КГБ = Клуб на Готините Баби - 182.

  • 58 353
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 323

 Добро утроооо!
Изпратих си ученичката и - при вас! Днес съм на кафе от джезве. Не можах да си отворя кафеварката Embarassed Друг път, като я измия, я оставям разглобена. Сега защо съм я затворила newsm78 Нооо няма да й се дам и утре ще бъда на кафеварка. Отдааавна не съм я ползвала, че предпочитам нес, но допрях и до нея. Ето и за вас:

                     

 Джили, добре завърнала се!

# 76
  • Мнения: 1 563




Грети,честит рожден ден !
Бъди здрава ,щастлива,обичана и радвана от любимите ти хора!
Благословена да си !



Джили ,много се радвам ,че те виждам пак при нас ! :*

Гъбче , наистина султан кебап става много вкусно ястие! Моите също го харесват и сега ми даде идея да направя за събота!

Светле, ремонта ти е към края ,паркета става за един ден. Ще се оправиш другата седмица и ще ти е хубавичко и чистичко за зимата !Отивай на Банкя днес да се разходиш ,времето го дават чудесно  .
Днес по обяд си чакам синчето да мине от Смолян за бързо. Приготвила съм се. Снощи правих хумус от нахут и сусамов тахан. Стана много вкусно. Сега ще направя една фокача за хумуса. Имам и една малка тиква цигулка ,ще я сложа  с кората на парчета да я опека. Вчера напълних и тиквички ,във формата на ладийки и телешко варено. Като го разпределя и всичко ще свърши хихиии

Хубав ,спорен  ден на всички ви !

# 77
  • Мнения: 1 558
 tiptoe Добро утро, компания!
Изгубих се последните месеци.....ама намерих се вече....

Не съм чела назад, ще имам това удоволствие занапред  Grinning

Жабче, благодаря за новата тема  bouquet

Янче, тенкю за кефето  Grinning  давай нес, и на него ще му се зарадваме  Laughing

Честити да са рождениците на Светълчо и Римар - да са здрави, щастливи и да достигат целите си!

За ремонти мярнах, че пишете - и ние сме на тая вълнА /сериозен ремонт, до тухла изтромбушено и всичко наново се прави/

За зимнината няма да подхващам темата  Mr. Green там не мога да ви стигна  Wink наблегнах на соковете и нектарите тази година, и естествено лютеница и печен пипер, за къде без тях  Simple Smile
И да ви се ожаля - така обилно олях лаптопа с нектар от праскови....еееми, сменяхме клавиатурата, щот лаптопът не обичал сладки напитки  Joy Затова не правете като мен  bowuu

Пожелавам ви хубав и слънчев ден!
https://www.youtube.com/watch?v=T8sQ3sgZi4g

# 78
  • Мнения: 1 334
ДОБРО УТРО! ЗАПОЧНИ ДЕНЯ С УСМИВКА И ГО ЗАВЪРШИ С НЕЯ! ЦВЕТЕН И УСПЕШЕН ДЕН!

Грети,честит рожден ден !Много здраве , радости и късмет ти пожелавам


Светълчо , завиждам ти за майсторите

Джили , и от мен добре дошла

Доби , привет

# 79
  • Мнения: 2 019
Добро утро!
Яне,Роска-благодаря за кафетата!
И аз сега пия моето.
Малко късничко тази сутрин,но се поуспах,докато поошетам и се оправя.Така обичам аз-първо да си приключа със сутрешните задължения и после на спокойствие
да си пия кафето😁

Мила Грети,Честит рожден ден!
От сърце ти пожелавам да си здрава,да си обичана,да имаш своите красиви моменти!
Нека твоя ден е слънчев,както и животът ти занапред!❤🌸💐🌻🌺🐞🌹🏵


Джили,Доби-радвам се да ви видя!

