За любители на салати

  • 95 680
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 348
Освен традиционните, препоръчвам:
Салата с настъргано червено цвекло, домат на кубчета, зелен лук, сирене фета или дунавия на кубчета, сос песто и подправям с малко тъмен балсамико.
Предлагат я в едно заведение, но те добавят и шунка (което не ми звучи вкусно по принцип, а  пък и не хапвам месо).
Heart

# 676
  • Мнения: 5 022
Освен традиционните, препоръчвам:
Салата с настъргано червено цвекло, домат на кубчета, зелен лук, сирене фета или дунавия на кубчета, сос песто и подправям с малко тъмен балсамико.
Предлагат я в едно заведение, но те добавят и шунка (което не ми звучи вкусно по принцип, а  пък и не хапвам месо).
Heart
Ако обичаш червен боб, много върви на тази салата. Аз така си я правя, някой път и печена чушка слагам.

# 677
  • Мнения: 38
Кажете някоя рецепта за салата с коприва или нещо подобно, че сега копривата завладява и през пролетта ще има в излишек?

# 678
  • Мнения: 10 999
Аз правя много вкусна крем супа с коприва. Сварявам копривата 5-10 мин. и я пасирам, добавям малко ориз. Като се свари ориза добавям сол, сирене, една чака кисело мляко с един жълтък разбит в нея, чесън на вкус /аз обичам повече чесън/ и олио. Много е приятна и здравословна

# 679
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 817
Уви,при нас копривата прецъфтя. Обичам я на каша с орехи,на супа и ако я набера много млада и на салата с пресен лук.

# 680
  • Мнения: 3 480
Аз правя много вкусна крем супа с коприва. Сварявам копривата 5-10 мин. и я пасирам, добавям малко ориз. Като се свари ориза добавям сол, сирене, една чака кисело мляко с един жълтък разбит в нея, чесън на вкус /аз обичам повече чесън/ и олио. Много е приятна и здравословна

Предполагам си наясно, че зелениите (спанак, коприва) стават токсични, когато се претоплят?

# 681
  • Мнения: 2 266
От години ги претоплям.А в нас много често се ядят.Незнам откъде идва това схващане,че стават токсични.

# 682
  • Мнения: 10 999
Не знаех, че са токсични.

# 683
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 094
Защо да са токсични? Само ако се държат при неподходящи условия могат да развият микроорганизми, но това си важи за всяка храна. Друг е въпроса със замразените храни. Там наистина веднъж размразени, не трябва да се замразяват пак, а да се изконсумират.

# 684
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 817
Аз точно реших,че съм умряла и вие викате,че не са токсични:stuck_out_tongue_winking_eye:

# 685
# 686
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Тази вечер ще правя една много вкусна салата, по-скоро сръбска разядка - паприка у павловци. Много е вкусна - сметана, люти жълти чушки и сирене.

# 687
  • Мнения: 1 348
Много харесвам paprika u pavlaci.
Имам чувството обаче, че чушките са мариновани, нали ?

# 688
  • Мнения: 2 514
Тази вечер ще правя една много вкусна салата, по-скоро сръбска разядка - паприка у павловци. Много е вкусна - сметана, люти жълти чушки и сирене.


Оооооо,мъжът ми я купува от един магазин, уникална е!

# 689
  • Мнения: 3 480
Вчера направих протеинова калорична, много вкуса салата:

Пресен спанак, авокадо, кашу, сусам и скумрия или сьомга (запечена или на скара). Може да се добавят и броколи.
Друга, която водях в един блог за Кето диета:
скариди, кедрови ядки, маслини, айсберг или марули, аспержи.
Всичко овкусявам с лимонов или лайм сок.



Общи условия

Активация на акаунт