Първокласници 2017/2018 - 2 тема

  • 74 076
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Аз ги купувам от ведомствена книжарница, само 1 скъса. Donau пише на тях.
Скоро е състезанието "Аз и числата", от понеделник събират пари за него.

# 661
  • София
  • Мнения: 975
Здравейте, чета темата от време на време, но за първи път пиша. Виждам, че обсъждате състезания на СБНУ. В нашето училище децата участват на тези от Таралеж. Стана ми интересно дали има и такива, в които се провеждат и двата формата?

# 662
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
След като скъсахме N-на брой папки, сега съм взела с папка с цип. По-обемни са и тежат, но не се късат.

# 663
  • Мнения: 3 989
В Кауфланд имаше едни папки с цип по 0,75 бяха - те са много издържливи. Имаме и папки от Джъмбо с копче, но те се късат по ръбовете - 1 имаме сменена, а друга е на път.

# 664
  • Мнения: 467
Малкият първо беше с едни от Джъмбо, от тези пластмасовите с цип, но бързо им видя сметката. После взехме картонени папки с ластик, пак от Джъмбо. Ползва ги все още, но се поизмачкаха. Засега най-доброто попадение са едни папки от промазан тъничък плат, които и са водоустойчиви. Пак са с цип.
Ето такива са:http://maximixstz.eu/product/1067/papka-plik-s-razdelitel-v4-format.html

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
благодаря ви момичета за идеите! Утре отивам на лов за папки Simple Smile

# 666
  • Мнения: 9 471
Наблюденията ми за папките от Джъмбо са, че тази година не издържат и по месец. Явно са сменили достъвчика. Миналата година на дъщеря ми съм подменила една папка и то накрая.

# 667
  • Мнения: 258
Здравейте на всички честита Нова година!  Нека тази ни донесе много здраве, мир, топлина и късмет!.....  И разбира се едни щастливи и успешни ученици!!
Малкият тръгна с желание на училище, на състезанието е с максимален резултат, както повечето деца. С нетърпение чака Аз и числата. Повече му харесва математиката. Четенето при нас не е проблем понеже чете от лятото, записан е и на библиотека, та си четем редовно. Сега сме на тема космос, звезди, планети само за това чете през ваканцията.

# 668
  • Мнения: 9 949
Моят четец гатанки, и много се кефи да ги отгатва

# 669
  • Мнения: 2 285
През ваканцията първокласникът чете "Антон и Точица", "Енциклопедия на бойните изкуства" и "Любими приказки от братя Грим" - едно по-обемно и подробно издание. Общо взето, чете всичко наред. Пу-пу, все така да продължава. Simple Smile
Сега е на "Патиланско царство", а за нататък съм му приготвила "Пипи Дългото чорапче" и още една книга с немски автор от моето детство, на която помня, че много се смях.
Папки с цип съм подготвила и аз за подмяна, че пластмасовите, въпреки че са по-приятни на вид, малко по малко "цъфнаха".

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
и моят първикласник е на тема космос - за пореден път препрочита енциклопедиите, които има на тази тема Simple Smile Отделно вечер чете на сестра си Български народни приказки.
Пипи ще му я дам лятото, заедно с Емил Simple Smile

Папки взех едни като чантичка - с отделениоя вътре. За БЕЛ и М са идеални. Ще видя довечера като се прибере какви ще са отзивите и от ползването Simple Smile След седмица-две мога да дам и отзив, дали са здрави Grinning
Благодаря на всички за споделеното!

# 671
  • Мнения: 11 580
Бихте ли спрели детето от уч- ще, ако ще ходите някъде на почивка, за 2- 3 дни? При положение че има кой да го гледа.

# 672
  • Мнения: 9 471
Бихте ли спрели детето от уч- ще, ако ще ходите някъде на почивка, за 2- 3 дни? При положение че има кой да го гледа.


Да. Ние пътуваме винаги с децата. Така си правим плановете, че да не отсъстват от училище, но понякога се налага да ги освободим.

# 673
  • Мнения: 12 641
Искаш да пътувате двамата или се чудиш дали да си стои вкъщи докато теб те няма вместо накой да го води и взема от училище?
Бих спряла детето за два-три дена, ако идва с мен и пътуването не съвпада с ваканцията. Но ако пътувам сама какъв е смисълът детето да не ходи на училище?

# 674
  • Мнения: 11 580
Не се изразих правилно. Отива на екскурзия с баща си, аз не съм на работа тези дни, пропуска материал-затова питах. И Е ли е ок да се отсъства.

Общи условия

Активация на акаунт