Днес се каня да оползотворя част от чушките,като ги мариновам,но нещо не си приемам поканата.
От много години не съм правила такива,а и щерките ги недолюбват,защото не обичат даф.лист и бахар.
Ама аз и бат Павли си ги обичаме.В крайна сметка и Асан е хора🐸
Ще си угодим😎
Снощи малката щерка домъкна един куп одеала за пране.Че на село бързо съхнели навън😂
Абе щерки мамини-цяло лято по едно на седмица да бяхте пралиии..
Та от снощи пералнтята пере,сутринта поръчах на Павел като стане да пусне две,сега още две и т.н.
Ще свършат лека,полека.

Кари😍 къде си?
Танче 😍 и ти !

Хайде,спорен и спокоен да е денят ни !


Току що го прочетох във фейса.
За всички учителки в къщичката ни!❤

Учителят
Учителят е буквичката първа,
изписана накриво в тесен ред.
Но ето: дума става,... мисъл…Тръгва
да търси истини - по-смело и напред.

Учителят е точица едничка –
началото на хиляди лъчи.
Звездата – не далечнa, не самичка,
а грейналата в детските очи.

Учителят е четка и боички.
Дарява с цвят не листи, а съдби.
В картини вижда имената – всички,
но в най-прекрасни, чисти и добри.

Учителят е нотичка игрива,
протегнала към другите ръка.
Тъй ражда се мелодия красива
и звънва чак до светлата дъга.

Учителят е географска карта,
разглеждана с любов и интерес,
надскочила и норми, и стандарти,
за да го има “утре” още днес.

Учителят…Той горд е. И изстрадал.
С ум, сила, вяра и сърце дарен.
И не защото е учител станал.
Защото за учител е роден.

автор Розалина Паскалева

Дааа, и току що прочетох че днес е Международен ден на учителя.
Честит празник момичета учителки!

Последна редакция: чт, 05 окт 2017, 10:11 от Gabkata

# 80
  • Мнения: 894
Flowers HibiscusFlowers HibiscusЗдравейте!

Честит празник на учителките в групата.Бъдете здрави и благословени и дано учениците днес ви уважават,както ние си уважавахме учителите ,дай боже!
Днес и аз започвам с няколко перални мислех в събота но тогава времето се разваля ето как Емо Чолаков помага на прането ха ха.
Джили Доби  Flowers Hibiscus
На тези които имат ремонт,бързо и качествено приключване.
Имайте прекрасен ден

Последна редакция: чт, 05 окт 2017, 11:49 от Ivllin

# 81
  • Мнения: 1 065
Здравейте.
БЛАГОДАРЯ ВИ, момичета мили, че ме споменавате с добро.

Много харесвам едно стихотворение на Е.Евтимов - Обич за обич
Скрит текст:
Та и за нашето приятелство, макар и от друг тип, поне от мое име, смело мога да кажа: ,, стига заеми, стига везни, давам обич за обич...'' Макар и да имам продължителни паузи в писането вие сте в мислите ми....
Бих се ласкала, ако и аз съм във вашите...

Честит рожден ден, Грети!
Желая ти здраве и всичко за което мечтаеш да се случи!


Четох от тук от там, в главата ми е мармалад:)))

За срещата - процентите почти се закръглят на 100. Моля, нека до почивните дни съгласувам с домашните любимци.

Искам да ви видя, но събота и неделя ми е невъзможно.
Дали ще можем да си уредим една бърза срещичка  през следващата седмица, където и когато кажете ???
Скрит текст:
Чакат ме да проявя готовност и да си поема бабините задължения относно Росен.
Като си зазимя къщата и приключа с разни отлагани дейности ще започнем тренировки за бабина детска градина. Най- много до края на месеца ще мога да отлагам.

Едно мислих да пиша, а в друга посока тръгнах...
Отивам да простирам.
Пак ще дойда.
Вече няма да имате отърване от мен:)))) да си знаете...
Чао за сега  Hug Hug Hug

п.п. Ивииии Hug Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 894
От вчера честитите на Грети да не би да има грешка с Гери наРимар Върнах се назад миналата година на тази дата няма поздравления.
Но и аз ще поздравя Грети да е жива и здрава да и се сбъдват мечтите.Flowers HibiscusFlowers RoseFlowers Tulip

# 83
  • София
  • Мнения: 8 446
Дружки, няма да имам време да коментирам, но ще сложа оня списък, да ви подсеща. По уважителни причини ще удължа и срока за записване, защото при някои момичета има домашни грижи, които изискват още малко време, та да може и на тях да им се изясни обстановката у дома. Освен това, имам и съгласието на Управителката на комплекса. Тя иска на 16.10. да знае бройката и менюто. И така.

