Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 3 050
Е да де и биологичен и по акт за раждане. Казвам така, защото вече статута му ми е доста объркан и на самата мен! Но е казано, че каквото човек сам си надроби, никой не може да му го надроби същото. Пък и аз си го надробих с пълно съзнание, сега се надявам да нямам проблеми. Но някак си се чувствам късметлийка и вероятно няма да имам.

# 121
  • Мнения: X
Чак за паспорт.
Чакай де - защо казваш биологичен баща? Не е ли баща по акт за раждане?

Съвсем объркано стана. Sweat Smile

# 122
  • София
  • Мнения: 38 523
Нищо не е объркано. Баща си ени точка. При мен беше объркано - забременях, смених 3ма адвокати, накрая водих две дела - едно за развод и едно за бащинство.

# 123
  • София
  • Мнения: 24 839
Вече нищо не ми е ясно!
Нали се надявахме да се роди момата след една дата, за да излезе от 300- та дни, в които се води дете на съпруга?
И доколкото разбрах, тя окъсня с излизането, та спокойно минава в другата графа........... newsm78

# 124
  • Мнения: 39 321
Да, и таткото който е дал материал за инвитрото вече е вписан в акта за раждане. Поне така аз разбрах.

# 125
  • София
  • Мнения: 3 050
Сигме, точно така. Бившия ми съпруг няма нищо общо с бебка. А човека станал ми донор си даде имената и сега всичко документално е наред.

# 126
  • Мнения: 39 321
Уф, дано човека е читав. Само това ти пожелавам, а не да ти прави мизерии някой ден.

# 127
  • Мнения: 4 872
 От споделеното в темата и от последователността на действията му ми се струва сериозен човек и отговорен. Радвам се , че все още има такива хора!

# 128
  • Мнения: 5 468
Честито бебче. Хубаво е, че сте прескочили 300те дни. В този случай е можело и да го запишеш с баща неизвестен с твоите имена. Никой няма как да ти направи проблем. Дано занапред да нямате проблеми с бащата. Подписът му, наспример, ще ти трябва при извеждане на детето в чужбина.

# 129
  • София
  • Мнения: 24 839
Уф, дано човека е читав. Само това ти пожелавам, а не да ти прави мизерии някой ден.

Е, де!
Какво по- читаво от това- хем да станеш донор, хем да си дадеш имената?

Разбира се, трябва да се очаква, че човекът ще иска да присъства в живота на детето си.

# 130
  • София
  • Мнения: 19 249
При баща неизвестен може да бъде записано с презиме и фамилия като дядо си по бащина линия.

# 131
  • София
  • Мнения: 3 050
То от моя живот роман може да се напише и по-голямата част няма да е весела. Мисля, че постъпвам правилно спрямо бебето като оставих възможността да има реални бащино и фамилно име.

# 132
  • Мнения: 5 468
То въпросът не е толкова до името, колкото до другите юридически последствия, ако има или няма баща в акта за раждане. В твоя случай бащата наистина изглежда свестен, а и така детето си има законен баща. Hug

# 133
  • Мнения: 6 703
Струва ми се, че "донорът" иска да си е съвсем реален баща, което е хубаво.

# 134
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
а на мен ми се струва, че си е пъхнала таралеж в гащите.
но аз съм стара, гадна и препатила Sad

Общи условия

Активация на акаунт