да успее, да не се поддаде и да отстъпи пред сълзите на детето, трогната от чувствата и да устои в решението да не дава съгласие. Не ми е далече да си изфантазирам как след всичко преживяно, видяно и чуто в разговори през няколкото дни с тези младежи, тази изстрадала и обичаща жена може да не спала цяла нощ в размисли и осъзнаване...
Но... не мисля, обаче, че щеше да ми е по-интересно да гледам разсъждения на ум на Хатидже, за да видя кое я кара и да промени това решение. Много повече ме зарадва точно този начин, по който го предадоха, тази изненада, която дори предположих за части от секундата преди лелята да погледне към Омер и да подаде ръката си с тази закачлива реплика  Peace

Цитат
  Не ми се изясни и на мен за майката на Зехра и Салим брат и сестра ли са или от две сестри деца  #Crazy  и най-търпеливо ще си изчакам БГ превода на нашите момичета  Hug bouquet
 Naughty  Интересно е и ...  защо Севим до последно нямаше съмнения, че Зехра е дъщеря на Селим ...  Thinking  и как, ако не е бил женен има дете  ... като незаконно родена ли е представил Зехра ...   #Crazy 

Дайче  Hug от акта за раждане на Зехра виждаме, че... тя по принцип си е Кая, явно носи името на дядо си, щом е извънбрачна дъщеря, така че... това е фамилията и на Салим, от което смятам, че са брат и сестра със Сехер. Децата на две сестри само при съвпадение могат да са с еднакви фамилии, нали  Peace

А Севим как да има съмнение, ако той никога не говори по въпроса и Зехра носи неговите имена.
Тук обаче аз се замислям за друго... - синът на Севим, който е две години по-голям от Зехра, според документа на Ясемин, защо носи фамилия Кая, ако тези двамата са се събрали по-късно и тя не знае истината за Зехра  newsm78 Той също ли е извънбрачно дете? Ако има баща, дори да е починал, нима няма и други роднини, че Салим да го осинови и така да носи името му? Това са все неща, по които можем да мислим, но... какво и как ще ни покажат е друг въпрос  Peace

И за момента с бомбата... навремето на онлайн гледането някои хора чуха това ''Омер'' и се пишеше много, но... аз лично нито тогава, нито по-късно съм го чувала. Зехра говори много бързо в тази сцена, думите и са пълни със страх и ужас, ама... не чувам име  Peace

# 666
  • Мнения: 28 164
Добро утро!
Рейтинг - най - добрият досега. Grinning



http://www.ranini.tv/reyting

От сета в Beykoz Kundura



Накъде ли ще отпътуват Grinning

https://www.instagram.com/p/BavqP0CA2fh/?taken-by=startvadinisenkoy

Последна редакция: пт, 27 окт 2017, 14:28 от LU4IQ

# 667
  • Мнения: 347
Привет!
Днес имам проблем с интернета и дори незнам сега дали ще успея да се "включа"
Лу,макар и малко късно,благодаря ти за хубавата информация!
Момичета,как мислите,дали ще се появи по нататък биологичния баща на Зехра,или с приключването на селската идилия,ще се приключи и темата за произхода на Зехра."Благоволиха" да покажат и колието на снимката....
Естествено,ние няма как да знаем какво са намислили сценаристите...гадая си просто...
В очакване съм на серията довечера!
Приятен следобед на всички!

# 668
  • Мнения: 3 555
 wavey wavey wavey
Цвети  Hug  благодаря ти за поясненията  Peace   bouquet
 ooooh!   За мен сценаристите за баба Хатидже направиха нещо като "copy-paste" със зорбалъка на Йомер към Зехра от 1 сезон  Naughty  хареса си я още от първия "сблъсък", но ... заради постъпката на майка си е решил ... никоя жена за съпруга да не приеме  ... Crossing Arms
Цитат
#Crazy  Ами те в момента са повече на брой от актьорите в излъчените досега 24 епизода  Shocked  спокойни и усмихнати на снимката и защо да не са   Thinking  паднаха си на късмета с Хазал и Еркан за продължаване на създадения в 1 сезон хубав сценарий за Йомер и Зехра  Heart Eyes без никакви притеснения си прибират хонорарите ... Thinking   и ... дано да не важи за тях поговорката :"Много баби - хилаво бебе."   Praynig  че са направо за  #2gunfire
 newsm78  Във вчерашния епизод за мен беше много тъпо Йомер да не тръгне за болница с припадналата Зехра както го направи с баба й   #Crazy  и реши да се довери на бабиния "знахарски" опит и то след като разбра за смъртта на майката на Зехра  Thinking  Честно казано, ... много ме притесняват подобни "нестандартни" (за някои хора) умения  ...  ooooh!  а и за Зехра дори беше видял, че и лекаря се е изплашил на последното припадане в Истанбул  Naughty


