Първокласници 2017/2018 - 2 тема

  • 73 108
  • 741
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 961
Цифра 8 и Й. Днес имат по 1 час писане и математика, сигурно ще се упражняват и няма да вземат нищо ново

# 451
  • Мнения: 2 156
И аз ще изчакам, че и в момента у нас се вихри грип. Детето е аха-аха - хрема и кашлица.

Взели са 10. По български, като гледам следващото, което ще вземат в понеделник, е Й.
Доста диктовки, и вкъщи се упражняваме, че тепърва ще автоматизираме писането. Като вземат нов урок в клас, те сричат в часа, сричаме и вкъщи, после имат да го препишат в тетрадката. За да е пълно щастието, ние го правим като диктовка, 3-4 изречения са все пак. Трисричните срички го затрудняват, както и по-дългите думи, там подсказвам с чисто сърце, докато свикне Simple Smile

# 452
  • при моите любими
  • Мнения: 2 529
Аз съм много несериозна май, от седмица не съм поглеждала до къде са. Всичко си е написало детето и вечер се занимаваме с други неща. Но довечера ще погледна. А да похваля моето момче има на СМТ - 61 точки от максимум 74. На 9то място от всички първокласници в училището е. Много съм горда с него. А той малко разочарован, защото е объркал задачи, на които можеше да се справи почти без грешка.

# 453
  • Мнения: 762
CoffeeCup Абсолютно нормално е да го затрудняват трибуквените срички, като я учих лятото малката да чете и ние се сблъскахме с този проблем.

Иначе и при нас доколкото знам сричат текста в учебника и после го преписват в тетрадката.
До миналата седмица все още на места бъркаше главна/малка буква в изречение, а запетайките са и ужас. Обяснявах, та да видим довечера дали е отстранила пропуските.
Правили са контролни по български и математика и двете са със звездички(т.е. да се чете отличен), госпожата я похвали, че не е допуснала нито една грешка.
С домашни не се занимавам тя всичко си написва в час.

Да знаете кога излизат резултатите от "Аз рисувам".

cydonia Браво на младежа.

# 454
  • Варна
  • Мнения: 289
Здравейте, редовно ви чета!

Ние сме до 10 и Йй.
Проблемите при нас (близнаци са) не идва толкова от материала, а от взаимотношенията между определени съученици.
Редовно ги питам кои деца са по-палави. Кой слуша? Кой знае? Кой не? Добре, че споделят и имам донякъде обратна информация от класа и съучениците..... Е разбира се от по-изявените Simple Smile

Ясно е, че навсякъде има проблеми. НО ние вече имаме проблем с едно определено дете. От близнаците знам, че не сме единствените. Случката е следната: моите двама (момче и момиче) с още едно момче (техен много близък приятел) са набедени от Детето Х, че са го обидили "тъпанар". Госпожата смъмря тримата 'провинени'.
Това Дете Х, обаче, се оплаква и на майка си, а майка му се оплаква на госпожата. Оплаква се от моето момче и от друго момче  (от класа, но не е близък приятел). Госпожата още веднъж мъмри моето момче и съученика (второто). По-неприятното е, че госпожата е заплашила мъмрените деца с изключване от училище.
И моите деца и второто момче отричат. Второто момче не е разказало така подробно мъмренето (от майка му знам).
Давам си сметка, че заплахата за изключване не е реална. Но децата го изживяват!  И казват, че е лъжа и несправедливост! Възможно ли е госпожата да проявява лично отношение към детето Х,  тъй като е изкласила неговото братче и връзката с майката на Детето Х и госпожата е дългогодишна? И защо Детето Х се оплаква от моето момче и втория съученик, а не от дъщеря ми и от приятелчето?
Да не се настройвам, но толкова малки може ли да манипулират и  да играят такива роли? Аз ги смятам за още чисти сълзи....

