Остров Тасос /Тема 10/

  • 92 653
  • 759
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Дайте идея за студио на прилични цени. Максимумът е 50 евро, който мога да отделя. Писах на много места, но цените изобщо не са 40-60 евро.
Запазих за края на юни за 39 евро тройна стая, което е супер обаче ми се налага операция на окото и ще трябва да отменя резервацията евентуално за края на август. Писах на студиото и ги питах, дали имат нещо свободно след 20-ти август, но още нямам отговор, затова искам да използвам докато чакам да пиша и на други места.
peterky2002 и на мен много ми помогна с информация, но на всички, които писах, цените дори и за края на юни бяха непосилни за нас.

# 136
  • Мнения: 775
Не са ми казали. Кажете за колко нощувки искате, може да питам хората, с които си кореспондирах Simple Smile



Здравейте отново. Цената, която предложиха, беше 70 евро за четирима, мезонет.
Пада се по 35 лева на човек нощувка, линк:

http://apartments-giota.com/en/apartments

Става дума за последния ден на юни  и първите дни на юли.

Добра оферта получихме и от тук:
http://apartments-anastasia.gr/index.php?lang=en

 - тук ни предложиха 84 евро на двойка за нощувка, от 5 до 10 юли.
Благодаря.  да,за 4 човека цената е добра.и аз търся нещо в Скала потамя,  но за средата на юли. случайно да знаете дали в тези студио имат
свободни места за тогава?



# 137
  • Мнения: 775
Здравейте,

Може ли някой да даде отзиви за Agali Rooms  в Скала Рахони? И за самото село също?

Имам приятелка (българка), която живее там с мъжа си, каза, че е хубаво, няма таралежи и плажът е добър, не прекало пренаселен.

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Как са температурите на въздуха и водата след 20-ти август? Предполагам, че все още е горещо. Гледах статистики и се надявам да случим на хубаво време, защото и без това ще сме за кратко.

Редактирам се за още един въпрос: Използването на шезлонги на плажовете срещу консумация от бара ли е или повечето са платени и съответно каква е цената горе-долу?

Последна редакция: сб, 19 май 2018, 09:38 от lili_78

# 139
  • Мнения: 943
Как са температурите на въздуха и водата след 20-ти август? Предполагам, че все още е горещо. Гледах статистики и се надявам да случим на хубаво време, защото и без това ще сме за кратко.

Редактирам се за още един въпрос: Използването на шезлонги на плажовете срещу консумация от бара ли е или повечето са платени и съответно каква е цената горе-долу?
Водата в края на август е много топла.Времето как се случи.в повечето случай топло
На плажа е различно.консумация или около 6 евро

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Аз идвам с още въпроси  Simple Smile Няма да сме много дни на острова и затова гледам оптимално да разпределя времето.
1. От ферибота кой път да хванем - има ли значение, дали ще се движим от лявата страна или от дясната на острова? Ще отседнем в Астрида, най-южната точка.

2. Откъде купувате зехтина и маслините и каква цена са горе-долу? Не ми се купува от всяко магазинче, защото не съм сигурна в качеството му, предпочитам нещо изпитано.

3. Някой в предните теми беше споменал за пазар - в кой ден се провежда и къде?

# 141
  • София
  • Мнения: 1 948
Не знам коя е лявата и коя дясната страна на о-ва, но западният път е по-равнинен, няма много завои и по-бързо се пътува по него.
Относно зехтина, мисля, че няма проблем да се купи от всякъде, но има фабрика за зехтин в Панагия. Предполагам няма кой знае каква разлика в качеството с този на другите места. Възможно е и хазяите да ви предложат зехтин собствено производство.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Пазара на острова е един - в понеделник в Прино

# 143
  • Варна
  • Мнения: 3 945
На пазара има 2 - 3 сергии с маслини и зехтин .Много хубав екстра върджин 5л тенекия е 22 - 25 евро , маслини Каламата - 5 Е.

# 144
  • Мнения: 15
Аз идвам с още въпроси  Simple Smile Няма да сме много дни на острова и затова гледам оптимално да разпределя времето.
1. От ферибота кой път да хванем - има ли значение, дали ще се движим от лявата страна или от дясната на острова? Ще отседнем в Астрида, най-южната точка.

2. Откъде купувате зехтина и маслините и каква цена са горе-долу? Не ми се купува от всяко магазинче, защото не съм сигурна в качеството му, предпочитам нещо изпитано.

3. Някой в предните теми беше споменал за пазар - в кой ден се провежда и къде?
Пътят е еднакво къс Simple Smile "Левият" е по-живописен и стръмен, "десният" е по-равнинен и малко по-еднообразен. Зехтин най-добре от фабриката в Панагия. Маслини - също от там. Има различни разфасофки, цената е около 5 Евро/л.

# 145
  • Мнения: 15
Здравейте! От 03.06 ще бъдем за 3 нощувки в Aphrodite Villas, Кинира.
Ще се радвам ако някой даде отзиви за района поне, ако не самото място. Знам, че е много малко селце и няма почти нищо в него, но пък разчитам, че разстоянията са сравнително малки и ще можем да пообикаляме - за хубава таверна или пък плаж, ако не ни допаднат местните Кинира бийч и Парадайз бийч.
Мястото е страхотно и много спокойно. Има плаж, много хубав пясъчен, по-усамотен. В селото има и 2-3 прилични таверни. На пътя са, нама как да ги пропуснете. Ако търсите по-оживени плажове и заведения - на 6-7 км. северно са Скала Потамия и Скала Панагия - шумни заведения и големи пясъчни олажове. Задължителна разходка вечер в Панагия - страхотни сувенири, зехтин и маслини от фабриката, уникални чеверме-таверни и сладкарница на центъра. Плажът и разкопките в Алики са страхотни. Мраморният плаж също е близо. Най-добрата част от острова, според мен.

# 146
  • Мнения: 1 323
andre6koff, Много мерси! Нямам търпение, сега остава и времето да улучим и ще е супер!

# 147
  • Мнения: 251
Не са ми казали. Кажете за колко нощувки искате, може да питам хората, с които си кореспондирах Simple Smile



Здравейте отново. Цената, която предложиха, беше 70 евро за четирима, мезонет.
Пада се по 35 лева на човек нощувка, линк:

http://apartments-giota.com/en/apartments

Става дума за последния ден на юни  и първите дни на юли.

Добра оферта получихме и от тук:
http://apartments-anastasia.gr/index.php?lang=en

 - тук ни предложиха 84 евро на двойка за нощувка, от 5 до 10 юли.
Благодаря.  да,за 4 човека цената е добра.и аз търся нещо в Скала потамя,  но за средата на юли. случайно да знаете дали в тези студио имат
свободни места за тогава?


6 нощувки за 4 възрастни от 16. до 21.07. Може и в 1 апартамент. Ще ви бъда благодарна  за запитването.

# 148
  • Мнения: 13
Здравейте имате ли наблюдения върху Studio Filio, Villa Natassa и Hotel Kallisti?

# 149
  • Мнения: 190
Здравейте,
В момента сме на Тасос. Утре ще ходим на Марбъл бийч. Четох, че пътя от Макриамос е лош. По пътя между Лименас и Панагия /по-близо до Панагия/ видяхме отбивка за Марбъл бийч. На голям бял мраморен камък има стрелка и пише Марбъл бийч. Хазяйката каза, че този път е нов от около 2 години, но тя не е минавала.
Знаете ли дали този път е хубав? Някой минавал ли е?
Благодаря!

Последна редакция: вт, 22 май 2018, 22:29 от ХалиГали

Общи условия

Активация на акаунт