Лу  Hug   Peace
 Rolling Eyes  Само заради Еркан и Хазал  Heart Eyes  се радвам на вчерашния рейтинг и в двете групи е скочил над 3,00   Peace   но ...  дори не смея да си мечтая за повишаване   Praynig а само да се запази постоянен ...  Stop


 Grinning  Снимката от сета в близък план с текст  Peaceбулката и младоженеца  Crazy

 Stop   Хич не се и надявам в днешния епизод да го видя този кадър ...   Whistling  ще го бъде в края на другата седмица, ...  а може и на по-другата ... Crossing Arms
 Rolling Eyes  И едно много хубаво гифче със ЗехОм   Heart Eyes Peace
https://twitter.com/toprakkrall/status/923850736332627969

Нинка   Hug   Peace
Момичета,как мислите,дали ще се появи по нататък биологичния баща на Зехра,или с приключването на селската идилия,ще се приключи и темата за произхода на Зехра."Благоволиха" да покажат и колието на снимката....
Естествено,ние няма как да знаем какво са намислили сценаристите...гадая си просто...
Stop  Повтарям мнението си за СЦ   Naughty  решили са да го дават ... "нестандартни"   #Crazy
Приятно гледане и  Praynig Praynig Praynig  на много интересен епизод   Hug

Последна редакция: пт, 27 окт 2017, 17:21 от dai4e

# 669
  • Мнения: 28 164
Появи се някакъв озет за епизоди 205 - 210

"Увидев любовь Омера и Зехры, Хатидже дала согласие на брак двух влюбленных. Свадьбе быть! После свадебных приготовлений нас будут ждать новые персонажи. В том, числе мы увидим поиски настоящего отца Зехры. Это богатый бизнесмен, которого не интересуют его дети. Свадебные хлопоты Омера и Зехры снова перепутаются. В то время, как Омер и Зехра один за другим будут перебарывать все препятствия, их вера в свою любовь станет намного сильнее, чем раньше. На свадьбе Омер возьмет в руки "оковы", которые будут вести его к настоящему отцу Зехры."
За бабата на Йомер - нищо, но ще търси бащата на Зехра Rolling Eyes




Тази е с таг MIPCOM Grinning Ако видя още една подобна на тези двете, ще получа сърдечна криза Laughing Laughing Heart Eyes





Нинка Hug, дано да имаш нет Praynig
dai4e Hug

На всички - приятно гледане! Hug

Последна редакция: пт, 27 окт 2017, 18:01 от LU4IQ

# 670
  • Мнения: 28 164














Тъкмо си мислех, че това ще е първата серия, в която няма да тормозят младоженците, но не познах ooooh!



Новият фрагман Още няма превод.
Чаках някой да го постне, защото отново съм с 2 последователни поста, но........

https://vk.com/adinisenkoy_turk?z=video230302407_456239041%2Fc27 … l_wall_-135859020





Последна редакция: пт, 27 окт 2017, 19:35 от LU4IQ

# 671
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Здравейте!  Hug

Не можах да видя цялата серия, но пак да си кажа - това, което видях ми хареса  Peace



Лу  Hug превод няма още, но намерих нещичко в коментарите на руски -

Айше: - вы куда пропадаете? Давайте докладывайте!
Джеврия: - так они в ближайшее время свадьбу сыграют даже…
Зехра: - дорогая тетушка, добро пожаловат!
Джанан: - Зехра ты откуда нашла такогог богатого и красивого мужичны….
Джанан: - так легко получит от нас девушку, зять не получится…
Тетя: - ДЖАНАН!
Омер: - тогда …я твой …
Зехра: - ты мой…
Омер: - ГЕРОЙ!
Зехра: - не подумала даже что хочешь быть геройом!





Последна редакция: пт, 27 окт 2017, 20:39 от Cveti67

# 672
# 673
  • Русе
  • Мнения: 6 503

Благодаря!  Peace

Така е... като чакаме някой да пише  Wink

Редактираме, но когато искаш да сложиш нещо, ти трябва и помощ от другарче, че...





И... СЮРПРИЗ  Crazy Crazy Crazy


# 674
  • Мнения: 1 732


Не съм гледала новата,днешна серия...Видях само,че си харесаха покана,моментът от фрага..
Благодаря на момичетата за превода на поредния епизод от 2 сезон..

Общи условия

Активация на акаунт