# 455
  • София
  • Мнения: 1 776
И ние сме сред отличниците по математика на СМТ, Михаела е със 65т.

# 456
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Japanese, за съжаление не са чисти сълзи, колкото и да ни се иска. Можеш да имаш доверие само и единствено на собствените си деца. Още повече, в тази възраст една голяма част от децата все още не умеят да изграждат трайни приятелски отношения, в които и двете страни да са равнопоставени и да подхождат с уважение и разбиране по между си. А има и деца, които обичат да си съчиняват, да провокират, просто за да видят реакция.
Ако учителката познава майката от по-голямо дете, не е изненадващо, че проявява различно отношение, макар и да не е редно.

При нас по БЕЛ вчера са взели главна буква Я, а по математика - 10.
Ще имаме родителска среща в понеделник. По всяка вероятност ще събираме пари за коледно празненство на класа, радвам се поне, че идеята е да бъде на 21 или 22 декември, а не извън учебно време.

Поздравления за всички деца, явили се на олимпиади и състезания!

# 457
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215


Да знаете кога излизат резултатите от "Аз рисувам".




На 11.12.2017

# 458
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Моята е на Йй и цифра 8. Като цяло се справя, малко разсеяна била и своенравна според госпожата. Трябва да си упражнява четенето на глас и за това сега чете една книжка "Писма от Феликс"
Коледно тържество май за цялото училище ще имат на 12 декември в заведение, за друго за сега не се споменава, но предполагам, че ще имат още едно в училище.

# 459
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Нашите са на ъ и 9.
На СМТ е с 61 точки и е недоволен от себе си. За Варна това е 10 място.
Гледам национално състезание по български език и литература на "Любословие" http://lyuboslovie2011.wixsite.com/sustezanie и ми изглежда интересно. Ще се организира ли във вашите училища? В нашето - не.





# 460
  • Мнения: 24 349
 Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 24 ное 2017, 21:28 от Г-жа Рамацоти

# 461
  • Мнения: 2 285
Дребен е с 66 т. на СМТ. Ама мен ме хвана яд, още като излезе от състезанието и ми показва листа със задачите, гледа ги и вика: "Оооо, тук съм пропуснал да преброя 1 триъгълник." Е, как да не му се ядосаш! Заплес! Оказа се, че и правоъгълниците не е преброил както трябва. Нищо, да си работи върху концентрацията и другият път - повече.
Погледнах линка за това състезание "Любословие", но не разбрах дали и първи клас са включени в него. Не знам дали ще се провежда при нас, а и да се провежда, май пак основно на родителите ще се разчита да поемат инициативата.  Thinking Малко ми е странно това, и при вас ли е така... ? Информират ли ви класните на децата къде какви състезания се организират или си е изцяло въпрос на родителско желание да се търси информация и да се записва детето за участия?
Иначе, скоро щяло да има родителска среща. Сигурно тогава ще се обсъжда и дали, кога и как ще се отбелязват коледните празници.

# 462
  • Варна
  • Мнения: 692
Откъде получавате информация за предстоящи състезания, има ли сайт, където са събрани всички? Къде мога да разгледам? Благодаря Simple Smile

# 463
  • Мнения: 2 285
Amica, не знам дали има сайт, на който да са събрани всички състезания, но погледни на 1-ва страница. Има доста полезни линкове, от които можеш да почерпиш информация.

# 464
  • София
  • Мнения: 2 307
Amica, можеш да видиш тук.
 http://alekdimitrov.com/
https://klasirane.com/
Училището, в което нашият човек беше  на СМТ, още не е изкарало резултатите. Не ми е зор. По принцип не споменаваме  "състезание", а "турнир". Даже не сме сравнявали в къщи с отговорите, само каза , че е доволен и " всичко си направил". Като знам каква блейка е, ще го видим това "всичко" след някой ден.
Алисса, кога ще бъде родителската  среща?

Общи условия

Активация на акаунт