Остров Тасос /Тема 10/

  • 92 624
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 251
Здравейте.Имам нужда от вашата помощ.Тази година съм решила да почиваме на Тасос.До сега сме били все по нашето черноморие,но вече ми се иска нещо различно.Проблемът е ,че съм с две деца,които не обичат морето, защото било мръсно ,с буболечки и какво ли още не.Единствено на Дюни им хареса морето и нямахме проблеми.Моля, да ми препоръчате някои хубави студия или хотел,които хем да са близо до плажа ,хем и морето да е хубаво и чисто.Благодаря ви.
всяко студио или хотел в скала Потамя.  Там е най-хубавият плаж на острова Голдън бийч!

# 46
  • Мнения: 28
Благодаря.

# 47
  • Мнения: 513
Някой посещавал ли е  хотел  Blue Dream Palace ? Моля да споделите впечатления ?
В летният сезон колко средно ще ми струва вечеря навън за четеричленно семейство?
Ще се радвам някой да сподели мнения.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 575
Несса, зависи какво вечеряте. Обикновено около 40-50 евро. Но при нас 2ма от 4ма не ядат риба, т.е.ако всички си поръчате риба, смятай по 2.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 687
Несса, зависи какво вечеряте. Обикновено около 40-50 евро. Но при нас 2ма от 4ма не ядат риба, т.е.ако всички си поръчате риба, смятай по 2.
При нас тази цена е при известни ограничения - т.е. без салата и концентрат. Което означава 4 основни, 2 бири и 2 безалкохолни. Десертът обикновено е от заведението. И плащаме 40-45 евро. Но порциите са големи. Иначе по-обилна вечеря би била поне 60.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 641
Ето менюто на едно заведение, не е на Тасос и ресторанта е от по-класните, но за ориентир става

https://www.facebook.com/seafoodrestaurantkalamatianos/menu/

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
Някой отсядал ли е в Studios Astris - Astrida?

# 52
  • Мнения: 792

Здравейте.Имам нужда от вашата помощ.Тази година съм решила да почиваме на Тасос.До сега сме били все по нашето черноморие,но вече ми се иска нещо различно.Проблемът е ,че съм с две деца,които не обичат морето, защото било мръсно ,с буболечки и какво ли още не.Единствено на Дюни им хареса морето и нямахме проблеми.Моля, да ми препоръчате някои хубави студия или хотел,които хем да са близо до плажа ,хем и морето да е хубаво и чисто.Благодаря ви.
всяко студио или хотел в скала Потамя.  Там е най-хубавият плаж на острова Голдън бийч!

Аз мога да препоръчам студията, където бяхме отседнали ние този септември.
http://issalos-studios.gr/index.php/en/
Хареса ни и като местоположение, удобства, чистота и закуска. Поискахме оферта директно от тях - мисля че около 10% по-ниска цена ни дадоха спрямо Букинга.

# 53
  • Мнения: 678
Може ли някой да ми каже в края на юни дали са по-малко осите и кой хотел ще ми препоръчате Макриаммос или Роял Парадайс? За Макриаммос четох тук,че има доста оси в ресторанта. С две малки деца съм и се колебая между Тасос и Халкидики.

Ние сме семейство с 2 малки деца и Тасос определено ни хареса много по вече от Халкидики.
Халкидики няма хубави плажове/поне за нас/

# 54
  • Мнения: 221
Няма как да сравнявате Тасос и Халкидики. Най-малкото заради мащабите. Обобщаването "Халкидики няма хубави плажове" е смехотворно! В последните години обикаляме само Ситония и не сме обходили и една пета от плажовете, да не говорим, че в рамките на примерно 15 км плажовете могат да са коренно различни.  Както и да е, тази година и ние обмисляме един септемврийски Тасос и следя темата с интерес.

# 55
  • Мнения: 312
Здравейте, има ли някой лични впечатления от този хотел
http://www.hotel-goldensand.gr/en/cafe-bar-hotel-golden-sand-thassos
блогодаря предварително.

# 56
  • Мнения: 805
Здравейте, има ли някой лични впечатления от този хотел
http://www.hotel-goldensand.gr/en/cafe-bar-hotel-golden-sand-thassos
блогодаря предварително.

Не сме отсядали в хотела, но на снимки изгледа прилично. Намира се на комуникативно място - до Хотел Федра, в близост има както минимаркет, така и достатъчно места за хапване. Пред хотела си има чадъри и шезлонги ( незнам дали за гости на хотела са безплатни), плажа е хубав.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
Привет!
След дълго мислене, проучване и чудене най-после резервирах студио на Тасос. Имах колебания заради осите, но все пак решихме да пробваме.
Не сме почивали досега нито на Тасос, нито в Гърция и мисля, че е крайно време да пробваме Simple Smile

Понеже плажът, който е най-близо до студиото, (Astris beach) не е от най-хубавите, доколкото чета и разглеждам в интернет, мислим да обикаляме до други в близост. Въпросът ми е плажовете на Тасос имат ли свободни зони за паркиране и изобщо как е организиран престоят на автомобилите? Конкретно питам за Aliki, Psili, Giola,Paradise beach.

Също ме интересува паркирането в селцата - има ли ограничения, има ли паргинги или се спира по улиците, както в България? Питам, защото сме с по-голям джип и паркирането по улиците ни е по-трудно.

# 58
  • Мнения: 563
на астрис плажа е хубав. като цяло плажовете на тасос са хубави.
повечето плажове имат такива зони около дърветата, няма как да не ги забележите.
Гърците имат организирани общински безплатни паркинги. на влизана в астрис от лявата страна имаше такъв. във лименария имаше огромен такъв. по улиците също се спира.

# 59
  • Мнения: 10 604
Върти ми се нещо, че имаше лоши отзиви за Ефи студио в Скала потамя. Някой да има инфо?

Общи условия

Активация на акаунт