Коледа

  • 34 714
  • 175
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Моето семейство не цени нещо уюта. Миналата година на Бъдни вечер, целия 24 декември, семейството гласува, че не иска да си стои вкъщи да готвя, ами отидохме да караме ски. И на 25 декември също Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile С довода, че тази година имало сняг, кой знае кога пак щяло да има такава снежна зима и да я използваме пълноценно. Еми..... аз никак не се противих.
Щом ви е дошло отвътре и ви е изкефило, супер. Ще ви остане як спомен.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Да, децата поискаха. Много добре си изкарахме. И не бяхме само ние, пистите бяха доста оживени.

# 47
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
От години празнуваме Коледа "семейно", вместо "роднински". Никога не съм била фен на това, и при първа възможност с мъжа почнахме един по един да правим празниците наши си. Т.е. семейството, без роднини като тъщи, свекърви, баби, лели, и други.
Първият път ни беше странно с мъжа, за може би 10 минути Stuck Out Tongue Closed Eyes Така ни хареса, че всички празници сега ги караме така. Relaxed

# 48
  • Мнения: 10 382
Щом можете да си го позволите, даже е много приятно. Около нас винаги е имало възрастни хора, които не можем да оставим сами на празника и винаги сме се съобразявали с това. Не мога да оставя баща ми сам на Бъдни вечер и затова се събираме при него, каня и приятели. Същевременно ми става и тъжно, защото едно време се събирахме една голяма маса роднини, много весело изкарвахме, а сега от всички останахме само аз, баща ми и братовчед ми, който не живее в България и само ми звъни да пита как баба ни правеше това и онова, каква е рецептата, какъв е обичаят. Но понеже има толкова за готвене докато ги докарам тия 7 ястия, нямам време и да се натъжа.

# 49
  • Мнения: 6 622
И ние празнуваме всички празници в тесен семеен кръг (аз,мъжа и детето). Така ни е най-спокойно. Не готвя толкова много и после няма много са чистене. А и на нас по принцип си ни е добре да сме си само ние. Падаме си темерути и тримата. Външни хора било то и от родата ни обикновено ни дразнят (особено мен и детето). Имаме си наши си ритуали по празниците. С мъжа украсяваме с детето печем сладки. Не изключвам вариант и за почивка някъде,но не и на топло място. По скоро бих отишла някъде където има сняг ако при нас няма.

# 50
  • Мнения: X
Да.

Надявам още много такива посрещания на Коледа и НГ да имаме. Плаж, вълни, безбрежие, разходки, слънце, организирани партита без подготовка и топло.

Последна редакция: вт, 24 окт 2017, 15:49 от Анонимен

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Не сме празнували Коледа по този начин и като че ли не бих го избрала като опция. Обожавам екзотичните и топли дестинации, особено когато в родината е зима, но Коледа я свързвам със снега, елхата и горещия чай, друга атмосфера би ми била странна.

# 52
  • Германия
  • Мнения: 29
За мене Коледа без роднини не е Коледа. Суматохата от готвенето, подреждането... подаръците... това за мен и децата е Коледа

# 53
  • Мнения: X
Ние си празнуваме Бъдни вечер вкъщи, с децата. А на Коледа - кратък семеен обяд у майка ми. Толкоз. Без тъпли роднини и прочее.

# 54
  • Мнения: 1 565
Какви подаръци може да се вземе на дете на 3 години ,което има ужасно много играчки ,книжки ,дрехи ,обувки от всичко по много ?

# 55
  • Мнения: 1 701
Какви подаръци може да се вземе на дете на 3 години ,което има ужасно много играчки ,книжки ,дрехи ,обувки от всичко по много ?
Хубави детски прибори за храна, като комплект, метални, с Мугли примерно.
Няма чупене, и му остават за спомен.

# 56
  • Мнения: X
Поради честите пътувания и месеци в чужбина на моето малко семейство често се случва да съм сама на празника. В крайна сметка това е ден като ден. Човек може и сам да го прекара добре, като гледа филм, слуша музика, напълни си ваната и релаксира или нещо подобно. А когато не съм сама празникът изглежда така: готвене и чистене до следобяд, вечерта ядене, малко вино, гледане на телевизия и заспиване. Иначе казано лека скука. Обикновен делничен ден с разходка навън, пазаруване, театър или някакво подобно мероприятие е много по хубав от Коледа с ядене пред телевизора вкъщи.

# 57
  • Мнения: 9 441
Празниците са такива, каквито човек си ги направи. От години свекърва ми ни събира на 25.12 и на Великден, обаче последните няколко пъти сестрата на моя мъж започна да прави фасони, чупки, стойки.... Грозна и жалка картинка.От миналата година ограночаваме срещите с нея, просто, за да не ни разваля празниците.
Иначе не, не предпочитам топла дестинация за празнуване на Бъдни вечер и Коледа. Толкова ми е уютно в тези дни. Не ги заменям за нищо.

# 58
  • Nice
  • Мнения: 946
От както заминах да уча е имало случаи сама да прекарвам Коледа един-два пъти и си признавам, че не ми е било особено приятно. Всеки заминава на някъде при роднини, а аз сама в къщи трябва да уча защото точно след празниците обикновено имах изпити. Еми много неприятно.
Предпочитам си празнуването със семейството, вкусната българска кухня и разменянето на подаръци. Имало е случаи да не сме имали много средства през годините. Но всеки е купил по нещичко, за да зарадва останалите, дори и да е кутия сладки с панделка или вълнени чорапи с дядо Коледа. Relaxed И странното е, че винаги малките подаръци са били по-радващи. Не е имало и тъкмене и контене, посрещали сме си винаги по домашно му.

Празнувала съм Бъдни вечер и със семейството на приятеля ми, но някак си ми беше странно да ям скариди и омар на 24ти (които се намират на достъпни цени). А коледното меню беше пълнен пъдпъдък което по-ми допадна и ми беше малко по-коледно Satisfied  Обаче пък сладкишите им не отстъпват и са ми любимата част от празничната трапеза тук Laughing
А относно климата...в началото ми беше странно да гледам палми с коледни лампички, но се свиква.
През годините доста роднини идваха да посрещат Коледа при мен и всички си прекарваха много добре и се  радваха на обстановката. Все пак се създава коледен дух и Коледата се усеща, нищо, че няма сняг.

От 6 години не съм празнувала Коледа в България и със сняг. Признавам,че всяка година това мъничко ми липсва.

# 59
  • Мнения: 4 871
Преди много се радвах на Коледа, чаках празника с нетърпение,  но вече не е така. И аз не знам кога точно това се промени и какво точно подбуди тази промяна. Цялата суматоха, за която говорите, готвенето...всичко това ми беше приятно да изживея. Сега не го искам. И да-бих предпочела да отида на екскурзия през тези дни, ако е и на топло място-още по-добре. Поне ще си почина, а няма да съм допълнително натоварена с готвене цял ден.

Общи условия

Активация на акаунт