Коледа

  • 34 720
  • 175
  •   1
Отговори
# 15
  • пловдив
  • Мнения: 208
тук като чета излиза, че всички сте някакви милионери едва ли не . малко са явно клошарите като мен, които си празнуват вкъщи , а понякога дори и работят .... много богати хора бе ....в тоя форум имам чувството, че се надхвърляте кой какво купува - марки... къде пътешества.... богаташка история....

# 16
  • Сф
  • Мнения: 10 668
тук като чета излиза, че всички сте някакви милионери едва ли не . малко са явно клошарите като мен, които си празнуват вкъщи , а понякога дори и работят .... много богати хора бе ....в тоя форум имам чувството, че се надхвърляте кой какво купува - марки... къде пътешества.... богаташка история....
Ако планираш по отрано, става.
Виж , за Нова Година офертите вече избиват рибата.

# 17
  • Мнения: 594
Именно. Коледа понеже е семеен домашен празник, цените за тогава са в пъти понякога по-ниски от новогодишните.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако имам пари да пътувам и да прекарам Коледа на топло, няма да се колебая нито за секунда. Веднага стягам куфарите.
Седенето ми вкъщи обаче в никакъв случай не означава, че задължително правя елха или готвя или т.н. Имало е години, когато не съм правила елха. Просто не ми се прави. Освен това ММ почти сигурно е на работа по празниците, а само за мен и детето няма нужда да се правят софри. Когато пък се случи и аз да съм на работа - Коледата си е обикновен работен ден.

# 19
  • Мнения: X
Коледата е за семейството, момент да сме всички заедно в къщи. Така го усещаме, така го разбираме.
За топлите дестинации има достатъчно време извън важните семейни празници.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Празнуваме винаги в къщи и у най-близките. Не ми пречи, не ми тежи, не ме натоварва. Любимото време от годината ми е. И готвенето, и подаръците, и всички други приготовления ми доставят огромно удоволствие. На Бъдни вечер винаги сме в къщи, на 25ти у брат ми, на 26ти у свекърва ми.
Но пък ако на човек това не му доставя удоволствие няма лошо да забегне където си иска. Хората са различни. Все пак празниците са за удоволствие, няма как да са задължение. Или поне не е редно да се превръщат в такова. Така че всеки да прави това, което му доставя най-голямо удоволствие.

# 21
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Всякак съм празнувала Коледа. За мен няма нищо задължително, особено ако се чувствам добре и съм доволна.

# 22
  • Мнения: 22 036
След 9 години и на топло се свиква. И тази Коледа ще отида на плаж и ще пия шампанско с ягоди.

# 23
  • Мнения: 10 383
С годините все повече мразя сезонът зима. Но понеже много обичам празниците някак си изтрайвам зимата преди Коледа и Нова година. Правя огромни количества коледни сладки, украсявам, обикалям магазините... Вярно, в последните години ми идва нанагорно, защото останах единственият "готвач", но пък това често ме спасява от тъгата по тези, които вече не са сред нас, която е най-силна на празници. И в тази връзка с удоволствие бих заминала на каквото и да е топло място, но след празниците. Някак не е същото като не си със семейството си

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Никога не съм приемала Коледа за празник. Но пък поводи за празнуване не отказвам. Затова не ми пречи да празнувам където и да е, особено с приятна компания от приятели. Почти е традиция станало да се събираме с приятели. Ако имам възможност, няма да откажа и да сме някъде навън. За съжаление мъжът ми няма като моята ваканция и поне засега не можем да мръднем никъде, евентуално само за Нова година за 3-4 дни.

# 25
  • Мнения: 9 052
И на топлото има елхи.

фикуси има, както си му е редът ... елхите са @северна@ измислица.

Празнували сме, но не ни хареса особено. Ваканция като ваканция ... може да е всяка ваканция. Коледата по друг начин я разбираме.

# 26
  • Мнения: 2 780
От двайсет години не празнувам Коледа. Нямам семейство, това е ден като всички други. Обикновено се затварям вкъщи с купчина двд-та и изключен телефон. Забранил съм да ме търсят по каквито и да е поводи в дните преди трийсет и първи.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 300
Това си ми звучи съвсем като празнуване Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 19 253
Има една книга на Гришам - "Да пропуснеш Коледа". Много добре са описани всякакви ненужни разходи и истерии, само защото другите правят така. Но финалът е лигав и захаросан. Сигурно сте гледали филм по нея, естествено го пускат по Коледа.
http://www.imdb.com/title/tt0388419/?ref_=nv_sr_1

Последна редакция: чт, 05 окт 2017, 14:38 от Cuckoo

# 29
  • Мнения: X
За мен Коледа е това
Скрит текст:





















Не си я представям така     Laughing
Скрит текст:





Общи условия

Активация на акаунт