СПИСЪК
знаете за къде, за кога и защо Wink

 1. ХУЛИ  bg

 2. ШПУНЦ  newsm18

 3. ФУРИЙКА  animal037

 4. ЯЖКА  afwitch

 5. МАЯ  newsm56

 6. ФЛО  tooth

 7. РИМАР  wavey

 8. МАРИНА  Nature Sunny

 9. ДИДИА  newsm63

10. ПИПИЛОТА  newsm01

11. ИХА  feeding

12. ТАНУ  newsm67

Хайде, коя ще се престраши да заеме късметлийския номер тринадесет? Разменям номер 6 за номер 13 Wink

Имаме достатъчно време. Нека срокът да бъде до 15.10. Тези, които вече са заявили участие, могат да преведат парите за спането и официалната вечеря-40 лв. Адрес: София Бул. Ал. Стамболийски 87, Офис на Еконт, за Цветана Николова

Пак да напомня за менюто. До тук отговори и мнения съм получила само от РИМАР, ПИПИЛОТА и МАРИНА.
За официалната вечеря-еднакво за всички. Тройка кебапчета (кюфтета), пържени картофи, салатка, безалкохолно и нещо за мезе-сирена, ядки. За хляб и десерт нямате грижа. През останалото време, всяка ще си избира къде, какво и колко ще хапва и пийва. Wink

Хайде, останете си със здраве, а аз да се приготвям за работа.

ДИДИА, съвсем те разбирам и подкрепям. На мен не ми се стои все още у дома по пеньоар и пантофи. Ако до сега не съм се наработила и напечелила, няма за кога, но си искам контактите с пациентите. tooth

ЧЕСТИТ МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА УЧИТЕЛИТЕ!

# 84
  • Мнения: 4 370
Пак ще пиша, защото имам конкретни въпроси от КАГ и Светълчо Flowers Cherry Blossom
В момента пека зелени и червени чушки 5 кг и 2 кг патладжани - заготовка за кьопоолу дето се прави с майонеза.
Сега да предупредя, че ще пиша рецепти, та ако някой не го интересуват да ги прескочи People Runner

За КАГ -
Скрит текст:
Ако кози рог чушки наричаш чорбаджийските, ето как ги правя аз. Нарязвам всяка чушка /без дръжка/ на парчета около 3-4 см. Завирам марината от вода, оцет, сол и олио. Бланширам ги в кипящата марината окло 1 мин /да си сменят цвета/ след това ги нареждам в бурканчета като между тях слагам нарязан копър,
 магданоз и парченца чесън. Доливам буркана с изстиналата марината и стерилизирам 5 мин.

За Светълчо -
Скрит текст:
нарязвам  на едри парчета моркови, карфиол, зеле, цели зел. доматчета, по един от по-големите корнишони на всеки буркан. Нареждам между тях листа от целина и отгоре слагам 2 резенчета от червено цвекло. Кипвам 5 л вода с 200 гр морска сол и след като изстине, доливам бурканите. По принцип трябва да се претака, но ако е в по-големи съдове - бидончета и качета. Аз всеки ден в продължение на 15-тина дни обръщам няколко пъти бурканите /хубаво им завий капаците да не изпускат от водата, въпреки че ако се излее малко, може да си допълниш.

