Как си купихте имот

  • 9 549
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 5 979
Имотите от ЧСИ хич не са безплатен обяд.
Цената много малко се различава от пазарната. Вече много хора следят обявите им и на огледите идват пълчища, които при наддаването след това вдигат цената.
Да, може да излезе малко по-изгодно, но не без пари.
Не се чака дълго да влезеш във владение но си е филм, особено ако собственикът не иска да се разделя с имота.
Пък и в такова състояние може да ти го остави, че не е истина...

# 31
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Мой приятел си купи апартамент от търг на ЧСИ, цената му беше излязла с около 30% по- ниска от пазарната.

# 32
  • Мнения: 10
Аз тази година закупих имот, парцел, не апартамент, в град София , преди това минахме с мъжа ми през супер много огледи, не са ни карали да подписваме договори, нито сме плащали нещо за огледите. С различни агенции сме работели и комисионна заплатихме само на агенцита от която купихме имота като цяло, никакви други брокерски разходи не сме имали.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Ние търсихме парцел около две години с наш брокер. Накрая случайно видях един, който ми хареса и брокерът ни се свърза с фирмата, която беше посредник на продавача. Видяхме го, харесахме го и го купихме. Комисионна платихме само на нашия агент.

# 34
  • София
  • Мнения: 9 911
Има сайт на ЧСИ, там са обявени тези жилища, има и коли и т.н. Аз от там разглеждам и следя. Много са евтини там, но има някакви скрити наддавания и не съм много на ясно как стоят нещата. Ако някой знае може да обясни. Там са най-изгодно май, но не винаги можеш да спечелиш търга.

Да,с търговете е отделно това,-аз говоря за имоти,които са придобити от самата банка,и тя ги разпродава-т.е тя е собственик,и няма търгове,просто строителя е имал кредит към съответната банка,и не се е издължил,и банката си взима имотите.

Цитат
Апартаментите от някоя банка са вариант, има цели блокове, които се продават. Заслужава си да се погледне. Аз не вярвам в духовни неща, но би ми било гадно да живея някъде, където е живял някой, който е бил изгонен, защото не в успял да си внесе вноските. Може би е тъпотия, но не мисля, че бих могла....
И аз мисля че има нещо ... като кофти енергия "ей тия как ни взеха апартамента..." чел съм че даже някои го правят на нищо и тогава го освобождават, примерно бетон в тоалетната чиния... (съответно ти това няма как да го знаеш).

Това с обявите от банките е интересно? там поне нямаш посредник (брокер), но не съм срещал такива списъци, а само съм чувал от приятели, как същите имоти се разпределяли по техни хора, не знам, може би всичко става с връзки ooooh!
Цитат
Има банки, които обявяват имотите, които продават на сайтовете си. Но има и такива, които не стигат до обяви - ако е хубав имот на добра цена, банките ди имат хора, на които да ги продадат.
за това говорих. Peace

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 5 979
Навремето някои банки дори си направиха поделения за недвижими имоти (визирам Райфайзен и ДСК). После ги закриха.
Юридически банката не става собственик на ипотекирания имот. Но може да намери клиент и да преговарят с длъжника да не се минава през ЧСИ.
Но ако разгледаш обявите на ЧСИ, ще видиш, че повечето банки не искат да се занимават сами...

# 36
  • Мнения: 4 518
Здравейте, в сайта на пиреус може да намерите имотите, които предлагат. Влизате в ипотечни кредити и после в жилище с предимства- жилищен кредит за покупка на имот собственост на Банка Пиреус.

# 37
  • Мнения: 138
Нашият апартамент е закупен чрез ЧСИ. Супер неочаквано стана, аз отидох на оглед и харесах жилището, после с мъжа ми отидохме на търг и взехме, че го спечелихме. Просто извадихме късмет. Процедурата всъщност е доста лесна. Във владение се влиза веднага, след като постоновлението на ЧСИ влезе в сила, което се случва бързо, стига длъжникът да не реши да обжалва процедурата по проданта. Таксата, която се плаща на ЧСИ не е по-различна от тази, която ще заплатите при нотариус. Според мен един от основните недостатъци при търговете е, че просто трябва да имате парите налични. Трябва също така добре да проучите  самия длъжник. В нашия случай това беше сроителна фирма, която нямаше интерс да бави/обжалва проданта и тн. Ще спомена и огромния плюс , а именно, че взехме жилището на цена с 40 000лв. по ниска от пазарната. Та така...не е страшно, поне при нас всичко премина без усложнения. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 9 911
Здравейте, в сайта на пиреус може да намерите имотите, които предлагат. Влизате в ипотечни кредити и после в жилище с предимства- жилищен кредит за покупка на имот собственост на Банка Пиреус.
Не съм ги гледал дали са по-ниски от пазарните цени, но тази лихва 3.6% преференциална ли я водят?! В момента чакаме одобрени на 3.9% (за нецелеви ипот. кредит)

Хм, случайно съм попадал на справка от имотния регистър - доста повече имоти имат от това дето са обявили, ако може да се съди по тази справка. Но ще видя пак файлът. Peace

# 39
  • Мнения: 4 518
Изобщо не съм запозната с условията, които предлагат. Не знам и дали това са всичките апартаменти, случайно попаднах там.

# 40
  • София
  • Мнения: 9 911
Това са обявили за плебса - на прима виста не ми допадна нещо, не знам и цените ОК ли са, понеже в тези райони не търся.

# 41
  • Мнения: 2 013
Ако се търси имот "на зелено", аз направих следното: изкарах от сайта на строителната камара всички строителни фирми във Варна. Взех си 2 почивни дни от работа. Звъннах на всички и ги питах за предстоящи апартаменти с нашите изисквания. Разбира се знаех кои са по-сериозните строители. Тогава беше мисля пак Ноември, Декември и те си подготвяха архитектурните проекти за бъдещите кооперации. Директно купихме от строител на зелено. Тогава беше бумът и те нямаха готови непродадени апартаменти.
Просто зависи какво търсиш.
А друг вариант е да обикаляш района, който ти харесва и да гледаш информационните табели.
Така си спестих може би около 2 хиляди евро комисионна за посредник.

Иначе отдавна от адрес се опитаха да ме заблудят с изложението на един апартамент. Показват ми чертежа и казват - южно изложение. Обясних им, че стълбищата по правило се проектират на север, а този апартамент е до стълбището, прозорците гледат в същата посока, т.е. почти на 100% е със северно изложение. Реакцията на брокерката беше: "Ааа, ама вие можете да четете чертежи..." Благодарих им за "услугата" и си тръгнах.

# 42
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 993
Не помня да сме подписвали подобни "бумаги". Търсихме с познат брокер и с брокер от ЕРА. За София става въпрос. Голямо обикаляне беше, поне година продължи... Повечето бяха ново строителство, тесни и малки. Гледахме и старо строителство на безумни цени спрямо реалното състояния на имота. Комисионна не сме плащали уж, но те си я включват в продажната цена така че няма как да не я надуе.

Общи условия

Активация на акаунт