Честит празник на учителките Flowers Hibiscus

# 85
  • София
  • Мнения: 8 446
МЕРИиии, колко навреме се появи. И аз ще си направя малко чорбаджийски чушки. Тенкю баба.
Купих червени и зелени чушки за пълнене, ама днес нямах време да се занимавам с тях. БАНИЦА ТОЧИХ!
Есть ли сам себя на похвалишь, ходишь как опльованнъй hahaha Joy
Хайде да яхам метлата и да политам afwitch

# 86
  • София
  • Мнения: 16 171
КАГ, и с, и без рожден ден да си здрава и  щастлива с деца и внуци!  bouquet
Мери, по същата рецепта и Пл. прави сурова трушия. Но си е купил пластмасово бидонче с кранче и отделна кофа  и си го претака редовно. Като мине сезона кофата се измива, изсушава, опакова и чака следващата есен. Ъпсурттт да я ползвам за нещо друго.
Миналата есен се беше увлякъл със солта и направо горчеше. Пак аз излязох виновна - купила съм сол, която соли повече.  Rolling Eyes Замина в контейнера.
Фло, внучката участва ли в баницоправенето?
За срещата - не знам какво да пиша. 27.10 е работен ден. Дали ще ми дадат отпуска не мога да кажа от сега. Иска ми се, но заместниците са кът.  Cry
Ще ми се да дойда, но за по-сигурно клоня към събота-неделя, с 1 нощувка. То освен мене май само Мамси е от работещите. Но пък се е умълчала засега.  newsm78
Та ако тя идва с Червения Дзвер в събота ще е добре. Капарото не е проблем, веднага ще ти го донеса.

# 87
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Мери, много благодаря! Ама къде намираш трилитрови буркани с капачки на винт?
А за чорбаджийските чушки маринатата на вкус ли я правиш или имаш някакво съотношение?  Щото итази рецепта ме примами.

Иха, не завиждай, решиш ли да правиш ремонт, пращам ти ги. Само по-раничко да заявиш желание, че да те включат в графика. Наистина са много удобни: донесоха ми мостри с цветовете - избрах си цветове, те купиха латекса, качиха го. Разглобиха всички контакти, ключове и лампи, аз ги измих,после пак ги монтираха. Можеш даже да им дадеш ключ, да си идеш на вилата и като се върнеш всичко си ти е както преди, само че боядисани стените. Аз преди така правех и децата ми и те. Ама сега студено в Банкя, пък и сама...

# 88
  • Мнения: 4 370
Айша, прав си е Пл. за бидончето и кофата. Трябва да са си комплект и да се ползват само по предназначение Simple Smile
Светълчо, марината за чорбаджийките си правя на око, опитвам докато ми хареса на сол и оцет. Олио слагам малко.
У нас буркани да искаш. Колко съм раздала и има още излишни. Ако ми беше близо щях да ти дам десетина.
Може  по пазарите да се продават. Имам и няколко бидончета от 3 л. И те стават за тази цел.
Бидончето на Пл. си е точно за целта, ама нали си взимат и децата и трябва да е удобно за пренос-превоз.
Мноооого съм се разписала тия дни Simple Smile Ще трябва да бия отбой Wink

P.S. забравих да дам отчет за днешните консерви. Два часа след като ги направих и стерилизирах и ММ ми носи голяма чанта с чушки. Дал му ги някой от селото, пък аз му викам - що не ти ги дадоха вчера, та днес да не мъкна торбите от пазара. Сега ще трябва да ги консервирам и тях, че са хубави и не са за изхвърляне. Утре ще съм илякчийка /човек без работа/, защото цял ден ще има профилактика и ще сме без ток.

# 89
  • София
  • Мнения: 5 074
А пък аз съм си айлякчийка от три-четири дни / може и повече да са/. Първо ме мързеше, после кръвнишкото пак ме налази. Не е истина, вече не зная как да се справям с него. Станах докторка, като видя зор, тормозя селския доктор. Той ми вика - ми правилно си постъпила, чакай  hahaha hahaha hahaha
Чета ви, ама не се вторачвам, не помня кой какво и защо.
Затова честити празници на всички, които са празнували  newsm51
Кученцето ми / 60 кг. , на 10години / . Справка чичко Гугъл  - рак на кожата. Мислех си го, но не исках да си го призная, защото три животни вече ми умряха от рак. Очаквам ветеринарния лекар да дойде и потвърди диагнозата. Това е. Ако видя зора, ще рева, но този път няма да му причиня, това което направих с другите, да търся лечение и ала-бала.

Общи условия

Активация на акаунт